• Головна
  • Кому заборонене щеплення від кору, - рекомендація МОЗ
18:26, 21 січня 2018 р.

Кому заборонене щеплення від кору, - рекомендація МОЗ

Міністерство охорони здоров'я України опублікувало перелік протипоказань до вакцинації проти кору.

Список опублікований на сторінці МОЗ у мережі Facebook.

У повідомленні зазначається, що, за світовими стандартами, легкі застуди з температурою до 38°С не є такими протипоказаннями.

Вакцинацію не роблять у випадках, якщо є високий ризик серйозної реакції, та при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується, зокрема:

- Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.

- Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).

- Захворювання і стан організму, при якому після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі).

- Вагітність. Вакциною КПК не прищеплюють вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити на етапі планування вагітності.

У разі виникнення тимчасових протипоказань до вакцинації дитина отримує так зване медвідведення від щеплень. Протипоказання на термін, більший від двох тижнів, може визначити тільки імунологічна комісія, що зазвичай збирається в районній лікарні або міській /обласній поліклініці. Потім пропущені за календарем щеплення потрібно надолужити.

Натомість лікар Володимир Безбах у коментарі до повідомлення зазначив:

"З застудою ніяких щеплень робити не можна, бо хворий загине від застуди. А от алергіків вакцинувати можна: мені самому в дитинстві робили всі щеплення, але одразу з ін'єкцією давали проковтнути пігулку діазоліну.

Виходить, що нині ніхто вже не вміє в У країні правильно дітей вести і вакцинування проводити. І робити слід всі до жодного щеплення згідно відповідного календаря разом з плановим оздоровленням дитини, а не "розкручувати" одну болячку чи вакцину саме від неї".

Водночас лікар, який все життя присвятив вивченню медицини, обурений байдужістю МОЗу щодо здоров'я своїх громадян.

"Страшна проблема, яку МОЗ завжди замовчує: вакцинувати слід було б і дорослих людей, кому за 40, від тих же хвороб, що і дітей, бо імунітет в них через 10-20 років після вакцинації чи хвороби досить часто майже зникає , і в більшості розвинених країн (навіть у СРСР "секретно" потрібних військових) вакцинують від майже сотні хвороб, навіть чуми, а в нас зробили збіговисько дітей і калік в одних чергах до сімейних лікарів, щоб одне одного перезаражували, а власне дорослим інвалідам ніяких безкоштовних вакцинацій надавати не хочуть", - підсумував експерт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#МОЗ #кір #щеплення #протипоказання #вакцинація #профілактика #алергія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...