Без тендерів та економії: як волинські суди ремонтує лише одна дорога фірма

Впродовж року державна судова адміністрація у Волинській області замовляла ремонти судів лише в однієї фірми. При чому більшість угод укладені без тендерів, а, відповідно, і без економії наших з вами коштів.

Як маловідома фірма виграє тендери у судовій адміністрації пише "Волинь 24".

ТИХЕНЬКІ ПЕРЕМОГИ

Поточні ремонти приміщень судів у районах та в обласному центрі територіальне управління ДСА довірила фірмі «Континенталь», що зареєстрована на вулиці Луговій у Луцьку. Керівником та одним із засновників компанії є волинянин Микола Газдайко. У числі засновників також є двоє лучан – Олег Коваль та Валерій Урлюк, а також двоє мешканців Львівщини – Олег Бабій та Володимир Мокриденко.

Співпраця між Замовником та переможцем почалася минулого року. Саме у 2017 управління судової адміністрації замовляє у фірми «Континенталь» понад 15 ремонтів приміщень у районах та Луцьку за допороговими закупівлями. Загальна вартість цих ремонтів сягнула 1 мільйона 886 тисяч 506 гривень.

Характерною рисою цих закупівель є те, що вони проведені без оголошення тендеру. Тож протягом цілого року виконавцем ремонтних робіт судова адміністрація обирала фірму «Континенталь».

А суми угод наштовхують на думку, що Замовник навмисне хотів уникнути проведення відкритого конкурсу.

Наприклад, приміщення Турійського районного суду ремонтували аж три рази, кожного разу замовляючи ремонт у вже відомої фірми:

- перший раз – поточний ремонт частини приміщення вартістю 194 955,68 грн;

- другий раз – поточний ремонт частини фасаду вартістю 54 143,90 грн;

- третій раз - поточний ремонт фасаду очікуваною вартістю 40 195, 76 грн.

Щоправда в першому випадку замовник все ж таки провів конкурс. В аукціоні переміг ФОП Мазуркевич Олександр, але його пропозицію відхилили через невідповідність вимогам документації. Тому переможцем стала вже знайома фірма «Континенталь» із дорожчою пропозицією.

Керівник громадської ініціативи «За чесний тендер» Святослав Клічук у такому «потрійному» ремонті припускає навмисне уникнення тендеру, що прямо заборонено законом. Каже, такими випадками повинна займатися Держаудитслужба, але в ефективність їх роботи не вірить.

Аналогічна ситуація із ремонтом Володимир-Волинського міського суду – його теж ремонтували аж три рази за допороговими сумами у тієї ж самої фірми:

- перший ремонт фасаду вартістю 127 900,00грн.

- другий ремонт частини фасаду вартістю 69 977, 18грн.;

- третій ремонт частини приміщень вартістю 129 804,65 грн.;

За аналогією із попереднім ремонтом у Турійську на перший ремонт у Володимирі-Волинському управління ДСА провело конкурс, в якому із найдорожчою пропозицією знову перемагає фірма «Континенталь».

Наталія Коцирій, начальник територіального управління Державної судової адміністрації у Волинській області, Михайло Квятковський, голова Луцького міськрайонного суду, Петро Філюк, голова Апеляційного суду у Волинській області
Наталія Коцирій, начальник територіального управління Державної судової адміністрації у Волинській області, Михайло Квятковський, голова Луцького міськрайонного суду, Петро Філюк, голова Апеляційного суду у Волинській області

Наталія Коцирій, начальник територіального управління Державної судової адміністрації у Волинській області, Михайло Квятковський, голова Луцького міськрайонного суду, Петро Філюк, голова Апеляційного суду у Волинській області

ДЕШЕВШІ ПРОПОЗИЦІЇ ВІДХИЛЯЮТЬ

Особливістю цих конкурсів є те, що в обох випадках відхиляють дешевші пропозиції.

До прикладу у конкурсі щодо ремонту Турійського суду змагалось чотири претенденти. В аукціоні перемогла найдешевша пропозиція ФОПа Мазуркевича - 143 980 гривень. Однак Замовник її відхиляє і переможцем визнає ТзОВ «Континенталь» - 144 000 грн.

У конкурсі на ремонт Володимир-Волинського суду змагалося п’ять конкурентів. В аукціоні перемогла пропозиція ФОП Мазуркевича – 104 975 гривень. Однак її знову відхиляють, а з нею й інші дешевші пропозиції ТзОВ «ДАД-БУД» та ТзОВ «Альфа-Буд Україна».

Пропозицію ТзОВ «Дад- Буд» відхиляють через відсутність дозвільних документів на виконання робіт підвищеної небезпеки. Однак сам переможець конкурсу, ТзОВ «Континенталь», у своїй пропозиції надає довідку про те, що роботи на цьому об’єкті не входять до переліку робіт підвищеної небезпеки, а отже не потребують дозвільних документів.

