• Головна
  • Як визначати і убезпечити себе від кору
18:36, 12 січня 2018 р.

Як визначати і убезпечити себе від кору

В Україні за останні кілька днів зафіксували нові спалахи кору - небезпечного захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Міністерство охорони здоров'я нагадує, що щеплення - це єдиний дієвий спосіб убезпечити себе та свою родину від розповсюдження хвороби.

Станом на 1 січня в Україні наявно 516 тис. одиниць якісної і безпечної бельгійської вакцини "Пріорикс", - повідомляє на сторінці у Фейсбук в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

«Якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення вакцини КПК проти кору, паротиту та краснухи згідно з календарем щеплень. Вчасна вакцинація може зберегти здоров'я і життя! Якщо дитина не була вчасно щеплена згідно з календарем - дуже важливо провакцинувати її протягом 72 годин», - йдеться в дописі.

Як визначати і убезпечити себе від кору, фото-1

Особливість вірусу цього захворювання в тому, що він дуже заразний: всі, хто контактує з хворим, не будучи щепленими, хворіють. Інфікована людина може передавати вірус за 4 дні до і після появи у неї висипу.

«Дорослі хворіють на кір набагато важче, ніж діти. У дітей до п’яти років кір також може стати причиною запалення середнього вуха (отит), бронхіту, пневмонії, діареї, енцефаліту», - розповіла доктор медичних наук, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, професор Ольга Голубовська.

Першими клінічними проявами хвороби є підвищення температури тіла, часто – відразу до 39 градусів і вище, можливо – нежиті, кашлю і деяких інших неспецифічних симптомів, наприклад, нудоти (внаслідок ураження підшлункової залози), болів у вусі, світлобоязні і т. д. Тривалість такого періоду в середньому близько 4-х днів, іноді – довше.

Незмінним критерієм визначення кору є дослідження слизової рота навпроти корінних зубів: саме там локалізується єдиний дуже характерний симптом – плями Коплика, що представляють собою дрібні білуваті елементи (1-3мм) навпроти корінних зубів та інших місцях слизової порожнини рота. Виникають вони у всіх хворих і їх виявлення є, по суті, клінічним підтвердженням діагнозу.

Коли висип досягає гомілок (зазвичай це на третій день з моменту висипань) тільки тоді стан хворих починає поліпшуватися, а висип на обличчі – бліднути. Закінчується захворювання поступовою нормалізацією температури тіла і розвитком пігментації і лущення на місці висипу.

Для правильного і своєчасного встановлення діагнозу необхідно уважно оглядати хворого, особливо ротову порожнину, заглядаючи в місця типової локалізації плям Коплика. Дорослих пацієнтів все ж краще госпіталізувати, враховуючи прогнозований у них важкий, непередбачуваний перебіг хвороби; не призначати антибіотики профілактично.

«Дорослі, які народилися до 1957 року вважаються імунними до кору. Тим, хто народився пізніше, необхідно вводити не менше однієї дози вакцини при відсутності медичних протипоказань, перенесеної інфекції в анамнезі або лабораторно підтвердженого імунітету. Низький рівень вакцинації і слабкий імунітет – одні з основних причин поширення хвороби. Діти повинні бути вакциновані по віку, якщо дорослі не пам’ятають, хворіли чи ні, можна зробити дослідження крові на титр антитіл в лабораторії, вони покажуть, чи має людина імунітет до захворювання чи ні», – додає Ольга Голубовська.

Якщо вже відбувся контакт із хворим, проводять вакцинацію в перші три дні від моменту контакту дітям старше 1-го року, які не хворіли на зазначені інфекції та не були щеплені. Дорослим (віком до 30-ти років) роблять щеплення, якщо вони не хворіли на зазначені інфекції і не отримали вакцинацію та ревакцинацію проти них. Для лікуванння кору немає засобів специфічної терапії, всі методи лікування мають неспецифічний характер та спрямовані на уникнення ускладнень – ліжковий режим, рясне пиття. Ослабленим дітям для уникнення тяжких ускладнень кору необхідно до лікування додавати вітамін А, – наголосила професор Ольга Голубовська.

Нагадуємо, що з початку 2018 року вже виявили три випадки захворювання  кором у різних районах Волині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кір #захворювання #вакцина #симптоми #лікування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...