Як українці ставляться до росіян, а росіяни до українців - результати опитування

Київський міжнародний інститут соціології разом з російською недержавною дослідницькою організацією «Левада-Центр» провели опитування громадської думки щодо ставлення українців до росіян і навпаки.

Про це повідомляє пресс-служба Київського міжнародного інституту соціології.

Кількість позитивно налаштованих до Росії українців порівняно з груднем 2017 р. суттєво не змінилося і складає 45% (було 42%). В Росії кількість позитивно налаштованих до України збільшилася порівняно з груднем, складає 33% (було 28%). Проте, ставлення населення України до Росії з 2008 року (коли почався моніторинг цих питань) залишається кращим, ніж ставлення населення Росії до України.

Порівняно з груднем 2017 р., підтримка незалежності України збільшилася на 3 процентних пункти і становить 88% (було 85%). Проте загальна тенденція не змінилась – майже 90% населення вважають, що Україна має бути незалежною державою.

В Росії порівняно з травнем 2017 р. майже не змінилася кількість тих, хто бажає закритих кордонів та митниць з Україною (було 35% стало 34%).

В Росії порівняно з груднем, збільшилася кількість тих, хто бажає закритих кордонів з Україною (було 33%, стало 39%).

Українцям ставили запитання: «Як Ви загалом зараз ставитеся до Росії?».

В Україні в лютому 2018 р. добре або дуже добре ставляться до Росії 45% українців, погано або дуже погано 38%, 17% не визначилися. Ставлення українців до Росії залежить від регіону – на Заході позитивно ставляться до Росії 25%, в Центрі - 47%, на Півдні – 54%, на Сході – 58%.

Ставлення населення України до Росії залишається кращим ніж ставлення населення Росії до України протягом усього періода спостережень (з 2008 року).

Запитання росіянам: «Як Ви загалом зараз ставитеся до України?»

В Росії добре або дуже добре ставляться до України 33% населення, погано або дуже погано 55%, 12% не визначилися.

Кількість позитивно налаштованих українців з грудня 2017 практично не змінилося, а кількість позитивно налаштованих до України росіян зросла з 28% до 33%).

Відповіді на запитання«Якими б Ви хотіли бачити відносини України з Росією?»

Порівняно з груднем підтримка незалежності України дещо збільшилася, з 85% до 88%. Проте загальна тенденція не змінилась – майже 90% населення вважають, що Україна має бути незалежною державою. При цьому однакова кількість тих, хто бажає закритих кордонів з Росією та незалежних, дружніх стосунків (44%). Об’єднатися в одну країну бажають 3% опитаних українців (в грудні було 4%, різниця статистично не значуща).

Варто зазаначити, що переломним для українців та росіян став 2014 рік. З 2008 по 2014 рр. більшість українців підтримували думку про дружній суверенітет обох країн з безвізовим режимом та відкритими кордонами. Третина українського населення прагнула об'єднатися в одну країну, не надто популярною була думка про закриті кордони, митниці та візовий режим. Однак з 2014 року, після ведення активних бойових дій та чисельних втрат української армії, ситуація докорінно змінюється: більшість українців підтримує донедавна непопулярну думку про закриті кордони та візи(60%), про мирне співіснування двох незалежних держав мріє 37% українців і лише 3% ще вірить у створення єдиної держави.

В Росії порівняно з груднем збільшилася кількість бажаючих закритих кордонів з Україною (було 33%, стало 39%), та зменшилася кількість бажаючих незалежних та дружніх відносин (було 49% стало 45%). Об’єднатися в одну країну, як і в грудні, бажають 10% опитаних росіян.

«В цілому ставлення росіян до України залишається переважно негативним. Але за останні чотири роки цей розрив між негативним і позитивним думками про сусідню країну скоротився з 2,7 рази в січні 2015 року (64% проти 24%) до 1,3 в даний час (47% і 35% відповідно).

У грудні 2017 року в рамках відкритого питання 29% опитаних назвали Україну серед «ворогів Росії», яка поступилася лише США. Це вказує на стійкість масових настроїв про «ворожість з боку України», незважаючи на ослаблення української медійної тематики в Росії. Варто відзначити, що на відновлення позитивного сприйняття Грузії (після війни в 2008 році) російській громадській думці знадобилося 5 років", - прокоментувала результати дослідження російський експерт "Левада-Центру" Каріна Піпія.

Увага росіян до подій в Україні, на Донбасі продовжує планомірно знижуватися. Вони були заміщені іншими зовнішньополітичними темами, що викликають інтерес у населення: війна в Сирії і відсторонення російської збірної від участі в Олімпійських іграх.

Опитування проводилося з 09 по 18 лютого 2018 року у 110 населених пунктах (PSU) в усіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Методом інтерв'ю опитано 2043 респондентів.

Опитування у Луганській і Донецькій областях проводилося лише на підконтрольній українською владою території, вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років..

