• Головна
  • Нацбанк пояснив, що відбувалося з доларом
13:09, 12 вересня 2012 р.

Нацбанк пояснив, що відбувалося з доларом

У серпні 2012 року спостерігалося збільшення середньоденних обсягів надходжень іноземної валюти від нерезидентів, які стійко перевищували валютні перекази на їх користь.

"Наведене сприяло формуванню чистої валютної пропозиції на безготівковому сегменті міжбанківського валютного ринку України та зменшенню чистого попиту на готівкову іноземну валюту", - так пояснила прес-служба Нацбанку коливання гривні відносно долара. Втім винних у такому коливанні визнали 5 українських банків, які, згідно з офіційними заявами представників Нацбанку, забажали заробити, створюючи паніку і штучний попит.

 Упродовж місяця Національний банк України здійснював переважно інтервенції з купівлі іноземної валюти. Їх додатне сальдо становило 435,9 млн. дол. США (в еквіваленті), що дозволило компенсувати зменшення міжнародних резервів, спричинене найбільшими з початку року платежами з погашення та обслуговування кредиту МВФ за програмою "Стенд-бай" (близько 1 млрд. дол. США в еквіваленті).

Обсяг міжнародних резервів за підсумками серпня становив майже 30 млрд. дол. США (в еквіваленті). Цього достатньо для фінансування майбутнього імпорту товарів та послуг протягом 3,4 місяця.

У серпні курс гривні за безготівковими операціями знизився відносно долара США на 0,11 % – до 8,0755 грн./дол. США, а за операціями з продажу готівкового долара США – на 0,26 % – до 8,1391 грн./дол. США.

Офіційний курс гривні до долара США не змінився (7,9930 грн./дол. США). Відносно російського рубля гривня укріпилася на 0,33 % (2,4751 грн./10 рублів), до євро – знецінилася на 2,43 % (10,0264 грн./євро).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...