Поради лікаря: як не треба лікувати грип у дітей

Як найшвидше вилікувати дитину від грипу, чи небезпечні інгаляції, чи допоможуть антибіотики, які можуть бути ускладнення, - на ці та інші запитання відповідає сімейний лікар Вадим Вус.

НЕБУЛАЙЗЕРИ МОЖУТЬ ПРИЗВЕСТИ ДО ЗБІЛЬШЕННЯ ОБ’ЄМУ СЛИЗУ В ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХАХ

Використання небулайзерів для лікування симптомів грипу можна порівняти із застосуванням мікроскопа для спостерігання за зірками. Тобто це недоцільно та неефективно.

Небулайзери використовують під контролем лікаря при бронхіальній астмі, захворюваннях нижніх дихальних шляхів. Однак при застуді чи грипі їх використовувати недоцільно.

“Небулайзерна, інгаляційна терапія може бути небезпечною для маленьких дітей, бо призводить до збільшення об’єму слизу в дихальних шляхах. Крім того, комбіновані рослинні суміші (евкаліпт, ротокан тощо), які дуже полюбляють бабусі, можуть спровокувати алергічну реакцію і таким чином утруднити дихання. Корисніше контролювати вологість повітря в кімнаті на рівні 70±10% за допомогою гігрометра», - говорить сімейний лікар Вадим Вус.

«СИРОПИ ВІД КАШЛЮ» НЕ МОЖНА ДАВАТИ ДІТЯМ ДО 4 РОКІВ

«Сиропи від кашлю» можуть бути шкідливими для дітей до 4 років, бо як і інгаляції можуть спричинити надлишкове утворення слизу в дихальних шляхах.

“Інколи спостерігаю, що призначення відхаркуючих призводить до посилення нічного кашлю у дітей,” - говорить сімейнй лікар.

КОМБІНОВАНІ ЛІКИ ВІД ЗАСТУДИ МОЖУТЬ СПРИЧИНИТИ ПОТЬМАРЕННЯ СВІДОМОСТІ

Так звані «комбіновані ліки від застуди» полегшують симптоми у дорослих, однак заборонені для дітей молодшого віку.

“Комбіновані препарати комбінують не тільки позитивні, але й побічні ефекти, які важко передбачити. До них можуть відноситись потьмарення свідомості, часте серцебиття, підвищення тиску”, - говорить Вадим Вус.

ІМУНОМОДУЛЯТОРАМИ ЛІКУЮТЬ ОНКОЛОГІЧНІ ХВОРОБИ, А НЕ ГРИП

Імуномодуляторами називають препарати, які начебто покращують імунітет у здорових людей чи допомагають одужати пацієнтам з грипом. Насправді ж імуномодулятори (імуностимулятори та імунодепресанти) використовують в усьому світі при серйозних захворюваннях, зокрема онкології чи при трансплантації органів.

“Батькам, які бажають призначення імуномодуляторів, я рекомендую більше вкладатись в профілактику: загартовування, фізкультуру, позитивні емоції. А ефективність іміномодуляторів/стимуляторів при грипі на сьогодні не доведена”, - радить Вадим Вус.

АНТИБІОТИКИ НЕ ВПЛИВАЮТЬ НА ВІРУСИ

У половині випадків українці лікуються антибіотиками, коли насправді не потребують їх.

Антибіотики пригнічують або вбивають бактерії. Вони не впливають на віруси. Грип та ГРВІ – це вірусні захворювання. Внаслідок ускладнень грипу може виникнути бактерільна інфекція. Лише в таких випадках лікар призначає антибіотики.

“Часте й несистемне використання антибіотиків призводить до нечутливості бактерій до цих ліків в майбутньому. Тобто коли вам насправді потрібні будуть антибіотики - вони можуть не спрацювати”, - зазначає лікар.

ІНТЕРФЕРОНИ, АНТИГІСТАМІНИ, ВІТАМІНИ ТА ФІТОПРЕПАРАТИ

Інтерферони призначають при визначених вірусних інфекціях (гепатит) або при системних захворюваннях (розсіяний склероз, деякі види ракових хвороб, вітіліго, імунні гемолітичні анемії), а антигістамінні (лоратидин, супрастин тощо) - для пом’якшення симптомів алергії.

