• Головна
  • Газовий шантаж: чи змусять Росію виплатити борг
10:40, 7 березня 2018 р.

Газовий шантаж: чи змусять Росію виплатити борг

Газовий шантаж: чи змусять Росію виплатити борг

Росія раніше неодноразово відмовлялася виконувати рішення міжнародних судів, які виносили рішення не на її користь.

Про це в ефірі ObozTV заявив економічний експерт Євген Олейников.

"Це вже не перший випадок, коли Росія відмовляється виконувати рішення арбітражу. У Гаазькому арбітражі у справі ЮКОСа Росія пішла шляхом апеляції, і поки її виграє. У ситуації з відомої в свій час компанією Noga Росія просто ігнорувала рішення Стокгольмського арбітражу і здійснювала тиск на своїх контрагентів, які запускали процедуру примусового погашення боргу. В результаті Noga втратила надії відшкодувати борг, і він "завис", - розповів Олейников.

У випадку з "Газпромом" експерт звернув увагу на два питання, які можливо зіграють на користь України.

"Газпром" - це не держава Росія, а компанія, де Росія має 50% + 1 акцію. Але інші 49% належать іншим суб'єктам, і не всі вони російські, не всі державні. Є питання ставлення акціонерів до цього. Вони можуть вирішити, що репутація компанії, в яку вони вкладали гроші, варта більшого", - зазначив він.

Крім того, за словами Олейникова, на користь України грає той факт, що Росія відмовлялася виконувати рішення арбітражів, де боржником виступала держава.

"Державний імунітет - вагома річ у міжнародних відносинах. На відміну від тих ситуацій, зараз повинна компанія - комерційна структура, у якій інший рівень імунітету. Це грає на нашу користь", - пояснив він.

При цьому експерт не виключив, що на рівні російського керівництва може бути ухвалено політичне рішення - "Газпром" викупить держборг України перед РФ і виставить зустрічні вимоги.

Нагадаємо, що 28 лютого "Газпром" програв судову тяжбу з "Нафтогазом" у Стокгольмському арбітражі, згідно з рішенням якого він повинен виплатити українській компанії 2,56 млрд дол.

Спочатку російська компанія погодилася поставити в березні в Україні 0,5 млрд куб. м газу за цінами, які визначив арбітраж, однак 1 березня раптово відмовилася виконати свої контрактні зобов'язання і знизила тиск газу на вході в українську ГТС на східному кордоні до критичного рівня.

5 березня "Газпром" повідомив "Нафтогаз" про розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#газ #Волинь #Газпром #Нафтогаз #України #постачання #купівля #об'єми #газу
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...