• Головна
  • Без російської мови та два рівні складності з іноземних мов - основні зміни на ЗНО-2018
17:28, 23 січня 2018 р.

Без російської мови та два рівні складності з іноземних мов - основні зміни на ЗНО-2018

Без російської мови та два рівні складності з іноземних мов - основні зміни на ЗНО-2018

Вже з наступного місяця випускники реєструватимуться на зовнішнє незалежне оцінювання. Цьогоріч ЗНО тестування складатимуть й учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів.

Серед основних нововведень - адаптована процедура проведення зовнішнього тестування для осіб, які використовують в навчанні шрифт Брайля, -  повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на «Українські новини».

Реєстрація

Без російської мови та два рівні складності з іноземних мов - основні зміни на ЗНО-2018, фото-1

Український центр оцінювання якості освіти розпочне реєстрацію для участі в зовнішньому незалежному тестуванні в 2018 році 6 лютого.

Реєстрація триватиме до 19 березня, а зміни до реєстраційних даних можна буде вносити до 30 квітня.

Учасники АТО, особи, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де органи державної влади тимчасово не виконують свої повноваження, та які не мали можливості зареєструватися в основний період, зможуть із 3 до 21 травня зареєструватися для участі в додатковій сесії.

Здійснити реєстрацію можна за допомогою сервісу «зареєструватися», розміщеному на офіційному сайті Центру оцінювання testportal.gov.ua.

Предмети

Першим обов'язковим предметом є українська мова, другим обов'язковим предметом учасник може обрати або математику, або історію України. Третій обов'язковий предмет обирається із запропонованого переліку, з яких проводитиметься тестування (математика, історія України, іспанська, французька, німецька, англійська мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього тестування, інформаційний бюлетень і реєстраційне повідомлення. Ці документи будуть надіслані випускникам поточного року до установи, в якій вони навчаються, а випускникам минулих років та учням (слухачам, студентам) професійно-технічних, вищих навчальних закладів – за адресою, вказаною під час реєстрації.

Хто ще здаватиме ЗНО
Без російської мови та два рівні складності з іноземних мов - основні зміни на ЗНО-2018, фото-2

Крім випускників шкіл, у 2018 році зовнішнє тестування з української мови та літератури проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році отримають повну загальну середню освіту. Таким учасникам результати тестування зараховуватимуться як оцінки державної підсумкової атестації для їхнього атестата про повну загальну середню освіту.

Основні зміни

У 2018 році з англійської, іспанської, німецької та французької мов уперше будуть тести двох рівнів складності – В1 і В2, а також вони включатимуть частину «Розуміння мови на слух»: прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

Тест рівня В2 складатимуть випускники 2018 року, які хочуть зарахувати результат тестування з іноземної мови як оцінку за державну атестацію й вивчали цю мову на профільному рівні.

Крім того, в 2018 році запроваджена адаптована процедура проведення зовнішнього тестування для осіб, які використовують в навчанні шрифт Брайля. Апробація відбудеться під час додаткової сесії з української мови і літератури, математики, історії України.

Реєстрація для участі в апробації буде відбуватися з 6 лютого до 19 березня за стандартною процедурою. Учасники апробаційної тестування отримають результати за шкалою 100-200 балів і зможуть використовувати їх під час вступу до закладів вищої освіти.

Водночас як оцінка за державну підсумкову атестацію за шкалою 1-12 балів результати апробаційного тестування не зараховуватимуться.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій заявив, що ЗНО з російської мови було скасоване в зв'язку з невеликим попитом на нього.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які в поточному навчальному році здобувають повну загальну середню освіту та складають ДПА у формі ЗНО, комплект реєстраційних документів подають до закладів освіти, у яких вони навчаються.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Абітурієнт #ЗНО #реєстрація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...