13:34, 11 січня 2018 р.
50 злотих за українця або як поляки "полюють" на гроші українців
Ріст зарплат українських заробітчан в Польщі впливає на збільшення грошових потоків. Саме тому польські підприємці "полюють" за грошима українців, - пише Gazeta Wyborcza.
За даними кадрового агентства Grupa Progres, за останні декілька місяців зарплати українських робітників збільшилися приблизно на 20%.
Агентство Upper Job підрахувало, що в травні українці, котрі працюють фізично, отримували 9 злотих (73 грн) за годину, а вже в липні – 12 злотих (98 грн), на 30% більше.
Найшвидше зростають зарплати кваліфікованих працівників: середня ставка каменяра в травні була 20 злотих за годину (162 грн), влітку вже 25 злотих (203 грн). Штукатури в травні отримували 25 злотих (203 грн), а в липні – 30 злотих (243 грн).
Повільніше зростає зарплата в гастрономії: зарплати українських поварів збільшилася на 17% - з 12 до 14 злотих за годину (з 97 до 113 грн).
Опитані українці запевняють, що розраховують отримувати в Польщі від 3 до 5 тис. злотих в місяць (24 – 40,5 тис. грн).
Саме тому польські підприємці «полюють» за прибутками заробітчан з України.
«Підприємці постійно шукають людей, які мають доступ до українців. Постійно дзвонять і пишуть. Пропонують винагороду, наприклад, за розсилку листів з бізнес-пропозиціями серед зареєстрованих у нас працівників. Торговий представник одного з банків запропонував нам 50 злотих (приблизно 400 грн) за кожного українця, якого ми переконаємо відкрити у них рахунок», - говорить керівник порталу Pracadlaukrainy.pl Даніель Дзевіт.
За даними Головного управління статистики, з січня до кінця вересня 2017 р. українці залишили в польських магазинах десь 2 млрд злотих, що значно більше за витрати німців, наприклад. У 2017 році кількість робітників з України перевищила 2 млн., а в 2018 році це число може зрости до 3 млн.
Послуги банків
«Керівники банків помітили новий потужний ринок для своїх послуг. Ми вже отримали декілька пропозицій стратегічних контрактів. Контракти прості: ми вам платимо, а ви вимагаєте від працевлаштованих українців відкривати рахунок у нашому банку. Зараз ви вибираємо самі вигідні пропозиції. Шукаємо банки з найбільшою кількістю відділень і найменшою платою за послуги», - прокоментував президент кадрового агентства Personnel Service, яке щоденно працевлаштовує близько 50 українців, Кшиштоф Інглот.
Банк BGŻ BNP Paribas, наприклад, вже створив українську версію своєї інтернет-сторінки, пропонує рекламні матеріали українською, навіть на інфолінії банку працюють співробітники, які спілкуються українською. Протягом 2016 року українці, які працюють в Польщі, відкрили в банку більше 5 тис. рахунків. Через дев'ять місяців ця цифра досягла 11 тис. – ріст більш чим на 200 %.
Послуги мобільного зв'язку
Сьогодні в Польщі всі оператори пропонують спеціальні пакети для громадян України. Серед їхніх переваг – безкоштовний доступ до соцмереж, бо завдяки їм більшість українців спілкується з рідними.
«У нас вже підписаний контракт на поширення стартових пакетів мобільного зв’язку з одним із польських агентств з тимчасового працевлаштування, які мають дочерні компанії в Україні», - повідомляє співробітник із відділення корпоративних комунікацій Plus Аркадіуш Маєвський.
Послуги пошти
Польська пошта пропонує пакет «Україна плюс». Це послуга доставки посилок вагою до 30 кг за будь-якою адресою в Україні протягом семи днів (крім зони ведення воєнний дій).
«Найбільше посилок надсилають в грудні», - повідомив директор відділу продажу Пошти Польщі Павел Копець.
Інші послуги
В Яворно Академія водіння CARGO створила курс електронного навчання кермування на російській мові.
У Варшаві в кіосках InMedio можна придбати пресу російською.
У жовтні група Polska Press повідомила про запуск місцевої газети для українців у Варшаві та Жешуві.
На ринку поширюють харчові добавки для заробітчан з України.
В міській бібліотеці в Голенюві в Подляському районі, де проживає декілька тисяч іммігрантів з України, створили спеціальні підбірку книг для українців. Українці проходять в бібліотеку, щоб провести вільний час та скористатися безплатним Wi-Fi.
У Варшаві в одному з будинків культури організовано танці для українців із Західної України. На кожну вечірку проходить близько 150 осіб, які повністю заповнюють зал. За вхід слід заплатити 20 злотих (160 грн), у вартість квитка входить і пригощання.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...