17:40, 21 лютого 2018 р.
На Волині запрацює 18 інклюзивних центрів світового зразка, - дружина Президента
Сьогодні, 21 лютого, Марина Порошенко підписала Меморандум про долучення Волині до національного проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Відповідно до нього вже у цьому навчальному році в області повинна запрацювати низка інклюзивно-ресурсних центрів, що надаватимуть корекційно-освітні послуги дітям віком від 2 до 18 років.
Угоди про створення центрів інклюзивної освіти підписали у рамках візиту Марини Порошенко з керівниками районів та міст обласного значення Волині, - пишуть "Волинські новини".
Зі слів Марини Порошенко, інклюзивно-ресурсні центри запрацюють на рівні ОТГ та райцентрів. Вони знаходитимуться там, де проживають діти і будуть доступними для будь-якої дитини з особливими освітніми потребами. Центри обслуговуватимуть дітей віком від 2 до 18 років, не лише проводячи їхню оцінку і спрямовуючи у той чи інший навчальний заклад, а й надаватимуть їм корекційно-освітні послуги. Отже, центри займатимуться супроводом таких дітей.
Перша леді України зауважила, що на Волині нині у 153 інклюзивних школах здобувають освіту 334 учні з особливими освітніми потребами. Це невисокий показник, адже охоплено наразі дише 2% дітей з особливими освітніми потребами.
З її слів, потрібно робити усе можливе, щоб всі діти долучилися до освіти в Україні та мали можливість спілкуватися з однолітками, мати друзів.
Цього навчального року в області повинні запрацювати 18 таких центрів за новітніми світовими вимогами (зараз Міносвіти закуповує тести, які використовуються в усьому світі, з цими тестами здійснюватимуть оцінку дітей і згодом їм надаватимуть освітні послуги). Фахівці центрів матимуть можливість навчатися, щоб використовувати тести та потім працювати з дітьми. Спільно з Мінрегіонрозвитку погодили типовий проект інклюзивно-ресурсних центрів.
Виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зазначив, що у Луцьку нині 12 дітей відвідують заклади дошкільної освіти та 30 дітей - сім шкіл з інклюзивним навчання.
Для впровадження прогресивних методів навчання в інклюзивних школах розробили типові проекти, що передбачають створення медіатек і ресурсних кімнат, що мають бути у кожній школі. Це – навчальні простори, де діти зможуть спілкуватися та отримувати знання та вміння.
Зі слів Марини Порошенко, у близькому майбутньому в школах області з’являться такі кімнати, які допоможуть якісно надавати освітні послуги дітям з особливими потребами. Підписаний нині меморандум засвідчує, що Волинь долучилася до проекту впровадження інклюзивної освіти в Україні. Надалі триватиме робота з його впровадження.
Додатково зараз в ДНЗ ввели чотири посади асистентів та 11 посад асистентів у школах. 273 дитини з різними порушеннями здоров’я навчаються у навчально-реабілітаційному центрі, де у 2017 році зробили капітальний ремонт актової зали, обладнають ліфт.
У Луцьку затверджений статут інклюзивно-ресурсного центру, який з 1 вересня 2018 року запрацює у Будинку вчителя.
У 2019 та 2020 роках у місті запрацюють другий та третій інклюзивно-ресурсні центри.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...