
10:20, 26 січня 2018 р.
У школі на Волині учень захворів на гепатит
В селі Піща Шацького району виявлено захворювання на гепатит А у школяра місцевої школи, де навчається понад 140 дітей. Є загроза поширення інфекції в навчальному закладі.
За тиждень кількість хворих досягла 8 осіб, - інформує Волинський обласний лабораторний центр.
Вірусний гепатит А – гостре інфекційне вірусне антропонозне захворювання, котре вражає печінку, може протікати з проявами жовтухи (або у безжовтяничній формі), передається переважно фекально-оральним шляхом при вживанні питної води, харчових продуктів, забруднених вірусом. Джерело інфекції – людина. Від моменту зараження до появи перших ознак захворювання може проходити від 7-ми до 50 днів
Вірус гепатиту А стійкий у зовнішньому середовищі. Він витримує заморожування, стійкий при нагріванні до 60˚С протягом однієї години, зберігає активність при кімнатній температурі до 4-х тижнів. Вірус не гине за умов існуючих методів знезараження у водопровідній та колодязній питній воді. Тому у всіх осередках проведена роз’яснююча робота та лабораторне дослідження питної води. За результатами лабораторного контролю в домашніх вогнищах антигену вірусного гепатиту А у питній воді з колодязів не виявлено.
Продовжується медичне спостереження за контактними особами в школі та у домашніх вогнищах, з контактними проведено бесіди з профілактики вірусного гепатиту А, дотримання правил особистої гігієни. Проведена заключна волога дезінфекція, хлорування шахтних криниць та надвірних вбиралень.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:30
Вчора
5 міст, 215 учасників: як го "Дівчата" разом з Нацполіцією змінюють культуру реагування на насильство
Новини компаній
17:00
19 червня
Як захистити підлітка від маніпуляцій в інтернеті? Безкоштовний онлайн-курс від Unicorn School – рішення для всієї родини
Новини компаній
11:00
18 червня
live comments feed...