ТОП-5 порад, як перевірити надійність забудовника

ТОП-5 порад, як перевірити надійність забудовника

Інвестування грошей в новобудову несе певний ризик. Знизити його можна, якщо ретельно перевірити репутацію девелопера і законність будівництва житлового комплексу, - пише Економічна правда.

5 етапів перевірки забудовника і житло

1. Для початку не завадить визначити, з ким доведеться мати справу, адже не завжди девелопер – це замовник / забудовник проекту. З'ясувати це нескладно – потрібно попросити у менеджера відділу продажів типовий договір інвестування, в якому вказана друга сторона. Якщо в дозвільних документах і документах на землю вписана інша компанія, варто переглянути також договір про спільну діяльність. Саме про ці фірми і доведеться зібрати відомості.

2. У вищевказаних документах можна подивитися код ЄДРПОУ забудовника, ввести його на сайті Мін'юсту і дізнатися основні дані про підприємство:

 • дату створення фірми,
 • імена засновників,
 • величину статутного фонду та ін.

Якщо забудовник – приватна особа, перевірити його найпростіше в Інтернеті. Також не завадить зазирнути в Єдиний держреєстр судових рішень, щоб переконатися, що девелопер не судиться з інвесторами.

3. Для перевірки конкретного об'єкта знадобиться відвідати відділ продажів, де можна ознайомитися з копіями таких документів:

 • на землю;
 • МУО – містобудівні умови й обмеження;
 • дозвіл на будівництво об'єкта / декларація про початок будівельних робіт;
 • експертний звіт;
 • технічні умови на підключення будинку до комунікацій.

4. Отримані у відділі продажів документи потрібно ретельно вивчити і перевірити їх легітимність. Для цього слід зайти:

 • на сайт Публічної кадастрової карти України і знайти ділянку, на якій зводиться будинок. Це допоможе зрозуміти, в чиїй власності перебуває земля, яке цільове призначення вона має;
 • до Кабінету електронних сервісів. Тут можна отримати актуальні дані про ділянку, зареєстровані на неї права, а також про наявні обтяження;
 • на сайти Луцької міськради і Волинської облдержадміністрації. Тут потрібно знайти інформацію про Рішення міської влади з приводу оренди ділянки. Так можна перевірити, кому, коли і навіщо виділили в оренду землю, що знаходиться в комунальній власності;
 • в Базу даних ДАБК. За допомогою цієї бази інвестор зможе переконатися, що забудовнику не анулювали Дозвіл на будівництво будинку або Декларацію про початок будівельних робіт;
 • до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Луцької міської ради. Сюди слід відправити запит, щоб переконатися, що будівельна компанія отримала МУО (містобудівні умови та обмеження).

5. Перш ніж підписувати договір купівлі-продажу нерухомості, потрібно уважно перечитати документ. Якщо зрозуміти написане не виходить, можна звернутися за допомогою до юриста.

Усі ризики інвестування в новобудову спрогнозувати складно. Але ретельна самостійна перевірка і співробітництво з незалежним юристом допоможуть прибрати зі списку вподобаних об'єктів сумнівні новобудови.

новобудова забудовник надійність місцеві органи самоврядування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі