• Головна
  • Відключення за борги: як, на скільки, за яких умов
14:13, 28 березня 2018 р.

Відключення за борги: як, на скільки, за яких умов

Відключення за борги: як, на скільки, за яких умов

У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови, яким забороняється припиняти постачання газу і електроенергії побутовим споживачам за борги. Документом передбачено введення тимчасового мораторію на відключення світла і газу при наявності заборгованості в опалювальний період з 15 жовтня до 15 квітня. Однак поки що компаніям дозволено відключати енергоресурси за борги. 

Термін дії мораторію встановлений до 2020 року, - пише Domik.ua.

Норми поставок енергоресурсів в Україні регламентуються наступними документами:

• газопостачання - Правила поставок природного газу, затверджені постановою НКРЕКУ №2496 від 30 вересня 2015 року;

• електропостачання - Правилами користування електричною енергією для населення, прописаними в постанові Кабміну №1357 від 26 липня 1999 року, остання редакція 20 вересня 2016 року.

У документах прописано право компаній-постачальників послуг, припиняти постачання енергоресурсів при несвоєчасній оплаті споживачами комунальних квитанцій.

ПРИПИНЕННЯ ГАЗОПОСТАЧАННЯ: ЯК, НА СКІЛЬКИ, ЗА ЯКИХ УМОВ

Припинення газопостачання житлового приміщення можливо, якщо споживач не оплатив квитанцію за газ протягом 10 днів після терміну, прописаного в договорі. Компанія повинна направити клієнту письмове повідомлення з позначкою про вручення. У документі зазначається підстава і дата припинення поставок газу. Газопостачання дозволено припиняти не раніше ніж через три дні після отримання клієнтом повідомлення.

Компанія спрямовує на об'єкт фахівця для опломбування запірних пристроїв. При припиненні споживання природного газу постачальник повинен вказати підстави і дату припинення споживання газу. Воно не може настати раніше, ніж за три дні до дати отримання такого повідомлення. У разі припинення газопостачання, представник компанії повинен оформити відповідний акт у двох примірниках. Один з них залишається у споживача. 

Причини припинення газопостачання житлових приміщень:

  • 1. Несвоєчасне або неповна оплата квитанцій за спожитий газ.
  • 2. Відсутність або недостатність підтвердженого обсягу природного газу по об'єкту споживання.
  • 3. Заява споживача про припинення газопостачання житлового приміщення.
  • 4. Відмова клієнта від безкоштовної установки індивідуального лічильника газу.
  • 5. Неповернення оператору ГРМ заяви-приєднання до умов договору розподілу природного газу або розірвання договору розподілу природного газу.
  • 6. Несанкціонований паркан газу або втручання в засоби вимірювальної техніки.
  • 7. Несанкціоноване відновлення споживання газу.
  • 8. При аварійному стані газорозподільної системи або ліквідації наслідків аварії.
  • 9. Наявність заборгованості за несанкціонований відбір газу з ГРМ.

Українським законодавством передбачено, якщо споживач відновив газопостачання без дозволу, то газопостачальній компанії дозволено припинити постачання енергоресурсу від'єднавши газові мережі споживача від газорозподільної системи (ГРС).

Відновлення постачання газу компанією можливе за таких умов:

  • отримання письмової заяви споживача;
  • ліквідації порушень;
  • відшкодування витрат на припинення та відновлення газопостачання.

Терміни відновлення поставок палива для міст складають 2, для сільської місцевості - 5 календарних днів.

ПРИНИНЕННЯ ЕНЕРГОПОСТАЧАННЯ: НА СКІЛЬКИ, КОЛИ, ЯК ВІДНОВИТИ 

При наявності заборгованості за спожиту електрику компанія-постачальник послуги повинна в письмовій формі поінформувати клієнта про можливе припинення електропостачання. Відключення електроенергії здійснюється на 30-й день після отримання споживачем попередження.

Щоб відновити постачання світла в квартиру, необхідно оплатити комунальні квитанції або оформити реструктуризацію заборгованості. Енергопостачальні компанії можуть припинити електропостачання житлового приміщення за борги з оплати послуги.

Споживачі повинні оплачувати використання світла щомісяця до 10 числа наступного місяця. Інші терміни оплати послуг з електропостачання житлових приміщень можуть бути прописані в договорі споживання електроенергії.

Не отримавши оплату своєчасно, енергопостачальна компанія повинна відправити споживачеві повідомлення про намір припинити постачання електрики.

Споживача необхідно проінформувати за 30 днів до запланованої дати відключення електрики. Відключати світло за несплату заборонено перед вихідними і святковими днями.

Правила відновлення поставок електрики в квартирі:

  • провести звірку розрахунків за електроенергію (в разі, якщо споживач не згоден з сумою боргу);
  • пред'явити квитанцію про оплату заборгованості або укласти угоду про розтермінування сплати заборгованості;
  • оформити заявку на повторне підключення (після погашення заборгованості повторне підключення здійснюється безкоштовно).

Відновити постачання світла в квартирі компанія повинна протягом 3-х днів. Якщо після закінчення цього періоду електропостачання не буде відновлено, споживачі можуть отримати компенсацію в розмірі 200 грн.

Нагадаємо, що на Волині ведуть активну роботу щодо стягнення заборгованості за спожиті енергоносії з населення. За перші два місяці 2018 року було стягнено майже 500 тисяч гривень заборгованості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#комуналка #борги #енергоносії #газ #електрика #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...