• Головна
  • На Волині журналісти трьох країн зробили черговий крок від добросусідства до партнерства
15:32, 27 вересня 2012 р.

На Волині журналісти трьох країн зробили черговий крок від добросусідства до партнерства

Три дні поспіль представники різних засобів масової інформації з трьох країн мали змогу спілкуватися та обмінюватися думками й досвідом задля налагодження інформаційної співпраці. Перша міжнародна науково-практична конференція «Від регіонального добросусідства до міжнародного партнерства», що відбулася у рамках ІІІ туру програми «Школа сучасної журналістики», яку реалізовує громадська організація «Форум українських журналістів», пройшла 21-23 вересня 2012 року у селі Світязь Шацького району Волинської області.

На зустріч, що відбувалася на базі «Гарт» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, прибуло понад півсотні журналістів, зокрема й гості із сусідніх держав – Польщі та Білорусі (точніше, з прикордонних регіонів – Люблінщини РП та Брестської області РБ). На жаль, не змогли прибути на зустріч представники ЗМІ Литви та Азербайджану.

Найперше гостям керівники профільних управлінь ОДА та інших органів державної влади спробували представити Волинську область, озвучивши доповіді із використанням презентацій на тему «Волинь: розвиток та інвестиції», «Транскордонна співпраця Волинської області», «Земельна реформа в контексті розвитку регіону», «Можливості «Єдиного інвестиційного вікна». А потому присутні, залежно від «профілю» роботи, розійшлися працювати у секціях «Перспективи транскордонної співпраці електронних ЗМІ: обмін досвідом» і «Перспективи міжнародного партнерства друкованих ЗМІ: обмін досвідом».

Робота у першій секції, де були присутніми й співробітники інтернет-видань «Волинський інформаційний портал», «Волинська правда» та «ВолиньPost», велася переважно у руслі можливостей співпраці Волинської обласної державної телерадіокомпанії  із колегами з Люблінського воєводства та Брестської області. Щоправда, під час дискусії з’ясувалося, що потенційні партнери свого часу уже втілювали спільні проекти, й доволі успішно.  Наразі ж телевізійники трьох країн різняться і технічними можливостями (наприклад, гендиректор ВОДТРК Ольга Куліш наголосила, що на їхню роботу дуже впливає відсутність сучасної телестудії), й ефірним часом (тут у найвигіднішому становищі – волиняни, які мають ліцензію на цілодобове мовлення).  Та все ж присутні попередньо домовилися знайти спільні теми, цікаві їхнім глядачам, та докласти максимальних зусиль для реалізації задуманого. Окрім них, спільні проекти обговорили і радійники.

Зупинилися учасники «електронної» секції і на проблемах, зокрема тих, що виникли у телевізійників у зв’язку з переходом на цифрове мовлення. Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Волинській області Степан Родич розповів, що в Україні є труднощі із поставкою ТV-тюнерів до телевізорів , та додав, що навіть найсучасніші моделі телеприймачів, наявних у наших торгівельних мережах, не мають потрібного формату приймання сигналу, тож теж потребують декодерів.

Щодо інтернет-видань, за словами Степана Родича, то на Волині вони «стоять у стороні, існують самі по собі». У наших сусідів веб-видання переважно є інтернет-версіями газет, радіо чи телебачення, тоді як у нашій області їхня переважна частина – лише інформаційні (новинні) сайти. А ще волиняни по-доброму позаздрили полякам у плані вартості інтернет-реклами.

Як з’ясувалося у дискусії, спільною проблемою для  журналістів усіх країн є те, які новини найбільш затребуваними їхніми споживачами. «Немає трупа – то важко писати», – скаржився консул з питань культури Генконсульства РП у Луцьку Кшиштоф Савіцкі, який теж взяв участь у роботі секції. За його словами, проблема у тому, що якщо б хтось у майбутньому хотів дізнатися про наш час лише з допомогою матеріалів засобів масової інформації, то переважно мав би картинки  воєн, катаклізмів та смертей.

Загалом же під час 2-годинного спілкування журналісти трьох держав обговорили ще  чимало спільних робочих моментів і констатували, що у сучасному швидкому світі без міжнародної співпраці вже не обійтися.

На другий день роботи конференції до її учасників приєдналися представники влади. Спочатку понад годину представники ЗМІ слухали промови владців та політиків, потім отримували відзнаки. Згодом за участі усіх присутніх відкрили дорогу у селі Залісся Шацького району та провели екскурсії приміщеннями Шацької райлікарні та районного суду, а також показали й розповіли про принади і лікувальні можливості санаторію «Лісова пісня».

А завершилася ця перша міжнародна науково-практична конференція неформальним спілкуванням, у ході якого прозвучало ще чимало запитань та відповідей,зауваг і пропозицій. І хочеться вірити, що це зустріч стане визначальними кроками, які дійсно зроблять із журналістів по різні боки кордону колег та партнерів на довгі роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...