Ціни на м'ясо зростатимуть разом із підвищенням "мінімалки"

Ціни на м'ясо зростатимуть разом із підвищенням "мінімалки", Ірина  Бречко

Ціни на м'ясо зростатимуть і в 2018 році в зв'язку з підвищенням попиту, скороченням поголів'я великої рогатої худоби і свиней та іншими факторами.

Про це повідомила прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з посиланням на старшого наукового співробітника відділу ціноутворення та аграрного ринку інституту Світлану Пашко, - інформує УНІАН.

«Враховуючи заплановане урядом підвищення з другого кварталу цього року мінімального рівня заробітної плати до 4200 грн, існує загроза повторення ситуації 2017 року», - зазначила експерт.

На думку Пашко, тоді – в умовах високого попиту на продовольство – темпи зростання роздрібних цін на м'ясо були близькі до темпів зростання середньої заробітної плати громадян.

Зокрема, минулого року роздрібна ціна на м'ясо зросла в середньому на 30,4-46,1%. У той же час середня заробітна плата з січня по листопад 2017 року збільшилася з 6008 грн до 7479 грн, тобто на 24,5%.

«Зростання цін на м'ясо протягом 2018 року можуть також сприяти інші фактори. Серед них, зокрема, скорочення поголів'я великої рогатої худоби і свиней через зростання цін на корми і частих спалахів вірусу африканської чуми у свиней», - зазначила експерт.

За її словами, іншими чинниками зростання цін на м'ясо в поточному році буде підвищення вартості комунальних послуг, ветеринарних препаратів, підвищення рівня мінімальної заробітної плати та індексація пенсій громадян, сезонне збільшення внутрішнього попиту на м'ясо і зростання його експорту, а також знецінення національної валюти до долара і євро.

Експерт зазначає, за минулий рік найбільше подорожчала яловичина. Роздрібні ціни на неї з грудня 2016 року по грудень 2017 року зросли в середньому по Україні на 34,8 - 38,5%. Свинина минулого року подорожчала на 38,3 - 46,1%. 

Найменше протягом минулого року – на 30,4% – зросла роздрібна ціна на м'ясо птиці (тушки). Якщо в грудні 2016 року вона становила 41,34 грн/кг, то в грудні 2017 року збільшилася до 53,91 грн/кг.

м'ясо ціна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі