• Головна
  • Які будуть наслідки реформ 2018 року
19:45, 1 січня 2018 р.

Які будуть наслідки реформ 2018 року

Які будуть наслідки реформ 2018 року

2018 рік стане черговим роком реформ в Україні, більшість з яких вступлять в силу лише з 1 січня 2018 року, - пише 24 Канал.

Судова реформа

Президент України підписав закон, яким запроваджуються нові правила судового процесу в цивільному, господарському, адміністративному судочинстві, а також вносяться деякі зміни до правил кримінального процесу.

Ухвалення законопроекту насправді чекали ще з літа, але депутати пішли на канікули та відклали справу на осінь. В документі багато важливих нововведень, зокрема, зміни в господарському, цивільному та кримінальному кодексах, запровадження електронного документообігу, зміни територіальної юрисдикції для судів, що розташовані в зоні АТО.

Одне з основних нововведень – визначення Верховного суду як єдиної касаційної інстанції в Україні, а також запровадження нового порядку розгляду справ.

Українці зможуть подати до суду не виходячи з дому. Так само через свій комп'ютер можна брати участь в судовому процесі. Для цього створять електронний суд. Щоб брати участь у засіданні суду, тепер достатньо увімкнути комп'ютер.

Та судова реформа несе чимало загроз. Через неї можуть припинити розслідувати найрезонансніші справи – такі як убивство журналіста Павла Шеремета, причини Іловайського котла, злочини проти Майдану і всі гучні антикорупційній справи НАБУ – якщо вони залежались у слідчих більш ніж на півроку.

Також з держави знімають презумпцію винуватості, і тепер вже не посадовцю доведеться доводити свою невинуватість, а громадянину, що цей посадовець порушує закон. Це може стати чудовим механізмом закривати справи. І не лише ця нова норма обурює багатьох юристів.

Нарешті шокує і те, що судді зможуть прямо "на місці" виписувати штраф аж в 34 тисячі гривень тим учасникам процесу, які буцімто порушують порядок. Кілька разів громадськість закликала парламент не ухвалювати "драконівські норми".

Реформи для водіїв

2018 рік стане роком зміні для водіїв. І доволі значним. Зокрема, йдеться про фото- і відеофіксацію порушень ПДР, обмеження швидкості руху в населених пунктах з 60 до 50 км/год, збільшення штрафу за керування транспортним засобом без прав в 20 разів і встановлення дворічного терміну водійського посвідчення, отриманого вперше. Тепер водії знову отримуватимуть "листи щастя".

Також у Міністерстві внутрішніх справ посилили відповідальність за керування автомобілем у нетверезому стані.

Які будуть наслідки реформ 2018 року, фото-1

Нові правила для Нацгвардії

Національна гвардія України отримала перелік спецзасобів, які можуть використовувати бійці НГУ. А також правила їх застосування.

Так, нацгвардійцям дозволено використовувати гумові та пластикові кийки, електрошокери, наручники (сітки для зв'язування), службових собак і коней, засоби акустичного впливу, гранати і боєприпаси світло шумової і димової дії, а також пристрої для відстрілу гумових куль.

Крім того, Нацгвардії дозволено використовувати водомети і бронемашини (без штатного озброєння). При цьому заборонено їх використання, якщо температура повітря нижче +10 градусів.

Реформа освіти

Мало які закони в Україні отримують таке широке обговорення закордоном (Росію до уваги не беремо). Та закон "Про освіту" обговорювався у наших найближчих сусідів – Угорщині, Польщі, Молдові і Росії ще до того, як був проголосований депутатами.

Попри всі позитивні сторони, найбільшого розголосу набула так звана "мовна стаття", яка передбачає, що навчання в українських школах проводиться державною мовою, якою є українська. Позиція МОН була цілком логічною – випускники шкіл, де навчання здійснюється не державною мовою, не в змозі здати ЗНО і в подальшому здобути вищу освіту. Відтак, щоб кожен школяр мав рівні можливості, навчання має здійснюватися українською мовою, а представникам нацменшин гарантується право на навчання рідною мовою: для цього створять окремі класи.

Та це викликало обурення у Польщі, Румунії, Болгарії і найбільше – в Угорщині. Аж до того, що Будапешт пообіцяв блокувати усі зближення Євросоюзу та України. У справу змушена була втрутитися Венеціанська комісія. Вона і визнала, що закон не порушує жодні права. Єдине, що порадила – продовжити термін впровадження змін (зараз повний перехід на державну мову запланований з 2020 року).

До слова, Європейська комісія подала позов до Суду Європейського Союзу щодо Угорщини у зв’язку зі зміненим законом про вищу освіту, який обмежує діяльність університетів ЄС в Угорщині.

Та вернемося до українського закону "Про освіту". Тепер закон значно покращить роботу вчителів. Значно зросте їх зарплата – до 6,5 тисячі гривень, а згодом може ще зрости. Для вчителів запроваджується добровільна сертифікація. У випадку її успішного проходження – 20% надбавки до зарплати.

Тепер школи змушені звітувати за свої витрати : куди і скільки вони витратили коштів. І не тільки бюджетних. Йдеться про надходження з усіх джерел. Зокрема, і так звані благодійні внески батьків школярів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#реформи #суд #водії #освіта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...