• Головна
  • Кладовища замість парків та скверів та біозахоронення, - реформи українських поховань
15:16, 11 квітня 2018 р.

Кладовища замість парків та скверів та біозахоронення, - реформи українських поховань

Кладовища замість парків та скверів та біозахоронення, - реформи українських поховань

Через обмаль місць на українських кладовищах та складну ситуацію із захороненням померлих Кабмін вирішив розширили перелік зон захоронення та вводить поняття "підзахоронення" з метою економії похоронних місць.

Про це повідомляє UBR.ua.

Кабмін взявся переписувати правила, за якими в Україні ховають померлих, щоб хоч якось вирішити проблему дефіциту місць на кладовищах. Проект закону № 8248, який уряд подав до Верховної Ради 5 квітня, покликаний стимулювати українців віддавати перевагу кремації і вводить поняття біозахоронення.

Під останнім в Кабміні розуміють поховання тіла з використанням біоматеріалів, які розкладаються протягом 5 років. При цьому не передбачається встановлення могильних плит, пам'ятників та інших надгробків. А можливе лише використання "інформаційної таблички".

Причому ховати за такою "технологією" можна буде не тільки на кладовищах, але й в лісопарках і парках культури та відпочинку. За умови, що місцева влада дозволить виділення окремих їх ділянок.

Також Кабмін на законодавчому рівні має намір ввести поняття "підзахоронення" – поховання померлих у вже існуючі могили. Робити це можна буде після закінчення "цвинтарного періоду" (20 років з моменту останнього поховання) і за згодою власника (утримувача) такої могили. Якщо такий не буде виявлений, достатньо буде заручитися підтримкою місцевої влади.

Якщо ініціативи уряду підтримає Верховна Рада, закон набуде чинності через 6 місяців після офіційної публікації.

Нагадаємо, що з 15 березня українці не зможуть за декілька днів поховати людину, яка померла навіть удома власною смертю. Так звані "правки Лозового" до Кримінального кодексу передбачають, що без довідки з суду поховання буде просто неможливим.

Однак, за словами експертів, експертиза потрібна буде у випадках насильницької смерті, а проводитиметься під час досудового розслідування лише після реєстрації повідомлення про кримінальне правопорушення. Також саме експерт видає лікарське свідоцтво про смерть, якщо вона настала внаслідок травми, отруєння, струму чи інших зовнішніх факторів; штучного аборту, який зроблено не в медзакладі; раптово у дітей віком до 1 року; якщо особа померлого не встановлена.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поховання #захоронення #кладовища #парки #крематорії #реформи #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...