Як смартфони постійно стежать за вами

Маленькі пристрої, які кожен носить у кишені, не лише постачають своїм власникам інформацію, але й збирають її, - пише "Економічна правда".

В кінці 2017 року стало відомо, що Google стежить за користувачами Android. З початку 2017 року компанія збирала дані про місцезнаходження Android-пристроїв, навіть якщо на гаджетах були вимкнені сервіси визначення геолокації.

Навіть скинуті до заводських налаштувань пристрої відправляли геолокацію в Google.

В результаті компанія мала доступ до даних про місцезнаходження окремих осіб і їхнє переміщення, що, ймовірно, не виправдовувало очікування споживачів щодо конфіденційності.

Тоді Google визнав, що збирає такі дані протягом майже року, але пообіцяв прибрати цю функцію.

Однак, як виявилось, це не єдиний підводний камінь, який чекав на користувачів.

Google-пошук

Видання "Quartz" провело дослідження трьох різних телефонів на базі операційної системи Android, перевіривши, яка саме особиста інформація користувачів потрапляє на сервери Google.

Незалежно від того, чи був телефон підключений до мережі, він передав перелік типів переміщень (наприклад, відсоткове співвідношення ходьби, їзди на велосипеді та в автобусі за день) та дані вбудованого барометру, які допомагають прогнозувати погоду та більш точно визначати місце знаходження.

При підключені до мережі Wi-Fi, смартфон повідомляв MAC-адресу, яка є унікальним ідентифікатором точки доступу Wi-Fi, до якої підключений користувач, силу сигналу кожної з точок Wi-Fi поблизу, а також ідентифікатор і потужність сигналу Bluetooth.

Крім того, на сервери Google відправлявся рівень заряду акумулятора телефону і те, чи телефон заряджається. Та, що важливо, координати GPS телефону та точність цих координат.

Як зазначили у виданні, це справді тривожні дзвіночки, враховуючи, що більшість людей навіть не знає про те, що вони погоджуються поділитися своєю історією місцезнаходжень з компанією.

Також виявилось, що тільки-но ви надаєте будь-якому з додатків Google на вашому телефоні доступ до історії місцезнаходжень, наприклад, картам, з якими складно працювати без геолокації, решта додатків Google також отримує ці дані.

В розділі політики конфіденційності Google зазначено, що компанія буде збирати інформацію про місцезнаходження пристроїв, що використовують її послуги, проте не зазначено, як саме.

В Google стверджують, що роблять це для забезпечення кращих результатів пошуку та рекомендацій для користувачів.

"Наприклад, ви можете отримувати прогнози заторів, переглядати фотографії, згруповані за місцем, отримувати рекомендації на основі відвіданих місць і навіть знайти загублений телефон", — коментують виданню ситуацію в Google.

В компанії також зазначають, що це особистий вибір кожного, службу локації можна вимкнути. Однак, якщо це зробити, доступ до деяких додатків може бути закритий.

Ще одна небезпечна річ, яку може робити смартфон і про яку можна не здогадатись — це функція "Ваші місця", які Google формує самостійно.

У всіх смартфонах є GPS-модуль, за допомогою якого пристрій визначає місцезнаходження та прокладає потрібний маршрут. Телефон запам’ятовує всі місця, які відвідуються і коли. Їх можна переглянути в Google Maps.

Ці налаштування встановлені за замовчанням на Android-пристроях, тому, якщо вам важлива ваша приватність, їх краще вимкнути.

А якщо не Android

Якщо ви власник iPhone — це, звичайно, привід радіти, але не такий великий, як здавалося б. Незважаючи на те, що iPhone вважається більш захищеним, тут також є свої причини для засмучення.

По-перше, Google збирає інформацію за допомогою усіх своїх сервісів. Тобто навіть якщо смартфон на iOS, а не на Android, проте власник користується пошуковою системою Google, вся інформація зберігається.

Якщо до всього цього користувач ще використовує пошту Gmail, інформація на усіх пристроях, з яких він залогінився у пошту, синхронізуються. Тобто, те, що ви шукали з телефона може раптом з’явитися у вигляді контекстної реклами на робочому комп’ютері.

