13:00, 1 лютого 2018 р.
Прості кроки до правильного харчування: як зберегти здоров'я та красу
Хто з нас не мріє бути красивим, здоровим і довго прожити на землі? Таких, мабуть, не має. Довголіття як і зовнішня краса – результат турботи про своє здоров’я. А це той найцінніший дар людині, яким вона з легковажністю нехтує. Однак лише здорова людина може почувати себе щасливою, успішною, потрібною.
Що потрібно знати про своє здоров’я? Здоров’я – це відображення нашого способу життя. Варто відмовлятися або замінювати те, що шкодить нашому організму. Хороше самопочуття, активність, приваблива зовнішність залежить від дотримання основних законів здоров'я.
Основні правила збереження здоров’я:
- Дотримуйтеся правильного збалансованого харчування;
- Ведіть активний спосіб життя;
- Щоденно вживайте необхідну вам кількість питної води;
- Проводьте багато часу на свіжому повітрі, отримуйте потрібну порцію сонячного світла, однак не зловживайте ним;
- Утримуйтеся від шкідливих звичок, таких як куріння, алкоголь, наркотики, неправильне медикаментозне лікування, натомість спрямуйте свою енергію на зміцнення внутрішнього здоров’я через укріплення своєї віри;
- Правильно розподіляйте час на працю та відпочинок.
Якщо левова частка цих правил не потребує додаткових пояснень, то на правильному харчуванні варто зупинитися детальніше. Тому що не всі з нас знають, яку їжу вважають здоровою і як її споживати.
Насамперед, що таке здорове харчування. Здорове харчування – це таке харчування, в результаті якого організм людини отримує необхідну йому кількість потрібних речовин, вітамінів та мікроелементів. Здорова їжа – це свіжа або варена страва, але в жодному разі не смажена зі скоринкою.
Її в щоденний раціон потрібно вводити поступово, замінюючи свої улюблені страви на страви здорової кухні.
Правила поступового переходу на здорове харчування:
1) Замініть біле пшеничне борошно на цільнозернове.
Більшість із нас любить поласувати випічкою з пшеничного білого борошна, хлібом чи макаронами. А чи знаєте ви про шкоду такої їжі? Вона не лише додає зайві кілограми, а й забруднює наш організм з середини. Що робити? Замінити біле борошно на цільнозернове, яке за кількістю корисних речовин, легкістю засвоєння значно випереджає свого конкурента. Корисніше споживати хліб із цільнозернового борошна на заквасці без додавання дріжджів.
2) Споживайте зелені каші замість обсмажених.
Ви вже відмовилися від їжі швидкого приготування на користь різних каш. Це перший крок до здорового харчування. Зробіть наступний. Додавайте в свій раціон кашу з несмажених зерен гречки, адже під час обсмаження втрачаєтся більша частина корисних елементів.
«Подібна ситуація і з манкою. У білій манці немає нічого корисного. Альтернатива "крупка пшенична", тобто манка з цільного зерна, в якій збережено всі поживні речовини: зародок та інші складові», - повідомив експерт зі здорового харчування, підприємець Володимир Горбатюк.
3) Обмежте споживання фабричних солодощів.
Солодощі згубно впливають на наше здоров’я. Однак якщо відмовитися від них не має сили, то принаймні замініть їх на ласощі зі сухофруктів, які корисні і легкі у приготуванні. А малеча не обділить увагою ваші крекери зі цільнозернового борошна із зеленню, часником чи цибулею.
4) Споживайте сиродавлені олії, спеції без хімічних наповнювачів.
Корисними для заправки салатів будуть оливкова, кунжутна, гарбузова олії, чи з розторопші. Окрім унікального смаку вони забезпечать організм необхідними мікроелементами.
«Спеції (імбир, куркума, базилік) собі по самі корисні. Шкідливі хімічні складові, підсилювачі смаку та запаху, які додають до збірних магазинних спецій. Натуральні спеції не мають тих підсилювачів, тому вони за смаком ніжніші, не такі солоні і не мають вираженого запаху. Варто обмежити кількість спецій, що збуджують апетит», - підкреслив експерт.
5) Добавте в свій раціон більше овочів та фруктів. Компенсуйте обмаль вітамінів в організмі стравами з пророщеним зерном.
Авітаміноз найбільш відчутний в осінньо-зимовий період. Саме тому корисно пророщувати пшеницю, насіння соняшника, квасолю маш. Одна сочевиця за вмістом вітамінів замінить багато фруктів.
«За смаковими якостями, наприклад, квасоля маш нагадує зелений горошок. Пророщене насіння соняшника за смаком як щойно зірване. Окрім цього це не дуже затратно. Один кілограм квасолі маш вартує 60 грн, а бананів – 50 грн, але ще відкинеться шкірка, то продукту буде ще менше. А тут готова квасоля, вона проростає і вага її буде більша. Жменьку проростили і вистачить на два дні додавати в салат», - підсумував підприємець.
І найголовніше. Щоб здорове харчування принесло свої результати, потрібно задіяти всю систему правил здорового способу життя. Без фізичних вправ, повноцінного відпочинку та свіжого повітря здорове харчування не буде дієвим. Варто пам’ятати, що харчування – це, насамперед, утримання від переїдання та швидкого поїдання навіть здорової їжі. Навіть поєднання перегляду телепередач або сидіння за комп'ютером зі споживанням їжі веде до переїдання, бо втрачається контроль за кількістю вжитої їжі. Потрібно дотримуватися режиму харчування: повноцінний сніданок, а не горнятко кави, обід та пізня вечеря.
Хочете бути здоровими – вставайте з-за столу напівголодними, довго пережовуючи перед тим здорову їжу. За словами співрозмовника, кожен, хто дбає про своє здоров'я повинен пам'ятати народну мудрість і послуговуватися нею: "Вранці їж як цар, обідай - як принц, а вечеряй - як жебрак. Або ж сніданок з'їж сам, обід поділи з товаришем, а вечерю віддай ворогу".
Детальніше про асортимент продуктів здорового харчування ви можете дізнатися за адресою у Луцьку: проспект Соборності, 28; магазин «Здорове харчування».
Телефони для довідок: +38 (095) 407-56-53; +38 (099) 058-53-36
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...