• Головна
  • Дорога в тінь: 160 документів для бізнесу потрібно зібрати підприємцям-виноробам
18:28, 13 лютого 2018 р.

Дорога в тінь: 160 документів для бізнесу потрібно зібрати підприємцям-виноробам

Дорога в тінь: 160 документів для бізнесу потрібно зібрати підприємцям-виноробам

За підсумками 2017 року асортимент українського вина скоротився на чверть.

Про це повідомляє прес-служба "Укрвинпром", передає УНН.

За оцінками експертів, українське виноробство має потужний потенціал для розвитку і нарощування експорту, проте, сьогодні страждає від несправедливого податкового навантаження.

Негативні тенденції розвитку українського виноробства:

  • високі ставки податку на земельні ділянки під багаторічними насадженнями винограду;
  • відсутність законопроекту, який дозволить скоротити перелік "дозвільних паперів" для отримання атестата виноробства;
  • скорочення вітчизняного вина на полицях супермаркетів;
  • великий асортимент представлення іноземних вин.

"Звичайно, з огляду на зростання реальних витрат населення, багатьом українцям зараз не до вина, але скороченню ринку додатково сприяє не дуже раціональна політика найбільших мереж в Україні, які скорочують кількість позицій українських вин і роблять акцент на імпорті. Загальна тенденція свідчить про те, що асортимент українського вина в супермаркетах скоротився в середньому на чверть (за підсумками 2017 року - ред.)", - зазначив директор з маркетингу компанії Eastern Beverage Trading Олексій Безуглий.

Окрім того в Україні відновлено дію національних нормативних документів, що стосуються процесів виготовлення ігристих та тихих вин, виноматеріалів, коньяків та коньячних спиртів тощо.

"Уся виноградно-виноробна галузь могла зупинитися, якби ми вчасно не зреагували, а ДП "УкрНДНЦ" не підписав відповідний наказ", — зазначив директор НЦ "Український інститут вина" та генеральний директор корпорації "Укрвинпром" Володимир Кучеренко.

Винороби скаржаться, що розвиток галузі стримують саме бюрократичні бар’єри в отриманні ліцензій.

"От у нас є чотири виноробних зони (після втрати Криму) це Закарпаття, Одещина, Миколаївщина та Херсонщина. Є розвиток у цих регіонах, є достойна продукція - але от скажіть, багато хто популяризує українську продукцію у роздрібній торгівлі? Навпаки - говорять про те, чого в Україні нема, а те, що є - замовчують", - повідомив Кучеренко.

Після скасування ліцензії на оптову торгівлю іншою великою перешкодою для виходу малих виноробів на ринок залишається забюрократизована процедура отримання ліцензії на виробництво. Законодавство передбачає майже 160 дозвільних документів.

При цьому вимоги для отримання ліцензії однакові як для великих лікеро-горілчаних заводів, так і для малих виноробних підприємств.

Варто відзначити, що в деяких країнах ЄС взагалі відсутнє ліцензування виробництва натуральних вин, а в більшості процес її отримання спрощений. В Україні ж через бюрократію таку ліцензію винороби можуть отримувати роками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виноробство #ринок #податки #експорт #імпорт #Україна #супермаркети
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...