• Головна
  • Трупну трансплантацію здійснюють лише в одному українському місті
14:12, 8 січня 2018 р.

Трупну трансплантацію здійснюють лише в одному українському місті

Трупну трансплантацію здійснюють лише в одному українському місті

У 2018 році пілотний проект з трансплантації органів стартував у столиці і ще 5-ти обласних центрах. Київ, а також Львів, Одеса, Запоріжжя, Дніпро і Харків - це обласні центри, де операції з пересадки органів від померлих донорів стануть можливими.

Про це повідомляє «LvNevs» з посиланням на заяву заступника. в.о. міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, передає Експрес.

Чиновник відзначає, що проведення трансплантації нирок від нерідних донорів у Львові, а також в столиці вже можливе до прийняття нового закону, що регулює даний вид надання медичної допомоги.

Йдеться про трупну трансплантацію: згідно з новими посадовими інструкціями констатувати смерть тепер може анестезіолог.

Прийняти рішення про трансплантацію, зв'язатися з родичами потенційного донора, знайти реципієнта в разі необхідності перевезення донорського матеріалу - всі ці питання будуть виконувати не тільки транспланто-координатори, але й лікарі анестезіологи-реаніматологи після проходження спеціальної програми підготовки. Далі потрібно зв'язуватися з координаційним центром трансплантації, на даний момент така структура є формальною.

Після прийняття законодавчого акту необхідно буде міняти статут, повноваження і правила роботи центру.

Як зазначив А. Лічневський, ще належить попрацювати над створенням робочого реєстру донорів та пацієнтів, а також не останній вирішальний фактор - готовність людей жертвувати свої органи після смерті або приймати рішення про пожертвування органів своїх близьких.

Проте, такий досвід вже є: єдину в Україні трупну трансплантацію проводять в Запоріжжі. Там вже створена програма для анестезіологів і транспланто-координаторів. Медикам інших міст-учасників проекту треба пройти навчання: навчитися працювати на апаратурі для констатації смерті мозку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трансплантація #донор #орган
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...