Наприклад, був випадок з Михайлом Добкіним, коли він звинуватив "Українську правду" в неперебірливості рекламою, хоча реклама було контекстною і до неї цілком могла призвести саме техніка "крос-пристрою".

По-друге, смартфони Apple також були помічені у шпигунстві. Останнього разу інженер компанії Google виявив проблему з налаштуваннями приватності в iOS, яка дозволяла програмам на iPhone вести приховану зйомку.

Для цього додатку досить було отримати від користувача дозвіл на доступ до камери, після чого він міг в будь-який час робити фото і записувати відео з фронтальної та основної камер.

Під ковпаком

Величезна кількість інформації може бути зібрана зі смартфонів незалежно від їх виробника, як під час активного використання, так і під час роботи в фоновому режимі.

Ця інформація може включати місце розташування користувача, історію пошуку в інтернеті, активність у соціальних мережах, рівень доходів та біометричні дані.

Якщо давати доступ до цієї інформації якомусь додатку, треба пам’ятати, що він може передавати її, кому заманеться. Внаслідок цього сторонні компанії можуть відслідковувати, де ви знаходитесь, як швидко ви рухаєтеся і що взагалі робите.

Дуже мало програм публікує свою політику щодо конфіденційності користувачів, але навіть якщо вони це роблять, зазвичай це довгі юридичні документи, які більшість людей не читає і не розуміє.

Ніхто не пише прямо: "Ви можете дати нам доступ до своєї телефонної книги, але, можливо, вам та вашим друзям прийде кілька смс від таксі", як це нещодавно було з додатком GetContact .

За даними дослідження, сім з десяти мобільних додатків відправляють зібрану інформацію третім особам.

Інтернет-ідентифікація користувачів не захищається законодавством. Дослідження показує, що дані проходять через національні кордони і часто потрапляють до країн із "недружніми" законами про конфіденційність. Такими як США, Великобританія, Франція, Сінгапур, Китай та Південна Корея — шість країн, де впроваджені технології масового спостереження.

Відстежуючи весь потік даних, смартфони формують детальний профіль свого користувача. Вони можуть розповісти про інтереси користувача, його вподобання, політичні чи релігійні погляди, сексуальну орієнтацію та інше.

При цьому дані з різних програм доповнюють один одного. Таким чином смартфон збирає на користувачів чималі портфоліо, які можуть продаватися між компаніями без попередження, а тим більше згоди.

Найбільш очевидною причиною для компаній, що збирають інформацію про фізичних осіб, є отримання прибутку, надання цільової реклами та персоналізованих послуг.

Це може вилитись у те, що наступного разу реклама Google запропонує вам потрібні курси, про які ви вже давно думали, що насправді зручно. Або ж, навпаки, приховає від вас оголошення про оренду житла, якщо ви належите до певної етнічної групи, яка не імпонує орендодавцю, або оголошення про роботу, якщо ви не відповідаєте віковим вимогам роботодавця.

Крім того, дані соціальних мереж, незважаючи на їх сумнівну достовірність, також можуть використовуватися для розрахунку кредитоспроможності .

Неможливо передбачити та виявити повний спектр способів, якими смартфон може збирати та використовувати вашу інформацію. Наведені вище факти — це лише невелика частка того, що вже стало відомо.

Єдине можна сказати напевно: смартфони є своєрідними пристроями спостереження 21 сторіччя, і всі, хто їх використовує, в певній мірі ризикують.

Додамо, що стеження корпорацій, всюдисущі хакери і фактична відсутність анонімності в інтернеті - реалії, в яких нам доводиться жити кожен день.

