• Головна
  • "Індекс вареника": в Україні запустили онлайн-сервіс вартості соціальних продуктів
19:27, 28 лютого 2018 р.

"Індекс вареника": в Україні запустили онлайн-сервіс вартості соціальних продуктів

В Україні презентували "індекс вареника" та сервіс regulation.gov.ua, який дає можливість користувачу в одному місці в декілька кліків отримати актуальні ціни в режимі реального часу.

Сервіс зберігає час користувачів на пошук та обробку інформації, - повідомляє  прес-служба офісу ефективного регулювання.

“Щоб порахувати, скільки коштує вареник, потрібно знати ціни на всі інгредієнти окремо: яйця, муку, сметану, масло тощо. Наш сервіс містить щоденну динаміку цін на ці товари за даними найбільших онлайн-супермаркетів. Інформація представлена і в регіональному розрізі. Це дасть змогу кожному користувачу в режимі онлайн спостерігати за тим, як змінюються ціни по країні в цілому – або в кожній області окремо”, – зауважив голова BRDO Олексій Гончарук.

З його слів, на 6,82% виросли ціни за індексом вареника за останні 4 місяці.

“Ми не хочемо, щоб хтось маніпулював даними, намагаючись обґрунтувати свої хибні космічні теорії”, – підсумував Гончарук.

"Індекс вареника": в Україні запустили онлайн-сервіс вартості соціальних продуктів, фото-1

На онлайн сервісі доступний інфляційний калькулятор, що дозволяє оцінити, як з часом змінювалися ціни в країні. Також сервіс надасть інформацію про те, як сильно насправді дешевшає гривня, і зробити висновки про інфляцію.

Як це працює?

Онлайн сервіс автоматично збирає дані з відкритих джерел (Держстат, НБУ, Світовий банк, Євростат) та представляє їх у зручному вигляді:

  • Динаміка цін на споживчому ринку в регіонах оновлюється кожні два тижні;
  • Динаміка цін в онлайн-магазинах оновлюється щодня;
  • Індекси споживчих цін актуалізуються кожного тижня.
"Індекс вареника": в Україні запустили онлайн-сервіс вартості соціальних продуктів, фото-2

Крім того, користувач може редагувати графік відповідно до своїх цілей та завантажувати його на свій комп’ютер. Також є можливість вбудувати окремі графіки в свій веб сайт.

В планах BRDO далі вводити нові інструменти, які допоможуть аналізувати зв’язок інфляції та інших показників. Незабаром ми запустимо кошик споживчих товарів українців та індекс доступності житла. Детальніше: https://regulation.gov.ua/inflation

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#індекс #вареника #соціальні #продукти #ціни #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...