• Головна
  • Яких закордонних продуктів в Україні найбільше
11:18, 16 січня 2018 р.

Яких закордонних продуктів в Україні найбільше

Яких закордонних продуктів в Україні найбільше

У 2017 році  імпорт продтоварів в Україні істотно збільшився. Так, імпорт сирів збільшився на 42%. Та ж картина спостерігається по кондитерським виробам, рибі, бананам і каві.

Кондитерської продукції минулого року завезли на 36% більше, ніж у 2016 році. Імпорт бананів виріс на чверть. Причому, якщо раніше українцям завозили дешеві сорти, то тепер все частіше постачають дорогі продукти, пише gazeta.ua з посиланням на ubr.ua.

За словами гендиректора Асоціації "Українських імпортерів риби і морепродуктів" Дмитра Загуменного, 90% риби в Україну потрапляє в замороженому вигляді. Живої риби у 2017 році імпортували на 21% більше, ніж минулого року.

"Зростання імпорту - це всього лише відновлення ринком втрачених позицій. І той факт, що споживання риби в Україні зростає при скороченні числа самих споживачів, сам по собі говорить про позитивну тенденцію", - каже Загуменний.

Індекс споживчих настроїв, який GfK Ukraine вимірює з 2000 року, також вказує на пожвавлення купівельної активності. У жовтні 2017 року було зафіксовано найбільший показник за минулі три роки.

У GfK Ukraine зміни в споживчих настроях пов'язують із зростанням пенсій в жовтні 2017 року і підвищенням інших соцвиплат. А також збільшенням мінімальної зарплати.

Щоб не лякати покупців новими цінниками, виробники і далі будуть знижувати вагу і об'єм звичних упаковок, що не відразу впадає в очі. Оскільки за кордоном виробники продуктів харчування дотуються, а в Україні роздрібні ціни вже вище, ніж в сусідніх країнах, імпортувати продукцію буде вигідніше, ніж виробляти її тут.

Експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко вважає, що у бюджеті 2018 року закладено негативне значення платіжного балансу в розмірі $ 10 млрд. Це на $ 3 млрд більше, ніж у 2017 році. Тому імпорт, у тому числі продуктів харчування більш конкурентних за ціною в порівнянні з українськими, буде рости і далі.

За словами директора асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, до середини 2018 року близько половини товарних позицій в Україні коштуватиме на 5-12% дорожче, ніж в сусідній Польщі.

За січень-вересень 2017 року імпорт свинини зріс на 64%. Завозять її з Німеччини, Нідерландів та Данії. М'яса птиці та їстівних субпродуктів закупили на $32 млн. Основні постачальники - Польща, Німеччина та Угорщина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Імпорт #продукти #бюджет
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...