• Головна
  • Освіта, медицина, місцеве самоврядування: що змінили реформи
18:19, 5 січня 2018 р.

Освіта, медицина, місцеве самоврядування: що змінили реформи

Освіта, медицина, місцеве самоврядування: що змінили реформи

У 2017 році було прийнято чимало реформ децентралізації, освіти, медицини, які мали б змінити життя українців. Проте, як свідчать дані опитування фонду «Демократичні ініціативи» і Київського Міжнародного Інституту Соціології, восени 2017 року менше третини українців, а це 28%, готові терпіти зниження рівня власного життя заради кінцевого успіху реформ.

Чи справді все так погано з реформами в Україні коментує Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій, експерт Реанімаційного Пакету Реформ, передає "Громадське радіо".

"Реформи рухаються, але в Україні так буває, що два кроки вперед, крок назад. В нас відбувається, що скоро вибори, відповідно, реформи не те, щоб згортаються, а проходять лише ті зміни, які електорату ніби подобаються. В цьому ракурсі це погано. В децентралізації влади за великим рахунком ми не пройшли й половини шляху, ця реформа може бути згорнута, симптоми цього вже є", - вважає Юрій Ганущак.

Антикорупційна реформа – є надія, що за допомогою зовнішніх чинників, в першу чергу американців, європейців, вона не зійде нанівець. Бо там контроль, все таки президент, його оточення зрозуміли, що інакше не вийде. Іде реформа системи оборони, хоч тут є повне розуміння, що треба робити.

На думку експерта, несподівано непогано пішла пенсійна реформа. Сам факт, що ми донесли людям досить неприємний меседж про те, що пенсію потрібно заробити або навіть відкласти – це достатньо сміливий крок. Бо раніше всі політики загравали, казали: «ми вам збільшимо пенсію, навіть якщо немає чітких підстав для цього». Зараз чітко вказано: пенсія повинна бути 1) зароблена або відкладена по персональному обліку, 2) вона буде автоматично перераховуватись в зв’язку з інфляцією і ростом зарплат.

Освітня реформа – скандал з приводу сьомої статті послужив досить непоганою димовою завісою, тому що насправді там ряд контроверсійних новинок, які запропонували в основному тексті. Ця реформа йде. Що мені дуже приємно – що міністерство освіти досить чітко зрозуміло, що освіта – це та галузь, яка може бути децентралізована.

А от реформа охорони здоров’я дуже контроверсійна. Чомусь тут вирішили, що це не може бути децентралізованою. У нас витрачається 3,5% ВВП на охорону здоров’я, ще стільки ж платять пацієнти. 7% це приблизно і є та сума, яку і має коштувати охорона здоров’я. Зараз все це централізують. Людям в законі прописали, що вони не платять ні за що. І ця структура буде вибирати дефіцит, половину, буде вибирати – кому дати, кому не дати. В мене є величезний сумнів у тому, що це запрацює.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Реформа #освіта #медицина #Ганущак
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...