На сьогодні відсутні докази ефективності як інтерферонів та протиалергічних препаратів, так і вітамінів та фітопрепаратів, для лікування грипу.

ПРИ ЛІКУВАННІ ГОМЕОПАТІЄЮ СПРАЦЮЄ ХІБА ЕФЕКТ ПЛАЦЕБО

Суть гомеопатії полягає в тому, що пацієнт приймає надзвичайно низьку концентрацію препарату. Той самий препарат у великій концентрації провокує ті ж симптоми, що і хвороба.

При такому «лікуванні» дуже легко сприяйняти природний перебіг захворювання як чарівний ефект гомеопатії. Також гомеопатія може мати ефект плацебо.

ПРОТИВІРУСНІ ЗАСОБИ ПРИЗНАЧАЮТЬ В ОДИНИЧНИХ ВИПАДКАХ

Численні препарати, які згідно з рекламою є противірусними та звільняють від грипу за лічені хвилини, - це найчастіше профанація. При легкій формі грипу в застосуванні противірусних препаратів немає необхідності.

“Єдині противірусні з хоч і низькою, але доведеною ефективністю - це озельтамівір і занамівір. Однак вони призначаються лікарем у випадках ускладеного грипу, появи небезпечних ознак або коли грип діагностують у людей з груп ризику в перші 2 доби захворювання” - каже сімейний лікар Вадим Вус.

До ускладнень грипу відносяться: пневмонія, фебрильні судоми, міозит (запалення м’язів), інфекційно-токсичний шок, гостра серцева недостатність, міокардит, синдром Рея, Гієєна-Барре, енціфаліт, менінгіт.

Небезпечні ознаки грипу - ціаноз; задишка; геморагічний висип; кровохаркання; багаторазове блювання та/або діарея; біль за грудиною; гіпотензія; брадикардія, аритмія; порушення свідомості; судоми, збудження. Якщо у вас є будь-який із цих симптомів - негайно телефонуйте 103.

ХТО ВІДНОСИТЬСЯ ДО ГРУП РИЗИКУ УСКЛАДНЕНЬ ГРИПУ

  • Вагітні та породіллі до 2-х тижнів;
  • діти від 6 місяців до 5 років життя;
  • люди з імуносупресивними станами (ВІЛ/СНІД, пацієнти, які постійно приймають глюкокортикостероїди; хворі на онкологічні захворювання);
  • люди старші 65 років;
  • людиз хронічними захворюваннями: хронічна ниркова недостатність, хронічна печінкова недостатність, серцево-судинні (крім гіпертонічної хвороби), хронічні захворювання легень (астма, ХОЗЛ, муковісцидоз), діабет;
  • люди, що страждають ожирінням, ІМТ >40 кг/м2;
  • пацієнти до 19 років, які тривало приймають ацетилсаліцилову кислоту; люди із спадковими метаболічними розладами, мітохондріальними хворобами;
  • люди з неврологічними захворюваннями, а саме: хвороби головного та спинного мозку, церебральний параліч, епілепсія, інсульт, розумова відсталість;
  • особи, які проживають у будинках для людей похилого віку.

Додамо, щорічна вакцинація – найефективніша профілактика грипу. Вона захищає від найбільш поширених штамів вірусу.

Також для зниження ризику захворювання привчіть вашу дитину частіше мити руки, не торкатись обличчя, уникати контакту з хворим. Важливо часто провітрювати приміщення, їсти корисну їжу, пити багато води, висипатись, бути фізично активним, уникати стресу та перенавантаження.

