• Головна
  • Скільки буде коштувати хліб у 2018 році
17:18, 5 січня 2018 р.

Скільки буде коштувати хліб у 2018 році

Скільки буде коштувати хліб у 2018 році

У 2017 році соціальні сорти чорного та білого хліба подорожчали на 2,4 грн., або на 22%. Відповідно середньостатистична ціна соціального хліба зараз складає 13 грн. за кілограм. Ціна на соціальний, тобто найдешевший хліб, у 2018 році буде постійно зростати.

Повідомляє директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко у Facebook.

«Підняття мінімальної заробітної плати на 16% та девальвація гривні в грудні на 3% спричинить зростання ціни на такий хліб у січні – лютому на 10%. Таким чином, на початок березня кілограм білого та чорного обійдеться більше ніж у 14 грн. за кілограм», - повідомив Олексій Дорошенко.

Збільшення зарплати до 4200 грн. приведе до підвищення ціни на хліб через те, що в хлібопекарській галузі середня заробітна плата низька і в багатьох працівників вона близька до мінімальної.

Така ситуація для 38% населення, яке живе на соціальні виплати, у тому числі для пенсіонерів, є критичною. Адже пенсії зростають із значним запізненням та меншими темпами. Водночас це створює сприятливі умови для тіньового сектору економіки, який зараз оцінюється в 40%

Для порівняння, найдешевший білий хліб у Польщі коштує 18 грн. за кілограм. Різниця сьогодні в ціні на хліб між Україною та Польщею складає близько 12%. І тут знову на допомогу покупцям приходить тіньовий сектор.

Пекарні як приватні підприємці не сплачують податки як промислові виробники. Водночас це дозволяє їм продавати продукцію дешевше.

«Якщо в Україні не знизять ПДВ на продукти до середнього рівня ЄС – 5-7%, то дистанція в ціні на хліб в Україні та ЄС не тільки скоротиться. Вона почне збільшуватись на користь більш низьких цін в Європі. Податок на додану вартість у нашій країні в 20% при однаковій відпускній ціні виробників робить продукцію в Україні на 12% дорожчою», - зазначив експерт.

Різниця у вартості хліба між Україною та країнами Заходу скорочується кожен місяць.

Однак зерно виробники хліба завжди купують за світовими цінами. Вартість ж кінцевого продукту в Україні дешевша за усіх сусідів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хліб #ціна #ПДВ #продукти #зарплата #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...