• Головна
  • Поради лікаря: як не треба лікувати грип у дітей
11:20, 24 березня 2018 р.
Надійне джерело

Поради лікаря: як не треба лікувати грип у дітей

Як найшвидше вилікувати дитину від грипу, чи небезпечні інгаляції, чи допоможуть антибіотики, які можуть бути ускладнення, - на ці та інші запитання відповідає сімейний лікар Вадим Вус.

НЕБУЛАЙЗЕРИ МОЖУТЬ ПРИЗВЕСТИ ДО ЗБІЛЬШЕННЯ ОБ’ЄМУ СЛИЗУ В ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХАХ

Використання небулайзерів для лікування симптомів грипу можна порівняти із застосуванням мікроскопа для спостерігання за зірками. Тобто це недоцільно та неефективно.

Небулайзери використовують під контролем лікаря при бронхіальній астмі, захворюваннях нижніх дихальних шляхів. Однак при застуді чи грипі їх використовувати недоцільно.

Поради лікаря: як не треба лікувати грип у дітей, фото-1

“Небулайзерна, інгаляційна терапія може бути небезпечною для маленьких дітей, бо призводить до збільшення об’єму слизу в дихальних шляхах. Крім того, комбіновані рослинні суміші (евкаліпт, ротокан тощо), які дуже полюбляють бабусі, можуть спровокувати алергічну реакцію і таким чином утруднити дихання. Корисніше контролювати вологість повітря в кімнаті на рівні 70±10% за допомогою гігрометра», - говорить сімейний лікар Вадим Вус.

«СИРОПИ ВІД КАШЛЮ» НЕ МОЖНА ДАВАТИ ДІТЯМ ДО 4 РОКІВ

«Сиропи від кашлю» можуть бути шкідливими для дітей до 4 років, бо як і інгаляції можуть спричинити надлишкове утворення слизу в дихальних шляхах.

“Інколи спостерігаю, що призначення відхаркуючих призводить до посилення нічного кашлю у дітей,” - говорить сімейнй лікар.

КОМБІНОВАНІ ЛІКИ ВІД ЗАСТУДИ МОЖУТЬ СПРИЧИНИТИ ПОТЬМАРЕННЯ СВІДОМОСТІ

Так звані «комбіновані ліки від застуди» полегшують симптоми у дорослих, однак заборонені для дітей молодшого віку.

“Комбіновані препарати комбінують не тільки позитивні, але й побічні ефекти, які важко передбачити. До них можуть відноситись потьмарення свідомості, часте серцебиття, підвищення тиску”, - говорить Вадим Вус.

Поради лікаря: як не треба лікувати грип у дітей, фото-2

ІМУНОМОДУЛЯТОРАМИ ЛІКУЮТЬ ОНКОЛОГІЧНІ ХВОРОБИ, А НЕ ГРИП

Імуномодуляторами називають препарати, які начебто покращують імунітет у здорових людей чи допомагають одужати пацієнтам з грипом. Насправді ж імуномодулятори (імуностимулятори та імунодепресанти) використовують в усьому світі при серйозних захворюваннях, зокрема онкології чи при трансплантації органів.

“Батькам, які бажають призначення імуномодуляторів, я рекомендую більше вкладатись в профілактику: загартовування, фізкультуру, позитивні емоції. А ефективність іміномодуляторів/стимуляторів при грипі на сьогодні не доведена”, - радить Вадим Вус.

АНТИБІОТИКИ НЕ ВПЛИВАЮТЬ НА ВІРУСИ

У половині випадків українці лікуються антибіотиками, коли насправді не потребують їх.

Антибіотики пригнічують або вбивають бактерії. Вони не впливають на віруси. Грип та ГРВІ – це вірусні захворювання. Внаслідок ускладнень грипу може виникнути бактерільна інфекція. Лише в таких випадках лікар призначає антибіотики.

“Часте й несистемне використання антибіотиків призводить до нечутливості бактерій до цих ліків в майбутньому. Тобто коли вам насправді потрібні будуть антибіотики - вони можуть не спрацювати”, - зазначає лікар.