Читайте також:

грип лікування грип у дітей Волинь Луцьк порадилікаря
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Новини компаній
Століття технологій захоплює не тільки дорослих. Більшість дітей з самого раннього віку піддаються впливу інтернету, онлайн-ігор і все менше проводять час на вулиці та зовсім перестають грати в розвиваючі ігри. Ви батьки, і вас не оминула ця проблема? Тоді спеціально для вас ми пропонуємо Magic Dough - пластилін для дитячої творчості, яким із задоволенням будуть займатися і малюки, і підлітки. Magic Dough - це набір для ліплення, який включає в себе інстру...
Новини компаній
Діти дорослішають на диво швидко. І все раніше і раніше починають прагнути до самостійності. Самостійно ходити в секцію, повертатися зі школи або грати на вулиці без нагляду. Навіть самий самовідданий батько не в змозі бути з дитиною кожну хвилину. Але для кожного з батьків завжди важливо знати, що дитина в безпеці. Смарт-годинник для дітей вирішують цю проблему. Вони дозволяють не тільки знати, де дитина, але і як і з ким він спілкується. Це сучасний кори...
Новини компаній
Сучасний безконтактний термометр для вимірювання температури тіла і навколишнього середовища - дуже корисний пристрій, який повинен бути в кожному домі. З його допомогою Ви з легкістю і за лічені секунди зможете виміряти температуру тіла членів родини. Але також пристрій дозволить дізнатися й температуру будь-якій поверхні або предмета: стіни, їжі, води. Кожен термометр інфрачервоний безконтактний, представлений у нашому магазині пройшов ретельний відбір і...
Новини компаній
Багато людей, вибираючи годинник, намагаються знайти таку модель, яка підкреслить їхню індивідуальність. В Україні з'явилися модні дерев'яні годинники. Вони виконані дуже стильно, якісно і привабливо. Це аксесуар, який зможе підкреслити Вашу індивідуальність і неповторність. Це новинка 2019, яка буде в тренді ще досить довго. Виглядають класично. Мають якісний кварцовий японський механізм, що дозволяє безтурботно носити їх досить довго, змінюючи лише батар...
Реклама
Суши - это простое и одновременно изысканное блюдо, которое завоевало сердца многих людей. В «Sushi Icons» с уважением к японской традиции, соединены новые вкусы. В суши важна каждая деталь, поэтому здесь сочетается высокое качество ингредиентов, тщательное изготовление и элегантное оформление.          Доступна также доставка суши sushiicons.com.ua из высококачественных продуктов на дом, в офис, на вечеринки.  Предлагаем: - доставку по всей территории Х...
Новини компаній
Стильне і надійне рішення Up-brella – це стильна парасолька зворотнього складання, дуже зручна у використанні. Це нове конструктивне рішення для захисту від дощу. Вона стане у нагоді у будь-яку зливу, град, сніг або вітер, що леденить. Ця незвичайна парасолька ніколи не залишить калюжу на Вашій підлозі, не намочить Вас і Ваш одяг. Адже це так неприємно! На Вас не впаде ні крапельки, коли Ви виходитимете з машини, з дома або заходитиме в магазин. Більше нія...
Офіційно
Незабаром – другий тур виборів президента України, в якому зійдуться художній керівник студії «Квартал 95» Володимир Зеленський і нинішній президент Петро Порошенко. І якщо про самих кандидатів і команду чинного глави держави ми чули чимало, то з ким іде в політику «кварталівець», відомо не всім. Як виявилося, у його команді багато авторитетних, хоч і не завжди публічних фахівців. Один із них – уродженець Тернополя Руслан Стефанчук. Він – доктор юридичних...
Суспільство
У Луцьку хочуть підвищити ціну на проїзд у маршрутках до 6 гривень. 18 квітня відбудеться громадське обговорення проекту рішення «Про вартість проїзду в автобусах, що працюють на міських маршрутах у звичайному режимі руху», – повідомляють на сайті Луцькради. Захід проводиться відповідно до вимог закону, з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб. Громадське обговорення відбудеться за адресою: вул. Лесі Українки, 35 («Центр нада...
Новини компаній
Де купити гарну лампу для манікюру? Наша відповідь - магазин novinki.top. Ми пропонуємо унікальну розробку - LEDлампу «SUN», яка дозволяє висушити гель-лак за лічені секунди. Що таке лампа «SUN» і чим вона відрізняється від інших? Неповторний дизайн, в якому відсутнє дно. Для чого? Це дозволить робити не тільки якісний манікюр, але і педикюр. Чому варто купити саме лампу «SUN»? завдяки подвійному джерелу світла, лампа просушує всі популярні види гель-лаку;...