• Головна
  • Автономія луцьких шкіл не вигідна міській владі, - Юрій Моклиця
16:13, 29 березня 2018 р.

Автономія луцьких шкіл не вигідна міській владі, - Юрій Моклиця

Автономія луцьких шкіл не вигідна міській владі, - Юрій Моклиця

Міста України почали впроваджувати автономію закладів освіти задовго до ухвалення Закону «Про освіту». Натомість Луцьк і досі пасе задніх у цьому напрямку.

Про це йшлося у четвер, 29 березня, під час круглого столу: «Автономія шкільної та дошкільної освіти: чому Луцьк досі пасе задніх?», - пише "Волинь24".

Юрій Моклиця зауважив, що в новому законі «Про освіту» не передбачений жорсткий вплив держави на цю галузь, він дає фінансову автономію, можливість вирішувати, використовувати централізовану бухгалтерію або ж свою. Також закон «Про освіту» передбачає можливість приймати участь в тендерних закупівлях товарів і послуг, самостійно обирати педагогів, а також не передбачає такої структури, як управління освіти.

«Тепер управління освіти має перетворитися на сервісну службу, допомагати. Закон не забороняє ліквідувати управління освіти», - наголосив Моклиця.

«Наприклад, не чекаючи нового Закону «Про освіту» Львів почав приймати автономію для закладів освіти», - зазначив експерт Волинського розвитку урядування Сергій Григоренко.

Начальник управління освіти Львова Зоряна Довганик розповіла, що децентралізація шкіл там розпочалася задовго до прийняття законодавчих змін. 50 % шкіл уже у 2017 році вели самостійну фінансову діяльність. Нині із 117 шкіл лише 10 – централізовані.

«Це пов’язане з тим, що вони шукають кваліфікованого бухгалтера. Є проблема у кадрах. Сподіваюсь, що до кінця навчального року цей процес завершиться», - зауважила вона.

За словами посадовиці, у Львові на шість районів є лише три відділи освіти. Штат також значно зменшили: якщо раніше в одному відділі було 5 фахівців, то тепер 5 людей працює на два відділи. Також у Львові не проводять планові перевірки навчальних закладів.

«Заклади освіти співпрацювали у тандемі з владою, тому ми прийшли до таких новацій. Міська влада підтримала процес автономії», - додала Зоряна Довганик

Юрій Моклиця наголошує, що міська рада відтепер не може проводити перевірки, впливати на заклади освіти.

«Вона лише затверджує установчі документи, створює інклюзивно-освітнє середовище, укладає договір із керівником освітнього закладу. Кожен заклад, який хоче бути автономним, повинен мати свій статут. Однак вони залишаються у старій редакції, де вказано, що заклади освіти підпорядковуються міській раді та управлінню освіти», - додав експерт.

За словами Юрія Моклиці, влада, для якої важливий політичний вплив, не прийматиме новий закон, буде усіляко йому противитись, адже їм важливо бачити директорів «на коврах» і контролювати».

Нагадаємо, ми повідомляли, що Міністерство освіти і науки працює над реалізацією трьох кроків фінансової прозорості шкіл, серед яких і розвиток автономії шкіл у межах процесів децентралізації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#автономія #закон #освіта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...