• Головна
  • Чому Луцьк не об'єднується з навколишніми селами
09:45, 17 січня 2018 р.

Чому Луцьк не об'єднується з навколишніми селами

Чому Луцьк не об'єднується з навколишніми селами

Влада Луцька невідомо чому не продовжує об’єднувати місто з навколишніми селами, зазначають експерти "Волинського центру розвитку урядування". На цьому наголошують сільські голови Прилуцького, Підгаєць і Гіркої Полонки. На їхню думку, зміна влади у місті призупинила будь-які починання.

Відтак місто і далі "задихається" від нестачі територій і неможливості розвиватися – підсумували експерти у вівторок, 16 січня, під час круглого столу "Перспективи розвитку співпраці між Луцьком та навколишніми сільськими радами", - пише Волинь 24.

"З нашої точки зору 2017 рік став для Луцька втраченим роком" – каже експерт "Волинського центру розвитку урядування" Сергій Григоренко. Адже теперішня влада Луцька не заключила жодного договору про намір об’єднатися навіть сільськими головами.

Експерти пояснюють: договори про співробітництво Луцька з навколишніми селами – це добрий механізм, аби громади могли "придивитися" одна до одної, допомогли вирішити спільні проблеми.

Після цього вести мову про об’єднання набагато простіше і правильніше, адже сторони переконалися б у добрих намірах одна одної.

ПРИЛУЦЬКЕ: "ХОТІЛОСЯ Б ПОЧУТИ ЯКЕСЬ ЧІТКЕ БАЧЕННЯ ВІД ВЛАДИ ЛУЦЬКА"

Григоренко пояснює: у 2015-2016 роках Луцьк розпочав процес зближення з навколишніми селами.

"Так, з Прилуцьким і Підгайцями домовилися про співробітництво, реалізацію проектів. Ми тоді вирішили так: "придивляємося", приймаємо рішення, як бути далі", - каже Григоренко.

Утім, за словами Григоренка, на 2018 рік міська рада не передбачила коштів на співробітництво з Прилуцьким.

Прилуцький сільський голова Валентин Арчибасов додає: ще у 2016 році громада Прилуцького і Луцьк напрацювати певні плани, домовившись про спільні проекти.

"У 2017 році почали частково реалізовувати ці договори, зокрема, капремонт вулиць Наливайка і Богуна. І по цьому напрямку якісь рухи пішли. Але по вулиці Соборності ми змушені вже були замовити документацію самі...", - розповідає він.

"Не розпочали будувати й обіцяний дитячий садочок", – нагадує Арчибасов.

"Хотілося б почути думку нинішньої влади, щоб вони озвучили своє бачення, а не тільки "ми розірвемо, ми не розірвемо договір", - каже прилуцький сільський голова.

ПІДГАЙЦІ: "ПОЛІЩУК ПООБІЦЯВ – І НЕ ЗРОБИВ"

Були серйозні наміри й щодо співпраці з Підгайцями, проте й тут питання "зависло". Хоча сесія сільради прийняла позитивне рішення про об’єднання.

Підгайцівський сільський голова Юрій Семенюк зазначає: з покійним мером Миколою Романюком сільрада напрацьовувала проекти щодо ремонту каналізації, відкриття ЦНАПу, додаткового транспортного сполучення.

"Місто від нас не вимагало об’єднання. Наша громада мала дуже багато переваг від співпраці", – каже він.

Семенюк додає: "Ми не проти співпрацювати з нинішньою владою. Але коли виконувачем обов’язків мера був Поліщук – я просив лише продовжити маршрут №18 до села. Це пообіцяли і не зробили. Для міської ради ця маршрутка – взагалі нічого".

ГІРКА ПОЛОНКА: НАС БЕЗ НАС "ЖЕНИЛИ"

Сільський голова Гіркої Полонки Ніна Симонович наголошує: співпраця потрібна, однак лише з надійними партнерами:

"Ми були готові до співпраці з Луцьком. Але в якийсь момент побачили повідомлення на сайті міськради і у пресі, що громада Гіркої Полонки готова до об’єднання. А ми про це навіть не знали!"

Ніна Симонович додає: "За 8 місяців жоден керівник не переступив поріг сільської ради і не поцікавився проблемами".

"Треба сідати за стіл перемовин і не вмішувати політичні питання. Страждає громада", – каже сільська голова Гіркої Полонки.

МІСТО ЗАДИХАЄТЬСЯ

Експерт "Волинського ЦРУ" Тарас Яковлев переконаний: об’єднання з селами – єдина можливість розширити місто.

"Луцьк – у півтора рази менший від Ковеля. Удвічі – від Рівного чи Ужгорода. Луцьк мусить розвиватися. Нові території – це можливість відкривати нові підприємства, торгові центри, створювати нові робочі місця тощо", – пояснює Яковлев.

Представники "Волинського ЦРУ" рекомендують негайно активізувати співпрацю Луцька і навколишніх сіл.

"Ми закликаємо усі сторони повернутися за стіл переговорів", – наголошує Тарас Яковлев.

"Не хотілося б, щоб 2018 рік став ще одним втраченим роком. Головна небезпека – Луцьк може перетворитися на заштатне місто. Бо залишиться затисненим з усіх боків. І програє", - підсумовує Сергій Григоренко.

Нагадаємо, що 7 грудня 2017 року троє колишніх заступників Луцького міського голови Сергій Григоренко, Юрій Моклиця і Тарас Яковлев створили нову громадську організацію «Волинський центр розвитку урядування». Мета організації - здійснювати вплив на процеси самоврядування міста та області, вести діалог з владою та пропонувати конструктивні рішення щодо вирішення болючих питань регіону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Волинський #центр #розвитку #урядування #громадська #організація #навколишні #села #об'єднання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...