• Головна
  • В Україні мільйонним тиражем випустять монети, присвячені "кіборгам"
14:23, 29 січня 2018 р.

В Україні мільйонним тиражем випустять монети, присвячені "кіборгам"

В Україні мільйонним тиражем випустять монети, присвячені "кіборгам"

Національний банк заявив про початок спеціального випуску пам'ятних монет з недорогоцінних металів «по тематиці загальнодержавного значення».

Про це йдеться в телеграмі НБУ №50-0027 / 5210, передає UBR.ua.

На 2018 рік центробанк анонсував три спецвипуски монет із серії «Збройні Сили України»: «Захисникам Донецького аеропорту», ​​«День українського добровольця» і «100-річчя створення Українського військово-морського флоту».

Перша монета - «Захисникам Донецького аеропорту» - буде запущена в грошовий оборот країни 30 січня, йдеться в документі НБУ. Вона отримає номінал 10 грн.

«Буде присвячена вшануванню мужності і героїзму захисників Донецького аеропорту -«кіборгам», що обороняли його протягом 242 днів, що стало символом самовідданої боротьби за територіальну цілісність України», - йдеться в нацбанківській телеграмі.

Ескіз монети не публікується. Зате в Нацбанку дали детальний опис нового виробу. Там повідомили, що на аверсі монети розміщено: угорі ліворуч - напис УКРАЇНА (півколом), під якою рік карбування монети (2018) і малий Державний Герб України. У центрі - стилізована композиція: дві чоловічі руки зі зброєю різних епох, що символізує захисників України різних часів. На дзеркальному тлі розташовані написи: ЗА ЧЕСТЬ! ЗА СЛАВУ! ЗА НАРОД! А внизу зліва - номінал 10 гривень на стилізованому фрагменті щита. Праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку. На реверсі монети розміщено стилізовану композицію із зображенням захисника аеропорту на тлі напівзруйнованої вежі, над якою майорить український прапор.

Монета стане масовою, її заявлений тираж склав 1 млн. примірників. Її реалізацією займуться нацбанкові підрозділи в регіонах, а також два держбанки - Ощадбанк і Укргазбанк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#присвята #монета #номінал
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...