• Головна
  • Де хочуть жити українці: результати опитування
16:14, 15 березня 2018 р.

Де хочуть жити українці: результати опитування

Де хочуть жити українці: результати опитування

Соціологічна група "Рейтинг" провела методом інтерв'ю опитування серед українців, щоб виявити в якій країні світу вони б хотіли жити. Більшість українців вважають за доцільне не змінювати місце проживання, а виховувати дітей в Україні. Третина ж обмірковує можливості еміграції.

Про це повідомляє прес-служба соціологічної групи.

Згідно з результатами дослідження, 65% опитаних зазначили, що не хочуть змінювати країну проживання. Натомість 27% зазначили, що виношують плани стосовно еміграції.

Найчастіше про бажання переїзду за кордон зазначали молоді респонденти до 35 років (серед них майже половина тих, хто має подібне бажання). Також бажаючих виїхати дещо більше серед чоловіків, осіб з вищими рівнями освіти та доходів. Характерно, що серед респондентів, які мають заробітчан в родинах, бажання виїзду за кордон з метою проживання значно більше.

У свою чергу, більшість опитаних (50%) бажаною країною для проживання своїх дітей зазначили Україну. Ще чверть обрали б для своїх дітей країни Європи, 7% - США , 3% - інші країни, і лише 2% - Росію. 13% не змогли визначитися із відповіддю на це питання.

Україну, як країну для проживання своїх дітей частіше обирали старші респонденти, мешканці сіл, та особи з нижчим рівнем доходів. У свою чергу молодь, багатші та більш освіченіші все ж таки частіше обирали інші країни (найчастіше країни Заходу), як можливе місце проживання наступного покоління.

Наявність заробітчан у родині також визначає вибір країни проживання для дітей не на користь нашої держави: майже половина опитаних, серед близьких яких є особи, що працюють за кордоном, обрали б для своїх дітей інші країни проживання, аніж Україна.

Натомість 17% опитаних зазначили, що їхні родичі перебували на заробітках за кордоном протягом останніх півроку, 11% – що у їхніх родинах є ті, хто працюють за кордоном постійно. Водночас у 70% респондентів близькі не працювали за кордоном за цей період, 2% - не змогли відповісти на це питання.

Найбільше тих, у кого родичі мають досвід роботи за межами Батьківщини серед мешканців Західного макрорегіону (особливо Закарпаття). Відносно частіше про наявність в родині заробітчан зазначали мешканці сіл та опитані з вищим рівнем доходів.

Відносно більша кількість тих, хто висловлює бажання залишити Україну зафіксована серед мешканців північних (Житомирська, Сумська області, м. Київ) та західних (Закарпатська, Тернопільська, Чернівецька) регіонів.

Також найбільше тих, хто бачить закордон більш бажаним для проживання дітей, серед опитаних Сумської, Житомирської, Чернігівської, Тернопільської, Закарпатської, Івано-Франківської областей та м. Києва.

Додамо, що щорічно з України за кордон виїжджає понад мільйон громадян. Зазвичай 45% громадян України виїжджають за кордон з метою пошуку більш високооплачуваної роботи. 32% - це люди, які шукають іншу якість життя, 13% - це заради своїх дітей.

В опитуванні взяло участь 30 000 респондентів (по 1200 у кожному регіоні) віком від 18 років і старші. Терміни проведення: 12-28 грудня 2017 р. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 0,6%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#еміграція #українці #кордон #виїзд #заробітки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...