• Головна
  • Гроші МВФ: стало відомо, на що розраховувати Україні
09:30, 7 січня 2018 р.

Гроші МВФ: стало відомо, на що розраховувати Україні

Для того щоб продовжити співпрацю з МВФ та запобігти дефолту, українській владі доведеться виконати всі вимоги фонду. Таку думку висловили експерти у галузі економіки у коментарі УНН.

“Українській владі доведеться виконати усі вимоги, тому щобез грошей МВФ, якщо не у2018, то у 2019 році нам доведеться оголосити стан дефолту державного бюджету. Адже саме нанаступні три роки (2018, 2019та 2020) припадає пік виплат зовнішніх боргів. А це 20 млрд державного боргу т агарантованого державного боргу, а також 5 млрд боргу державних підприємств, якщо вони незможуть його самостійно сплатити. Тобто загалом 25 млрд доларів”,— зазначив голова Комітету економістів України, кандидат економічних наук Андрій Новак.

Як він уточнив, без додаткових валютних вливань, якщо подивитись на курс, який планується,— 30 грн, то це будуть нереальні кошти, які треба буде виплатити з державного бюджету.

“Тому гроші МВФ нам критично потрібні, тим більше, що з ними напряму пов’язані гроші Євросоюзу. Не буде грошей від МВФ— не буде грошей від ЄС. Тому український владі, хоче вона того чи ні, доведеться виконати вимоги МВФ, щоб недоводити ситуацію додефолту державного бюджету”,— наголосив економіст.

Євген Олейніков, експерт Економічного дискусійного клубу, колишній керівник департаменту міністерства економічного розвитку і торгівлі прогнозує, що МВФ і європейські інститути розвитку Україну не кинуть.

“Нас непоставлять в ситуацію фактичного банкрутства і не залишать сам на сам з Росією, вже хоча б тому, що взаємини з нами не тільки питання цінності, а й європейських зовнішньополітичних можливостей, оскільки Європа багато вчому на основі взаємин допомоги країнам, що розвиваються, вибудовує свою зовнішню політику. І якщо Україна не стане історією успіху, а перетвориться наповноцінний „фейлед стейт“, а ризики такі є, якщо ми заплутаємося в наших боргах, не зможемо з ними впоратися і оголосимо дефолт, то це буде дуже серйозний удар по ЄС”,— упевнений він.

Водночас Олейніков відзначає, що з одного боку можна просто недавати потонути, а з іншого— допомагати активно розвиватися. Однак Україна зробила все для того, щоб у європейців не було бажання йти другим шляхом.

Експерт нагадав, що недавно європейський комісар з питань сусідства та переговорів про розширення ЄС Йоханнес Хан заявив, що у Європи є механізми фінансової допомоги Україні, проте ключова проблема— це брак довіри з боку Євросоюзу до України. Тому позиція ЄС така, що вони готові платити лише за те, що фактично зроблено, надавати кошти за результатами виконаної роботи.

“Це дуже негативний сигнал. По суті, європейці сказали, наскільки це дозволяє дипломатія, що Україна просто обманює ЄС. Тому вони готові допомагати дуже обмежено. Це говорить про те, що шанси отримати гроші, як ми це робили раніше в 2015 і 2016 роках, авансом, під обіцянки майбутніх реформ, ми вже не зможемо”,— підкреслив Є.Олейніков.

Нагадаємо, подальша співпраця України з МВФ буде можливою, якщо Україна виконає кілька умов в сфері боротьби з корупцією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#МВФ #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...