• Головна
  • Українців у Польщі все частіше принижують через національність
15:16, 29 березня 2018 р.

Українців у Польщі все частіше принижують через національність

Українців у Польщі все частіше принижують через національність

Українська меншина в Польщі та мігранти з України щораз частіше стають жертвами злочинів на національному ґрунті.

Такий висновок випливає зі звіту, підготованого Об’єднанням українців у Польщі, - пише "Польське радіо" .

Тривожні явища, що торкаються української національної меншини торкається спроб формування постійного негативного іміджу мігрантів з України.

«Мігранти з України, окрім великих міських центрів, з’являються у майже кожному польському місті і містечку, й то в тих регіонах, де, з огляду, хоч би, на тисячолітню історію співіснування поляків і українців, раніше українців ніколи не було. Такі місцеві спільноти не готові до іншості. З іншого боку, з’явилися такі люди і середовища, котрі намагаються формувати свій політичний капітал на основі, власне, ворожості до мігрантів з України», - повідомляєПетро Тима, голова Об’єднання українців у Польщі.

Речник громадянських прав Адам Боднарговорить, що тривожним сигналом, який випливає з цього звіту, є зростання повних ненависті інтернет-коментарів, що стосуються українців. Також він звертає увагу на використання історичної політики для створення напруги у цьому питанні:

«На жаль, реакція з боку поліції та прокуратури не завжди є достатньою. Особливо, якщо йдеться про злочини, вчинені в Інтернеті, тобто про мову ненависті. Однак, на щастя, я би сказав, що така реакція є в міру порядною, якщо йдеться про реакцію поліції і прокуратури у випадках побиття на національному ґрунті».

У поліції нагадали, що застосування насилля через національну приналежність загрожує покаранням у вигляді п’яти років ув’язнення.

За даними Управління зі справ іноземців, число громадян України, що мають дозвіл на постійне або тимчасове перебування у Польщі, перевищило 150 тис. Це втричі більше, ніж 2015 року. Цими даними не охоплюється число українців, котрі перебувають у Польщі на основі віз.

Нагадаємо, що у 2017 році кількість робітників з України перевищила 2 млн., а в 2018 році це число може зрости до 3 млн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#українці #національність #злочини #Польща
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...