• Головна
  • Робота за кордоном: основні схеми шахрайства
14:22, 21 січня 2018 р.

Робота за кордоном: основні схеми шахрайства

Робота за кордоном: основні схеми шахрайства

В Україні на заробітки їдуть і люди робітничих спеціальностей, і фахівці з вищою освітою. Втім, за кордоном вони здебільшого змушені займатися некваліфікованою працею. Вміння та знання спеціалістів знецінює мовний бар’єр. За статистикою, 43% українців працюють у галузі будівництва, 23% — у сільському господарстві, 10% займаються роботою на дому, 3% — у IT-сфері та 2% — це медичні працівники, - пише Наша версія.

Водночас, інтелектуали, які мають спеціальну освіту і володіють іноземними мовами, в Європі затребувані. Проте, зазвичай, на цих фахівців роботодавці виходять самі. Тож перш ніж погоджуватися на посаду, потрібно з’ясувати все про фірму-роботодавця. Наявність трудової візи та укладення договору є обов’язковими.

У скандинавських країнах є попит на робочу силу, але там потрібні робітники зі знанням мови. Дуже часто відмовляє українцям у робочій візі Чехія (на другому місці після Франції). У США і Великобританії влаштуватися на роботу майже нереально, якщо вас не запросили особисто. Найбільш прості шляхи працевлаштування за кордоном пропонує Польща. У 2015 році до цієї країни видано 762 тис. робочих запрошень, а у 2016 році вже 1,3 млн.

В Європі панує культ роботи. Часто це виявляється несподіванкою для наших заробітчан. Десятигодинний робочий день, 30-хвилинна перерва н а обід. Каву щогодини ніхто не п’є, кожні 15 хвилин курити не бігає, адже за це можна отримати штраф. За словами президента Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, чимало українських гастарбайтерів просто не готові до такого темпу, тож потім розповідають, що їх змушували працювати, немов рабів на плантаціях. При цьому вони забувають згадати, що ті ж самі поляки працюють нарівні з ними.

За кордоном працюють близько 4 млн. українців.На проблемах українських нелегалів паразитує ціла мафія, що має дохід з транспортування, харчування, проживання трудових мігрантів, а також із торгівлі людьми і проституції. 

Як уникнути шахраїв?

- Не варто спокушатися захмарними заробітками.Якщо вам пропонують великі гроші за роботу, якою ви ніколи не займалися, — це шахрайство.

- Не варто їхати на роботу, невідомо куди. Якщо посередник говорить, що робота легальна, але пропонує виїзд за туристичною візою, без оформлення дозволу на роботу, значить про легальність він бреше.

- Ніколи не платіть за працевлаштування посередникам наперед. Серйозні посередницькі фірми отримують плату за свої послуги із виплаченої вам зарплатні. Ті, що просять оплатити послуги авансом, часто зникають разом із грошима.

- Обманюють не тільки посередники, а й закордонні роботодавці. Тому подбайте за офіційно оформлений контракт або щоб мати хоча б неформальну розписку, де будуть описані основні умови договору. Також важливо не допускати затримки виплати зарплатні і не працювати без оплати, сподіваючись, що заплатять потім.

- Щоб не потрапити до рук шахраїв, потрібно звертатися лише у ліцензовані компанії з міжнародного працевлаштування, обов’язково перевіряти наявність ліцензії на сайті Мінсоцполітики, завжди укладати договір на пошук роботи, цікавитися, куди саме може відправити компанія.

- Якщо обіцяють захмарні зарплати в багатьох країнах світу, тікайте звідти, адже 80% українських компаній мають ліцензію на працевлаштування виключно у Польщі. Легальне працевлаштування коштує у межах 200-300 доларів. Це послуги компанії, витрати на проїзд, страховка і підготовка документів.

Із 2010 до 2015 рр. трудові мігранти перерахували в Україну 35 млрд. дол. Пік був у 2013-му році — 8,5 млрд. дол. У 2016-му році ця цифра становила 5,4 млрд. дол. Тобто від 6 до 10% ВВП заходить в Україну від трудових мігрантів. Це в рази більше від вливань інвесторів. Тож держава повинна підтримувати трудових мігрантів (дати їм змогу у зручній формі сплачувати податки, формувати трудовий стаж). Левова частка людей, які їдуть за кордон, а це 80-90%, повернуться, а 10-20% ми втратимо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#роботазакордоном #шахрайство #працевлаштування #заробітки #нелегали #працівники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...