Дешевшу пропозицію ТзОВ «Альфа- Буд Україна» відхилили через невідповідність документації: «не надано копію документа, який підтверджує повноваження посадової особи на підписання договору..», «не надано відомостей з ЄДРПОУ..», «подано в електронному вигляді кошторисну документацію, не скріплену печаткою та підписом уповноваженої особи..»

Красномовним є і відхилення в обох конкурсах пропозицій ФОПа Мазуркевича Олександра Ярославовича. Їх відхиляють через однакові причини: «не завантажено в електронну систему оновлену пропозицію..», «не надано копій дозвільних документів на право виконання робіт підвищеної небезпеки..», «подано кошторисну документацію не зі скановану у форматі «pdf» або «jpg», не скріплену печаткою та підписом уповноваженої особи».

Причини, викладені в протоколах відхилення пропозицій цього учасника у двох конкурсах повністю ідентичні. Такі повторювані помилки можуть свідчити про імітацію участі у тендері, тобто такі собі піддавки наперед визначеній фірмі.

Замовник вважає відхилення дешевших пропозицій обґрунтованим. У відповіді на запит голова тендерного комітету Світлана Демчук розповідає про вищеописані конкурси, відхилену пропозицію та просить журналіста порекомендувати добросовісних учасників ринку. На таке прохання активісти радять не шукати фірм у журналістів, а йти на відкриті торги через Прозорро. Та головне - у листі не дають відповіді на перше питання запиту – «за якими критеріями вони обирали без тендеру виконавця робіт, ТзОВ «Континенталь», для поточних ремонтів приміщень судів у 2017 році»?

Про тендерні і безтендерні перемоги говорить неохоче і керівник фірми-переможця Микола Газдайко. Обурюється, що журналісти щось «копають» та переконує, що «перемоги» заслужені, бо фірма якісно виконує роботу та подає правильні кошториси.

Конкурент переможця, ФОП Олександр Мазуркевич, найдешевші пропозиції якого перемагали у двох конкурсах, каже, що відхилення не оскаржував.

- Я не оскаржував відхилення, бо так були вписані умови і я їх місцями не виконав, не дочитався, - пояснює пан Мазуркевич. - Вони останнім пунктом прописали, що переможець торгів в той же день має подати свою змінену договірну ціну. Тобто я подавав таку-то суму, виграв по такій-то і мені треба було поміняти і виставити на сайт. Я не встиг цього зробити і, відповідно, мене відхилили. У мене було бажання щось доказувати, але я порадився із юристом і нічого не робив, бо такими були умови тендеру. Я готував ті самі документи на той і на той конкурс, а вони відбувались через годину, і я не встиг поміняти.

Про відхилену пропозицію ТзОВ «Альфа Буд Україна» екс-директор Олександр Наумчук теж говорить неохоче. Каже, що відхилення у цьому випадку було юридично вмотивованим, адже так були виписані вимоги конкурсу.

Юрист Громадської ініціативи «За чесний тендер» Мирослава Примак теж схиляється до думки, що в даному випадку є формальні підстави для відхилення.

- Однак, варто звернути увагу на те, що якщо замовник діяв аналогічно до процедури відкритих торгів, то Законом «Про публічні закупівлі» не передбачено можливості вимагати від переможців торгів документів, що стосуються його ціни, а лише документи на підтвердження вимог ст.17 Закону, - пояснює юристка. - Крім того, якщо закуповувані послуги не передбачають виконання робіт підвищеної небезпеки, то відхиляти учасника лише на тій підставі, що він не надав довідку про те, що послуга не передбачає виконання робіт підвищеної небезпеки видається формальним та необ’єктивним.

Це саме можна сказати і про відхилення з підстав недотримання формату документа та відсутності печатки, яка зараз взагалі необов’язкова.

Поміж тим, перемоги «без бою» фірма «Континенталь» отримує і надалі.

16 лютого 2018 року Управління судової адміністрації уклало 2 договори на ремонт приміщень судів у Луцьку (198, 8 тис. грн.) та Ковелі (65 тис.грн.). При чому в першому випадку спостерігається явне «уникнення» тендеру, адже вартість лише на незначну суму не дотягує до порогу в 200 тисяч гривень, коли були б обов’язковими відкриті торги.

На неекономні закупівлі Державної судової адміністрації у Волинській області звертає увагу і керівник громадської ініціативи «За чесний тендер» Святослав Клічук.

- Фірма «Континенталь» підписала за останній рік 19 угод на виконання різних робіт з бюджетниками, на загальну суму близько 2 мільйонів гривень, - пояснює Святослав Клічук. - Більшість із них були без тендерів і, як наслідок, без економії.

Але коли конкуренція все-таки була, тоді економія склала 26%. Мова йде про поточний ремонт фасаду Турійського районного суду Волинської області.

Звісно, немає нічого поганого у бажанні фірми заробити більше, це бізнес.