Поради лікаря: як не треба лікувати грип у дітей, фото-3

ІНТЕРФЕРОНИ, АНТИГІСТАМІНИ, ВІТАМІНИ ТА ФІТОПРЕПАРАТИ

Інтерферони призначають при визначених вірусних інфекціях (гепатит) або при системних захворюваннях (розсіяний склероз, деякі види ракових хвороб, вітіліго, імунні гемолітичні анемії), а антигістамінні (лоратидин, супрастин тощо) - для пом’якшення симптомів алергії.

На сьогодні відсутні докази ефективності як інтерферонів та протиалергічних препаратів, так і вітамінів та фітопрепаратів, для лікування грипу.

ПРИ ЛІКУВАННІ ГОМЕОПАТІЄЮ СПРАЦЮЄ ХІБА ЕФЕКТ ПЛАЦЕБО

Суть гомеопатії полягає в тому, що пацієнт приймає надзвичайно низьку концентрацію препарату. Той самий препарат у великій концентрації провокує ті ж симптоми, що і хвороба.

При такому «лікуванні» дуже легко сприяйняти природний перебіг захворювання як чарівний ефект гомеопатії. Також гомеопатія може мати ефект плацебо.

ПРОТИВІРУСНІ ЗАСОБИ ПРИЗНАЧАЮТЬ В ОДИНИЧНИХ ВИПАДКАХ

Численні препарати, які згідно з рекламою є противірусними та звільняють від грипу за лічені хвилини, - це найчастіше профанація. При легкій формі грипу в застосуванні противірусних препаратів немає необхідності.

“Єдині противірусні з хоч і низькою, але доведеною ефективністю - це озельтамівір і занамівір. Однак вони призначаються лікарем у випадках ускладеного грипу, появи небезпечних ознак або коли грип діагностують у людей з груп ризику в перші 2 доби захворювання” - каже сімейний лікар Вадим Вус.

Поради лікаря: як не треба лікувати грип у дітей, фото-4

До ускладнень грипу відносяться: пневмонія, фебрильні судоми, міозит (запалення м’язів), інфекційно-токсичний шок, гостра серцева недостатність, міокардит, синдром Рея, Гієєна-Барре, енціфаліт, менінгіт.

Небезпечні ознаки грипу - ціаноз; задишка; геморагічний висип; кровохаркання; багаторазове блювання та/або діарея; біль за грудиною; гіпотензія; брадикардія, аритмія; порушення свідомості; судоми, збудження. Якщо у вас є будь-який із цих симптомів - негайно телефонуйте 103.

ХТО ВІДНОСИТЬСЯ ДО ГРУП РИЗИКУ УСКЛАДНЕНЬ ГРИПУ

  • Вагітні та породіллі до 2-х тижнів;
  • діти від 6 місяців до 5 років життя;
  • люди з імуносупресивними станами (ВІЛ/СНІД, пацієнти, які постійно приймають глюкокортикостероїди; хворі на онкологічні захворювання);
  • люди старші 65 років;
  • людиз хронічними захворюваннями: хронічна ниркова недостатність, хронічна печінкова недостатність, серцево-судинні (крім гіпертонічної хвороби), хронічні захворювання легень (астма, ХОЗЛ, муковісцидоз), діабет;
  • люди, що страждають ожирінням, ІМТ >40 кг/м2;
  • пацієнти до 19 років, які тривало приймають ацетилсаліцилову кислоту; люди із спадковими метаболічними розладами, мітохондріальними хворобами;
  • люди з неврологічними захворюваннями, а саме: хвороби головного та спинного мозку, церебральний параліч, епілепсія, інсульт, розумова відсталість;
  • особи, які проживають у будинках для людей похилого віку.

Додамо, щорічна вакцинація – найефективніша профілактика грипу. Вона захищає від найбільш поширених штамів вірусу.

Також для зниження ризику захворювання привчіть вашу дитину частіше мити руки, не торкатись обличчя, уникати контакту з хворим. Важливо часто провітрювати приміщення, їсти корисну їжу, пити багато води, висипатись, бути фізично активним, уникати стресу та перенавантаження.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#грип #лікування #грип #дітей #Волинь #Луцьк #порадилікаря
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...