• Головна
  • Перепланування квартир: що можна, а що ні
12:40, 23 січня 2018 р.

Перепланування квартир: що можна, а що ні

Багато власників квартир незадоволені їх плануванням.І це цілком зрозуміло, адже житлова площа часто буває розділена таким чином, що проживання для сім’ї стає некомфортним, інформує WestNews. Якщо вашою метою є перепланування квартири: що можна, а що не можна – одне з найпоширеніших питань.

Практично всі зміни, які мешканці багатоквартирних будинків можуть собі дозволити, контролюється на законодавчому рівні. Тому основа будь-якої діяльності – Житловий Кодекс.

Виконання  наймачем  робіт з переобладнання та перепланування жилого  будинку і жилого приміщення, які не передбачають втручання в   несучі   конструкції   та/або   інженерні  системи  загального користування,  не  потребують отримання документів, що дають право на їх виконання. Після завершення зазначених робіт введення  об’єкта в експлуатацію не потребується.

Виконання  робіт, внаслідок  яких  змінюється  площа, кількість чи склад приміщень у будинках  державного чи громадського житлового фонду, допускається за письмовою згодою наймодавця (орендодавця), якщо  інше  не передбачено договором найму (оренди).

Перепланування квартир: що можна, а що ні, фото-1

Заборонено проводити будь-які будівельні роботи, спрямовані на руйнування або погіршення технічних характеристик несучих стін (часткове руйнування, потоншення, створення додаткових навантажень). Для того щоб перепланування було проведено безпечно для всіх проживаючих в будинку, зверніться до технічного паспорту квартири. Всі несучі стіни позначені на плані.

Заборона встановлена не тільки на знесення цих стін, але і створення на них додаткових навантажень. Встановлення будь-яких важких перегородок потребує отримання відповідного дозволу. У разі перепланування квартири без узгодження з контролюючими органами, передбачається відповідальність у вигляді штрафу.

Перепланування квартир: що можна, а що ні, фото-2

Перелік будівельних робіт, на виконання яких не вимагається дозвіл:

– перепланування квартир у багатоквартирних житлових будинках та кімнат у гуртожитках, а також об’єктів громадського призначення із збереженням несучої конструкції, без перевищення допустимих навантажень на перекриття, стіни та фундаменти за умови дотримання існуючих архітектурно-планувальних вимог, державних будівельних норм, місцевих правил забудови;

– відновлення або посилення чи поліпшення окремих конструкцій будівель та споруд, зокрема таких, що перебувають в аварійному стані, без зміни їх функціонального призначення і архітектурного вигляду;

– установлення приладів для ведення відокремленого обліку енергоносіїв, гарячої і холодної води;

– улаштування чи закриття дверних або віконних прорізів;

– збільшення житлової чи допоміжної площі шляхом демонтажу перегородок, комор, печей, камінів, грубок, вітрин, засклення балконів і лоджій.

Оскільки для перепланування та переобладнання не вимагається відповідний дозвіл, необхідно розібратися що ж відноситься до елементів даного виду робіт.

До елементів перепланування жилих приміщень належать: перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і  переустаткування тамбурів,   прибудова   балконів   на   рівні   перших   поверхів багатоповерхових будинків.

Переобладнання  –   улаштування в окремих квартирах багатоквартирних   будинків  індивідуального  опалення  та  іншого інженерного обладнання,   перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; влаштування  і переустаткування туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.

Для таких робіт дозвіл не вимагається.

Так, відповідно до ст. 150 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил користування жилими приміщеннями, санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під’їздів, придомових територій, порушення правил експлуатації жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання, безгосподарне їх утримання, а також самовільне переобладнання та перепланування жилих будинків і жилих приміщень, використання їх не за призначенням, псування жилих будинків, жилих приміщень, їх обладнання та об’єктів благоустрою – тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Перепланування квартир: що можна, а що ні, фото-3

І на останок, відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій власник,  наймач (орендар) жилого будинку,  жилого  чи нежилого  у  жилому  будинку  приміщення,  що припустив самовільне переобладнання або  перепланування,  що  призводить  до  порушення конструктивних   елементів  або  засобів  протипожежного  захисту, зобов’язаний  за  свій   рахунок   привести   це   приміщення   до попереднього стану.

У разі,  якщо самовільне  перепланування  або  переобладнання приводить  до  погіршення технічного стану жилого будинку в цілому та  порушуються   права   інших   споживачів,   зазначені   роботи виконуються виконавцем послуг,  питання відшкодування вартості цих робіт власником,  наймачем (орендарем) жилого будинку,  жилого  чи нежилого  у  жилому  будинку  приміщення  вирішується  у  судовому порядку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перепланування #квартири #переобладнання #технічний #паспорт #власник #житлового #будинку
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...