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8%— для показників близьких до 25%, 2,0%— для показників близьких до 10%, 1,4%— для показників близьких до 5%.

«Левада-центр» проводив опитування за репрезентативною вибіркою населення Росії, 1612 осіб у віці 18 років і старше, в період 07-12 березня 2018 року.

опитування росіяни українці дослідження
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Новини компаній
Діти дорослішають на диво швидко. І все раніше і раніше починають прагнути до самостійності. Самостійно ходити в секцію, повертатися зі школи або грати на вулиці без нагляду. Навіть самий самовідданий батько не в змозі бути з дитиною кожну хвилину. Але для кожного з батьків завжди важливо знати, що дитина в безпеці. Смарт-годинник для дітей вирішують цю проблему. Вони дозволяють не тільки знати, де дитина, але і як і з ким він спілкується. Це сучасний кори...
Новини компаній
Сучасний безконтактний термометр для вимірювання температури тіла і навколишнього середовища - дуже корисний пристрій, який повинен бути в кожному домі. З його допомогою Ви з легкістю і за лічені секунди зможете виміряти температуру тіла членів родини. Але також пристрій дозволить дізнатися й температуру будь-якій поверхні або предмета: стіни, їжі, води. Кожен термометр інфрачервоний безконтактний, представлений у нашому магазині пройшов ретельний відбір і...
Новини компаній
Багато людей, вибираючи годинник, намагаються знайти таку модель, яка підкреслить їхню індивідуальність. В Україні з'явилися модні дерев'яні годинники. Вони виконані дуже стильно, якісно і привабливо. Це аксесуар, який зможе підкреслити Вашу індивідуальність і неповторність. Це новинка 2019, яка буде в тренді ще досить довго. Виглядають класично. Мають якісний кварцовий японський механізм, що дозволяє безтурботно носити їх досить довго, змінюючи лише батар...
Реклама
Суши - это простое и одновременно изысканное блюдо, которое завоевало сердца многих людей. В «Sushi Icons» с уважением к японской традиции, соединены новые вкусы. В суши важна каждая деталь, поэтому здесь сочетается высокое качество ингредиентов, тщательное изготовление и элегантное оформление.          Доступна также доставка суши sushiicons.com.ua из высококачественных продуктов на дом, в офис, на вечеринки.  Предлагаем: - доставку по всей территории Х...
Новини компаній
Стильне і надійне рішення Up-brella – це стильна парасолька зворотнього складання, дуже зручна у використанні. Це нове конструктивне рішення для захисту від дощу. Вона стане у нагоді у будь-яку зливу, град, сніг або вітер, що леденить. Ця незвичайна парасолька ніколи не залишить калюжу на Вашій підлозі, не намочить Вас і Ваш одяг. Адже це так неприємно! На Вас не впаде ні крапельки, коли Ви виходитимете з машини, з дома або заходитиме в магазин. Більше нія...
Офіційно
Незабаром – другий тур виборів президента України, в якому зійдуться художній керівник студії «Квартал 95» Володимир Зеленський і нинішній президент Петро Порошенко. І якщо про самих кандидатів і команду чинного глави держави ми чули чимало, то з ким іде в політику «кварталівець», відомо не всім. Як виявилося, у його команді багато авторитетних, хоч і не завжди публічних фахівців. Один із них – уродженець Тернополя Руслан Стефанчук. Він – доктор юридичних...
Суспільство
У Луцьку хочуть підвищити ціну на проїзд у маршрутках до 6 гривень. 18 квітня відбудеться громадське обговорення проекту рішення «Про вартість проїзду в автобусах, що працюють на міських маршрутах у звичайному режимі руху», – повідомляють на сайті Луцькради. Захід проводиться відповідно до вимог закону, з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб. Громадське обговорення відбудеться за адресою: вул. Лесі Українки, 35 («Центр нада...
Новини компаній
Де купити гарну лампу для манікюру? Наша відповідь - магазин novinki.top. Ми пропонуємо унікальну розробку - LEDлампу «SUN», яка дозволяє висушити гель-лак за лічені секунди. Що таке лампа «SUN» і чим вона відрізняється від інших? Неповторний дизайн, в якому відсутнє дно. Для чого? Це дозволить робити не тільки якісний манікюр, але і педикюр. Чому варто купити саме лампу «SUN»? завдяки подвійному джерелу світла, лампа просушує всі популярні види гель-лаку;...
Новини компаній
Якщо вас запросили на день народження до дитини, то вибір подарунка стає важким завданням. Що подарувати, якщо у нього все є? - таке питання виникає у кожної людини. Найчастіше вибір зупиняється на черговий ляльці для дівчинки або машинці для хлопчика. Не варто поспішати нести чергову гарну, але марну коробку, зверніть увагу на подарунок, який надовго захопить маленького непосидько і стане відмінним заняттям для цілої дитячої компанії. Унікальний набір для...