• Головна
  • Робота за кордоном: чим незадоволені трудові емігранти з України
11:29, 26 березня 2018 р.

Робота за кордоном: чим незадоволені трудові емігранти з України

Робота за кордоном: чим незадоволені трудові емігранти з України

Від 2,5 до 4 мільйонів українців працюють за кордоном – такі цифри називає віце-прем'єр-міністр Павло Розенко. А за словами українського посла Андрія Дещиці, лише в Польщі працює близько мільйона громадян України. Однак б агато українців, спробувавши щастя на заробітках в інших країнах, повертаються додому, - пише "Сьогодні".

При цьому життя на заробітках на чужині не припали за смаком 43% з них – це дані Київського міжнародного інституту соціології (КМІС)

Значна частина заробітку йде на їжу, проїзд та оренду житла. Для економії люди селяться в хостелах, причому койко-місце в кімнаті на 4-6 осіб на місяць коштує, як оренда однокімнатної квартири в спальному районі Києва.

"Однак часто буває, що після місяця нелегальної роботи "господар" відмовляється платити зарплату людям і каже: якщо ти скаржитимешся, я зателефоную до поліції або погранслужби, – і вони тебе депортують", – розповів голова Міжгалузевої профспілки українських заробітчан у Польщі Юрій Карягін.

Порушень прав заробітчан так багато, що, наприклад, в Польщі вже працює кілька профспілок, що захищають їх інтереси. Одне з порушень – в тому, що наших працівників польські роботодавці не страхують.

"Одному хлопцеві відрізало пальці, другий зламав ногу на робочому місці. На жаль, вони обидва були не застраховані, працевлаштувалися напівлегально через посередницькі ці фірми. І це – біда", – зазначив Юрій Карягінн.

Ще одна з причин – в тому, що робота, яку пропонують українцям за кордоном, найчастіше тимчасова, сезонна, а про перспективу кар'єрного росту найчастіше не йдеться. Частина українців не готові шукати кращого життя за межами рідної країни, тому що розуміють: це серйозне випробування для їх родин.

"Втрата соціальних зв'язків – тобто людина, яка їде за кордон, втрачає зв'язок з родиною хоча б частково, втрачають зв'язок з друзями", – зазначила економіст Центру економічної стратегії Юлія Руда.

43% відсотка заробітчан, згідно з опитуванням КМІС, повторювати свій досвід не планують.

Основні проблеми роботи за кордоном:

  • складність офіційного працевлаштування;
  • несвоєчасна виплата заробленого; ненормований робочий день;
  • надумані штрафи;
  • повне юридичне безправ'я.

Водночас більш як половина українців вірять, що в Україні все налагодиться протягом найближчих 5-15 років. Експерти такий результат пояснюють не тільки підйомом патріотичних почуттів, а й цілком реальними реформами і перспективами тут, вдома.

Нагадаємо, що кожного року з України за кордон виїжджає понад мільйон громадян. А кожного місяця - близько 100 тисяч українців.

Загалом за 2015-2017 роки трудові мігранти переказали в Україну 23,8 млрд доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#робота #кордон #працелавлаштування #штрафи #депортація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...