• Головна
  • Луцькрада додасть у бюджет понад 100 мільйонів замість Києва
12:40, 11 січня 2018 р.

Луцькрада додасть у бюджет понад 100 мільйонів замість Києва

Луцькрада додасть у бюджет понад 100 мільйонів замість Києва

Розвиток міста, будівництво, безпека, нерухомість, освіта, медицина - далеко не всі аспекти, які регулює бюджет міста, який щорічно закладають майже "під ялинку".

Згідно з затвердженим бюджет Луцька на 2018 рік міськрада планує отримати майже 2,5 мільярда гривень сумарного доходу, передає "Волинь24".

1,2 мільярда гривень із загальної суми складають власні доходи. Решта – субвенції з державного бюджету, тобто грошова допомога.

Виходить, що 52 % усіх доходів Луцька – не власні гроші міста, проте така ж тенденція спостерігається й в інших великих містах України.

За словами експерта з бюджетних питань Василя Грома, центральна влада зацікавлена у тому, аби повноважень на місця віддати більше, а ресурс залишити той самий. Цю думку підтверджує головна фінансистка Луцька. Зі слів Лілії Єлової, у бюджеті на 2018 рік їм довелося закласти понад 100 мільйонів власних грошей, які би мали забезпечити в Києві.

Щороку у Мінфіні вираховують, скільки податків на одну людину сплачується в тому чи іншому населеному пункті. Якщо цей показник у місті перевищує середнє значення по Україні, то Київ забирає у нього певну частку коштів. Згодом зібрані гроші перерозподіляють біднішим громадам. Таке собі «робінгудство».

У 2018 році Міністерство фінансів підрахувало, що з бюджету Луцька потрібно перерахувати до державного бюджету 36 мільйонів гривень реверсної дотації. 

Директорка департаменту фінансів Луцької міськради Лілія Єлова такий підхід оцінює не надто позитивно. Влада, мовляв, порахувала, що доходів у Луцька забагато і треба трохи забрати. Водночас у Києві начебто не помічають, що тієї фінансової допомоги (субвенцій, – авт.), яку вони дають на забезпечення потреб мешканців міста, не вистачає, і мерії доводиться докладати власні гроші. А це понад сотня мільйонів гривень.

Щоправда, фінансистка визнає, що практично всі обласні центри України сплачують реверсну дотацію. Натомість консультант з бюджетних питань Василь Гром вважає: якщо держава забирає певну суму грошей в міста, то це демонструє, що його бюджет збалансований і добре виглядає на фоні інших. Це, мовляв, свідчить про активний рух грошей і створення значної доданої вартості у населеному пункті.

«Місто саме себе забезпечує», – каже Василь Гром. За цим показником, каже експерт, Луцьк знаходиться на рівні Тернополя, Івано-Франківська, Рівного.

Нагадаємо, 22 грудня у Луцькій міській раді ухвалили бюджет на наступний рікНа 2018 рік Луцька міська рада запланувала зібрати майже 2,5 мільярда гривень доходу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бюджет #субвенція #дотація #держава
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...