• Головна
  • Лікар-дієтолог розвінчує міф про 8 склянок води
14:06, 12 квітня 2018 р.

Лікар-дієтолог розвінчує міф про 8 склянок води

Лікар-дієтолог розвінчує міф про 8 склянок води

Десятки років стійко і "авторитетно" нав'язують необхідність пити 2,5-3 і, навіть, 4 літри води на день. Лікар-дієтолог Оксана Скиталінська розповіла про те, чи справді потрібно пити багато води та її користь для організму.

Про це дієтолог написала на своїй сторінці у Facebook.

"Кажуть, що вода "вимиває токсини", робить гладкою шкіру, позбавляючи її зморшок. Навіть придумали чітку цифру 8. Для багатьох людей випити навіть 5 склянок води є мукою і вони буквально силоміць вливають її в себе. Ніяких наукових доказів про необхідність пиття саме великої кількості води ніде нема", - йдеться у дописі.

Чому не потрібно пити так багато води

1. В продуктах харчування є багато так званої зв'язаної води, особливо у фруктах, ягодах, овочах (85-90%); молоці (під 90%), м'ясі, рибі, яйцях (75-90%), і навіть у кашах та макаронах.

2. При окисленні жирів, білків та вуглеводів також виділяється вода: 100 г жиру - майже 100 мл води; 100 г вуглеводів - понад 55 мл; білка - майже 40 мл.

3. Якщо добова норма води складає приблизно 2 700 мл, то це не означає, що цю воду потрібно випити. Бо,
• 500 мл рідкі страви;
• 700 мл продукти (овочі, фрукти, ягоди, каші);
• 1000 мл вода, чай, кава, напої;
• 300-400 мл ендогенна вода, яка утворюється в процесі обміну речовин.

Скільки води потрібно пити дітям та дорослим

За словами дієтолога, ще вода виділяється з потом, повітрям, яке ми видихаємо, сечею та калом. І звичайна людина на дефіцит рідини реагує спрагою, яка викликається тим, що згущується кров, що, в свою чергу, передається сигналами від хемо- та волюморецепторів у головний мозок.

"Тому норма води для дорослої людини це, приблизно 40 мл на кг нормальної маси тіла та 100-150 мл на кг маси тіла дитини (тому діти так часто просять пити). Тобто лише літр води у так званому вільному вигляді потрібно для людини, яка веде розмірене життя офісного працівника, без надмірних фізичних навантажень і без надмірного потіння", - зазначає Оксана Скиталінська.

Все, що понад цю норму це перевантаження серця та судин, та посилений розпад білка, що особливо небезпечно для людей старшого віку (не заставляйте своїх батьків пити по 2 і більше літрів води).

Звідки пішов міф про 8 склянок

Оксана Скиталінська зазначає, якщо вам щось особливо рекомендують, не полінуйтеся пошукати в літературі, звідки "ноги ростуть". В свій час вони "виросли" одночасно з початком продажу бутильованої води. Є багато досліджень на цю тему, одне з них - Vreeman, Rachel C, and Aaron E Carroll. “Medical Myths.” BMJ : British Medical Journal 335.7633 (2007): 1288–1289. PMC. Web. 12 Nov. 2015.

Нагадаємо, ми повідомляли, що пити достатньо води - один з кроків, щоб залишатися здоровим. Також вода впливає на здоров'я нирок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вода #норма #дієтолог
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...