Але дивно інше – коли люди, які виконують функції держави не мають бажання зекономити. Хоча, якщо зважити, що витрачають вони кошти не свої, а з наших податків, а «відкати», про які усі знають, йдуть в кишені конкретних людей, тоді таке небажання проводити тендери з конкуренцією можна пояснити. Але не виправдати».

Саме тому активісти ініціативи «За чесний тендер» звернулися із оскарженням таких закупівель до Державної аудиторської служби.

тендер суди економія ремонти фірма дозвільні документи Волинь "Континенталь"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Спорт
Пропустивши в середині першого тайму, луцька «Волинь» поступилася «Минаю» в останньому 30-му турі Першої ліги. Таким чином, лучани другий рік поспіль не змогли вийти до Прем‘єр-ліги. Єдиною хоча й невтішною компенсацією за невихід «Волині» до Прем’єр-ліги стало те, що півзахисник лучан Денис Кожанов випередив усіх в бомбардирських перегонах, забивши найбільше голів у розіграші Першої ліги.
Новини компаній
Переваги співпраці з кадровими агентством для власників бізнесу є очевидними, адже в будь-якому бізнесі найважливіша складова - люди, які його розвивають. Правильно підібраний персонал завжди позитивно впливає на розвиток бізнесу, адже це висококваліфіковані спеціалісти, які вміють бути справжніми командними гравцями. Будь-який власник бізнесу, формуючи свою команду, розуміє яким складним є процес пошуку та підбору персоналу, але рішення звернутися до рек...
Суспільство
У місті триває проект з капремонту дамби, що поєднує Старе місто з центральним парком культури та відпочинку. Про це у «Фейсбук» повідомив радник Луцького міського голови Ігор Поліщук. «Продовжуємо реалізацію проекту з капремонту дамби та облаштування бетонного покриття з поліуретановим напиленням та освітленням по усій довжині капремонту. Капітально відремонтована дамба буде з’єднувати Старе місто та Центральний парк й буде чудовим місцем для пробіжок зра...
Суспільство
Демонтовані старі світильники планують використати для освітлення вулиць у приватному секторі. Про це у «Фейсбук» повідомляє радник Луцького міського голови Ігор Поліщук. «Продовжуємо реалізацію проекту з найбільш масштабного облаштування LED-освітлення в місті. Раніше завершили роботи по пр. Соборності та вул. Володимирській, а тепер – на вулиці Глушець, де встановили 98 LED-світильників та додаткове освітлення над пішохідними переходами. Тепер вулиця осв...
Суспільство
До кінця року в місті Луцьку запланували провести поточний ремонт вулиці Богдана Хмельницького. Відкриті торги 12 серпня оголосив департамент житлово-комунального господарства Луцької міської ради. Тендерні пропозиції прийматимуть до 28 серпня, а аукціон розпочнеться 31 серпня, – пише ІА “Волинські новини”. Очікувана вартість робіт становить 262 тисячі гривень. Поточний ремонт вулиці Богдана Хмельницького включатиме демонтаж покриття з бруківки вручну, рем...
Суспільство
Луцький бюджет за пів року поповнився на 331 тисячі гривень з туристичного збору. Про це «ВолиньUA» стало відомо із фінансового звіту Луцької міської ради за І півріччя. З початку року до Луцького міського бюджеті надійшло 331 тисяча гривень з туристичного збору. До прикладу у минулому році за цей же період - 153 тисячі гривень. Як розповідають луцькі чиновники, спад туристів в обласному центрі Волині пов’язаний із пандемією коронавірусу. Хоча зовсім інша...
Новини компаній
В яку комбінацію може вилитися суміш дитячого захоплення хендмейдом і диплом математика, звідки чекати натхнення, як чаклувати в домашніх умовах розповідає графічний дизайнер Наталья Білоусова. Коли ти зрозуміла, що тобі подобається бути дизайнером і чому тобі це подобається? Такого дня, щоб я прокинулася і зрозуміла, що пора в дизайн, не було. Швидше, я несвідомо і не поспішаючи до цього йшла з дитинства. Десь з першого по четвертий клас я буквально прожи...
Суспільство
Концепцію розвитку парку презентували жителям мікрорайону ЛПЗ. Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради. За останні три роки кардинально змінився парк культури і відпочинку імені Лесі Українки, де старе зруйноване асфальтне покриття на доріжках замінили на сучасне з бруківки, встановили освітлення, ілюмінації, влаштували цікаві локації. Також нині триває процес встановлення системи відеонагляду з 80 відеокамер у рамках програми “Безпечне місто”....
Суспільство
Жителі міста нарікають, що не всі охочі можуть здійснити посадку в автобуси за маршрутами 25 та 29 у зв’язку з карантинними обмеженнями. Проект рішення про внесення змін до мережі автобусних маршрутів загального користування в місті Луцьку розглянуть члени виконкому. документ розробили, враховуючи звернення КП «Луцьке підприємство електротранспорту» щодо численних скарг мешканців міста та у зв’язку із тим, що на період карантинних заходів на автобусних мар...