• Головна
  • Бюджет Луцька порівняли із бюджетами інших обласних центрів
09:40, 12 січня 2018 р.

Бюджет Луцька порівняли із бюджетами інших обласних центрів

Бюджет Луцька порівняли із бюджетами інших обласних центрів

Бюджет Луцька на 2018 рік журналісти порівняли з фінансовими планами ще трьох обласних центрів – Рівного, Житомира та Вінниці.

Результат неоднозначний: з одного боку, луцька мерія – лідер за плановими надходженнями від сплати пайової участі забудовниками, то з іншого – пасе задніх за доходами від продажу нерухомості, - інформує "Волинь24".

У Луцьку серед порівнюваних міст проживає найменше мешканців – 216,6 тисяч людей. Всього лише на 30-50 тисяч населення відірвалися Рівне та Житомир. Найбільший же показник у Вінниці – 370,5 тисяч мешканців.

Відверто мізерними є планові надходження Луцька від продажу землі та комунального майна, порівнюючи їх з містами-сусідами. До прикладу, якщо Рівне, Житомир чи Вінниця прогнозують надходження за продаж землі в межах 15-30 мільйонів гривень, то Луцьк – лише 1,5 мільйона.

Якщо трійка сусідніх обласних центрів має намір отримати 2-3,2 мільйона гривень від продажу комунального майна, то Луцьк – 500 тисяч гривень.

Але, що цікаво, за доходами від оренди комунального майна місто теж позаду.

Хоча має чим Луцьк і похвалитися у своєму фінансовому прогнозі на 2018 рік. Зокрема, доходами від забудовників у вигляді пайової участі на розвиток інфраструктури. Тут обласний центр Волині запланував аж 15 мільйонів гривень надходжень. При тому, що навіть Вінниця має невисокі очікування: 3,3 мільйони гривень.

Бюджет розвитку Луцька прогнозують на рівні 106 мільйонів гривень. Це небагато, порівняно з 2017 роком, за підсумками якого цей показник сягнув 256 мільйонів. Проте Рівне та Житомир на цей рік заклали ще менший бюджет розвитку: від 27 до 31 мільйона гривень. Найдалі від усіх втекла Вінниця, яка на 2018 рік затвердила бюджет розвитку у сумі 421,6 мільйона гривень.

Ще один цікавий пункт у фінансовому документі – реверсна дотація. Це кошти, які з міського бюджету відраховують до держбюджету. Але при умові, що місто має високий показник податкоспроможності на одну людину. Словом, якщо добросовісно сплачуються податки, в результаті чого виникає значна додана вартість. Серед порівнюваної четвірки реверсна дотація Луцька є найнижчою як за фактичним показником, так і з розрахунку на одну людину.

Нагадаємо, 22 грудня у Луцькій міській раді ухвалили бюджет на наступний рікНа 2018 рік Луцька міська рада запланувала зібрати майже 2,5 мільярда гривень доходу. Зі слів Лілії Єлової, у бюджеті на 2018 рік довелося закласти понад 100 мільйонів власних грошей, які би мали забезпечити в Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бюджет #фінанси
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...