• Головна
  • Як українці ставляться до росіян, а росіяни до українців - результати опитування
18:34, 20 березня 2018 р.

Як українці ставляться до росіян, а росіяни до українців - результати опитування

Як українці ставляться до росіян, а росіяни до українців - результати опитування

Київський міжнародний інститут соціології разом з російською недержавною дослідницькою організацією «Левада-Центр» провели опитування громадської думки щодо ставлення українців до росіян і навпаки.

Про це повідомляє пресс-служба Київського міжнародного інституту соціології.

Кількість позитивно налаштованих до Росії українців порівняно з груднем 2017 р. суттєво не змінилося і складає 45% (було 42%). В Росії кількість позитивно налаштованих до України збільшилася порівняно з груднем, складає 33% (було 28%). Проте, ставлення населення України до Росії з 2008 року (коли почався моніторинг цих питань) залишається кращим, ніж ставлення населення Росії до України.

Порівняно з груднем 2017 р., підтримка незалежності України збільшилася на 3 процентних пункти і становить 88% (було 85%). Проте загальна тенденція не змінилась – майже 90% населення вважають, що Україна має бути незалежною державою.

В Росії порівняно з травнем 2017 р. майже не змінилася кількість тих, хто бажає закритих кордонів та митниць з Україною (було 35% стало 34%).

В Росії порівняно з груднем, збільшилася кількість тих, хто бажає закритих кордонів з Україною (було 33%, стало 39%).

Українцям ставили запитання: «Як Ви загалом зараз ставитеся до Росії?».

В Україні в лютому 2018 р. добре або дуже добре ставляться до Росії 45% українців, погано або дуже погано 38%, 17% не визначилися. Ставлення українців до Росії залежить від регіону – на Заході позитивно ставляться до Росії 25%, в Центрі - 47%, на Півдні – 54%, на Сході – 58%.

Ставлення населення України до Росії залишається кращим ніж ставлення населення Росії до України протягом усього періода спостережень (з 2008 року).

Запитання росіянам: «Як Ви загалом зараз ставитеся до України?»

В Росії добре або дуже добре ставляться до України 33% населення, погано або дуже погано 55%, 12% не визначилися.

Кількість позитивно налаштованих українців з грудня 2017 практично не змінилося, а кількість позитивно налаштованих до України росіян зросла з 28% до 33%).

Відповіді на запитання«Якими б Ви хотіли бачити відносини України з Росією?»

Порівняно з груднем підтримка незалежності України дещо збільшилася, з 85% до 88%. Проте загальна тенденція не змінилась – майже 90% населення вважають, що Україна має бути незалежною державою. При цьому однакова кількість тих, хто бажає закритих кордонів з Росією та незалежних, дружніх стосунків (44%). Об’єднатися в одну країну бажають 3% опитаних українців (в грудні було 4%, різниця статистично не значуща).

Варто зазаначити, що переломним для українців та росіян став 2014 рік. З 2008 по 2014 рр. більшість українців підтримували думку про дружній суверенітет обох країн з безвізовим режимом та відкритими кордонами. Третина українського населення прагнула об'єднатися в одну країну, не надто популярною була думка про закриті кордони, митниці та візовий режим. Однак з 2014 року, після ведення активних бойових дій та чисельних втрат української армії, ситуація докорінно змінюється: більшість українців підтримує донедавна непопулярну думку про закриті кордони та візи(60%), про мирне співіснування двох незалежних держав мріє 37% українців і лише 3% ще вірить у створення єдиної держави.

В Росії порівняно з груднем збільшилася кількість бажаючих закритих кордонів з Україною (було 33%, стало 39%), та зменшилася кількість бажаючих незалежних та дружніх відносин (було 49% стало 45%). Об’єднатися в одну країну, як і в грудні, бажають 10% опитаних росіян.

«В цілому ставлення росіян до України залишається переважно негативним. Але за останні чотири роки цей розрив між негативним і позитивним думками про сусідню країну скоротився з 2,7 рази в січні 2015 року (64% проти 24%) до 1,3 в даний час (47% і 35% відповідно).

У грудні 2017 року в рамках відкритого питання 29% опитаних назвали Україну серед «ворогів Росії», яка поступилася лише США. Це вказує на стійкість масових настроїв про «ворожість з боку України», незважаючи на ослаблення української медійної тематики в Росії. Варто відзначити, що на відновлення позитивного сприйняття Грузії (після війни в 2008 році) російській громадській думці знадобилося 5 років", - прокоментувала результати дослідження російський експерт "Левада-Центру" Каріна Піпія.

Увага росіян до подій в Україні, на Донбасі продовжує планомірно знижуватися. Вони були заміщені іншими зовнішньополітичними темами, що викликають інтерес у населення: війна в Сирії і відсторонення російської збірної від участі в Олімпійських іграх.

Опитування проводилося з 09 по 18 лютого 2018 року у 110 населених пунктах (PSU) в усіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Методом інтерв'ю опитано 2043 респондентів.

Опитування у Луганській і Донецькій областях проводилося лише на підконтрольній українською владою території, вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років..

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8%— для показників близьких до 25%, 2,0%— для показників близьких до 10%, 1,4%— для показників близьких до 5%.

«Левада-центр» проводив опитування за репрезентативною вибіркою населення Росії, 1612 осіб у віці 18 років і старше, в період 07-12 березня 2018 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опитування #росіяни #українці #дослідження
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...