• Головна
  • Волинські хірурги оперують хворих на рак унікальним інструментом (ВІДЕО)
09:34, 1 березня 2018 р.

Волинські хірурги оперують хворих на рак унікальним інструментом (ВІДЕО)

В Україні розробили гідроскальпель, що допоможе оперувати хворих на рак, однак використовують його лише в одній лікарні на Волині.

Він не ріже, а розтинає тканини водою під тиском у 40 атмосфер, тож при видалені пухлин, а також під час операцій на печінці, шлунку, кишківнику не ушкоджує судини, - йдеться в сюжеті "ТСН".

До операцій хірург Олександр Зінчук готує інструменти самостійно та каже, що треба і вміти користуватися, і любити техніку, котра прийшла до медицини з авіаційної галузі. Там подібні прилади використовують у датчиках положення.

Науковці однієї з найдавніших кафедр авіаційного університету завдяки струменевій технології навчилися також різати граніт, чистити метал, прибирати злітну смугу від гуми, а по цьому вирішили свій метод випробувати на органічних тканинах. Матеріал для випробувань купували на базарі у м’ясному відділі, а за наслідками дослідів апарат удосконалювали до рівня, коли діаметр струменя дорівнює цівочці води, випущеній зі шприца.

Гідроскальпель повністю автономний, він живиться від кисневих балонів, які використовують драйвери. Його властивості дозволяють проводити дуже складні операції та видаляти врослі в сусідні органи пухлини, де жоден інший хірургічний інструмент упоратися не здатен.

У лікарні вже зробили з півсотні операцій гідроскальпелем і кажуть, що після цього 70% пацієнтів долали онкологію. Тож тепер у Луцьку сміливо беруться за випадки, які раніше вважалися не операбельними, та дають надію хворим на рак прямої кишки у надскладних ситуаціях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гідроскальпель #хірург
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...