смартфони стеження анонімність локація додатки Google
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Новини компаній
Століття технологій захоплює не тільки дорослих. Більшість дітей з самого раннього віку піддаються впливу інтернету, онлайн-ігор і все менше проводять час на вулиці та зовсім перестають грати в розвиваючі ігри. Ви батьки, і вас не оминула ця проблема? Тоді спеціально для вас ми пропонуємо Magic Dough - пластилін для дитячої творчості, яким із задоволенням будуть займатися і малюки, і підлітки. Magic Dough - це набір для ліплення, який включає в себе інстру...
Новини компаній
Діти дорослішають на диво швидко. І все раніше і раніше починають прагнути до самостійності. Самостійно ходити в секцію, повертатися зі школи або грати на вулиці без нагляду. Навіть самий самовідданий батько не в змозі бути з дитиною кожну хвилину. Але для кожного з батьків завжди важливо знати, що дитина в безпеці. Смарт-годинник для дітей вирішують цю проблему. Вони дозволяють не тільки знати, де дитина, але і як і з ким він спілкується. Це сучасний кори...
Новини компаній
Сучасний безконтактний термометр для вимірювання температури тіла і навколишнього середовища - дуже корисний пристрій, який повинен бути в кожному домі. З його допомогою Ви з легкістю і за лічені секунди зможете виміряти температуру тіла членів родини. Але також пристрій дозволить дізнатися й температуру будь-якій поверхні або предмета: стіни, їжі, води. Кожен термометр інфрачервоний безконтактний, представлений у нашому магазині пройшов ретельний відбір і...
Новини компаній
Багато людей, вибираючи годинник, намагаються знайти таку модель, яка підкреслить їхню індивідуальність. В Україні з'явилися модні дерев'яні годинники. Вони виконані дуже стильно, якісно і привабливо. Це аксесуар, який зможе підкреслити Вашу індивідуальність і неповторність. Це новинка 2019, яка буде в тренді ще досить довго. Виглядають класично. Мають якісний кварцовий японський механізм, що дозволяє безтурботно носити їх досить довго, змінюючи лише батар...
Реклама
Суши - это простое и одновременно изысканное блюдо, которое завоевало сердца многих людей. В «Sushi Icons» с уважением к японской традиции, соединены новые вкусы. В суши важна каждая деталь, поэтому здесь сочетается высокое качество ингредиентов, тщательное изготовление и элегантное оформление.          Доступна также доставка суши sushiicons.com.ua из высококачественных продуктов на дом, в офис, на вечеринки.  Предлагаем: - доставку по всей территории Х...
Новини компаній
Стильне і надійне рішення Up-brella – це стильна парасолька зворотнього складання, дуже зручна у використанні. Це нове конструктивне рішення для захисту від дощу. Вона стане у нагоді у будь-яку зливу, град, сніг або вітер, що леденить. Ця незвичайна парасолька ніколи не залишить калюжу на Вашій підлозі, не намочить Вас і Ваш одяг. Адже це так неприємно! На Вас не впаде ні крапельки, коли Ви виходитимете з машини, з дома або заходитиме в магазин. Більше нія...
Офіційно
Незабаром – другий тур виборів президента України, в якому зійдуться художній керівник студії «Квартал 95» Володимир Зеленський і нинішній президент Петро Порошенко. І якщо про самих кандидатів і команду чинного глави держави ми чули чимало, то з ким іде в політику «кварталівець», відомо не всім. Як виявилося, у його команді багато авторитетних, хоч і не завжди публічних фахівців. Один із них – уродженець Тернополя Руслан Стефанчук. Він – доктор юридичних...
Суспільство
У Луцьку хочуть підвищити ціну на проїзд у маршрутках до 6 гривень. 18 квітня відбудеться громадське обговорення проекту рішення «Про вартість проїзду в автобусах, що працюють на міських маршрутах у звичайному режимі руху», – повідомляють на сайті Луцькради. Захід проводиться відповідно до вимог закону, з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб. Громадське обговорення відбудеться за адресою: вул. Лесі Українки, 35 («Центр нада...
Новини компаній
Де купити гарну лампу для манікюру? Наша відповідь - магазин novinki.top. Ми пропонуємо унікальну розробку - LEDлампу «SUN», яка дозволяє висушити гель-лак за лічені секунди. Що таке лампа «SUN» і чим вона відрізняється від інших? Неповторний дизайн, в якому відсутнє дно. Для чого? Це дозволить робити не тільки якісний манікюр, але і педикюр. Чому варто купити саме лампу «SUN»? завдяки подвійному джерелу світла, лампа просушує всі популярні види гель-лаку;...