"Цей закон для тих, хто свідомо не платить аліментів", - Ігор Лапін про закон щодо боржників

Новини

Сьогодні вступив у дію закон щодо стягнення аліментів із горе-батьків. Закон передбачає ряд обмежень, які будуть застосовані до боржників, дані про яких відтепер фіксуються в окремому реєстрі.

Про це народний депутат Ігор Лапін розповів в ефірі передачі «Тема Дня» на каналі «Нова Волинь».

«У 2017 році стягнули понад 2,4 млрд грн аліментів на користь понад 576 тис. маленьких українців. Півмільйона дітей, а також їх годувальники матимуть захищеність. Загалом, цей закон націлений на громадян, які не сплачують аліменти з особистих міркувань. Він запроваджує нові засоби впливу на неплатників. Це наприклад, тимчасове обмеження у праві виїзду боржника за межі України. Законом на виконавця покладається обов’язок встановлювати таке обмеження без участі суду. Неплатників аліментів буде обмежено у праві керування транспортними засобами, у праві користування вогнепальною зброєю та у праві полювання», – зазначив депутат.

Також Ігор Лапін звернув увагу на те, що закон не ставить за мету залишити недобросовісних батьків без засобів заробітку чи нормального життя.

В окремих випадках закон не застосовується:

  • не обмежено у праві користуватись авто, якщо кермування для боржника – основне джерело доходу;
  • якщо боржник військовий;
  • не обмежено використання боржником транспортного засобу у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні боржника особи з інвалідністю.

Народний депутат підкреслив, що батьки-боржники не матимуть впливу на рішення щодо виїзду дитини за кордон до повного погашення аліментів.

«Щодо того з батьків, хто не проживає з дитиною і має заборгованість зі сплати аліментів, він не зможе впливати на рішення щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання за кордоном, відпочинку. Обмеження будуть дійсні до повного погашення заборгованості», - повідомив співавтор закону.

Нардеп заявив, що в законі передбачено адміністративні стягнення для злісних неплатників, зокрема це суспільно корисні роботи, оплата з яких іде на сплату заборгованості. Такого роду «санкції» будуть застосовуватись до неплатників аліментів – борг яких перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців.

Також передбачені випадки відтермінування сплати заборгованості за аліменти. У таких випадках рішення щодо застосування обмежень визначатимуться окремо, враховуючи всі обставини.

Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)