ТОП-10 найбагатших губернаторів країни

Попри економічну кризу, керівники обласних державних адміністрацій в Україні багатшають. Всі разом узяті вони задекларували за 2017 рік майже мільярд грошових коштів. Для порівняння - 1 млрд грн у держбюджеті цьогоріч заплановано витратити на модернізацію початкових шкіл по всій Україні. Третину своїх грошових накопичень глави областей зберігають у готівці - 282 млн грн, а на банківських рахунках тримають 571 млн.

Лише торік усі 24 українські губернатори заробили 68,2 млн грн. Заробітна плата, згідно з деклараціями, становила незначну частку у загальній сумі доходів. Основне ж джерело прибутку чиновників – дивіденди та доходи від продажу нерухомого та рухомого майна. Члени сімей голів ОДА теж не били байдики минулоріч: вони хором поповнили сімейні бюджети на 13 млн грн, - пише "Главком".

Чиновники полюбляють вкладати гроші у нерухомість – керівники областей спільно володіють 37 тис. кв. м, що приблизно за площею дорівнює двом з половиною найбільшим гіпермаркетам «Ашан» (найбільший такий об’єкт цієї торгової мережі в Україні має площу 15 тис. кв. м).

Усього в деклараціях голів керівників областей у володінні та оренді значиться 218,6 гектарів. У перерахунку це приблизно 312 футбольних полів.

Рейтинг найбагатших губернаторів України

1. Миколаївщина. Губернатор-гаманець

Олексій Савченко

Миколаївська ОДА

Скандальний очільник Миколаївщини, задекларував 642 млн грн. Треба визнати, що за останній рік цей чиновник збіднів на 10 млн. Принаймні це випливає з його офіційних фінансових звітів. 507 млн Савченко зберігає у банках, ще близько 134 млн – готівкою: і в гривні, і у доларах та євро.

За 2017 рік одіозний губернатор заробив «скромні» як для нього 4,9 млн грн. Тоді як заробітна плата становила всього лише 141 тис. Вагомий прибуток підприємливому чиновнику принесли продаж нерухомості, рухомого майна, цінних паперів та корпоративних прав.

Сьогодні чиновник володіє 186,2 квадратними метрами (квартирою та нежитловими приміщеннями) і 5,6 гектарами землі на Київщині у селищі Старі Безрадичі та у селі Капустяна Кіровоградської області.

2. Чернігівщина. Агробізнесмен

Валерій Куліч

Чернігівська ОДА

Друге місце рейтингу заможних посів голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч.

За кілька останніх років губернатор помітно збагатів. Якщо у 2016 році очільник області мав 22 млн грошових активів, то тепер – 43,4 млн. Куліч, як і раніше надає перевагу готівці, в якій зберігає еквівалент 42,9 млн, і лише 0,5 млн з них тримає у банку.

Протягом року губернатор заробив 40,5 млн. Основний дохід чиновника становили дивіденди: 37,5 млн грн йому виплатили власні сільськогосподарські підприємства, отримував він суттєвий дохід також від рухомого майна. Заробітна плата за основним місцем роботи склала 264 тис. грн.

Декларація показує і збільшення кількості землі, якою володіє Валерій Куліч. З 1,9 гектарів землі у 2016 році наділи губернатора зросли до 4,6 гектарів.

У власності голови ОДА є житловий будинок, квартири та гараж у Чернігові.

3. Одещина. Екс-поліграфіст

Максим Степанов

Одеська ОДА

Очільник Одеської області, який лише рік працює на посаді керівника ОДА, одразу посів третє місце у рейтингу найзаможніших. Колишній керівник ДП «Поліграфкомбінат «Україна» має грошових активів на 36,9 млн грн. Серед них 2,5 млн – готівка, 34,4 млн – накопичення у банках.

За рік очільник Одещини заробив 3,9 млн грн, його сім’я – ще 3,2 млн. Степанов задекларував у 2017 році 145 тис. грн з попереднього місця роботи на посаді керівника комбінату «Україна», хоча ще наприкінці 2016 року був призначений губернатором області.

Ще 165 тис. грн Степанов отримав як очільник ОДА. Основний дохід - 3,4 млн грн процентів губернатор отримав від вкладу в «Ощадбанку».

Також Степанов задекларував квартири у Києві, Донецьку та Одесі та машиномісце у Києві, годинники, ювелірні вироби, одяг, автомобілі Land Rover, Lexus GX460 та Lexus LX 450.

4. Полтавщина. «Підпільний забудовник»

Валерій Головко

Полтавська ОДА

Керівник Полтавщини посідає у рейтингу четверте місце. Нині Головко має накопичення у розмірі 25,2 млн грн, хоча в минулому році мав 24,9 млн грошових активів.

Чиновник надає перевагу американській валюті. Готівкою він зберігає суму еквівалентну 6,6 млн грн, на банківських рахунках– 18,5 млн грн.

Торік чиновник заробив 1,8 млн грн, його дружина – таку ж суму. Основний дохід сімейної пари – підприємницька діяльність дружини, заробітна плата та кредит від «Укргазбанку».

У власності губернатора – 1314 квадратних метрів та 0,3 гектари землі.

Крім соболевої шуби за 200 тис. грн та золотих сережок із діамантами, до власності дружини чиновника Світлани Головко додалася торгова марка. За 2 тис. грн вона придбала знак для товарів і послуг HappyCard.

Водночас, Валерій Головко як мінімум втретє забув задекларувати громадську організацію «Русский пар». Остання нібито звела елітний багатоквартирний будинок у центрі Полтави. За даними Державної архітектурно-будівельної інспекції України, у 2013 році ГО «Русский пар» отримала дозвіл на будівництво багатоповерхівки по вул. Садовій, 3 у Полтаві. У результаті був зведений елітний семиповерховий будинок на 10 квартир. У 2014 році навіть був створений обслуговуючий кооператив «ЖБК «На Садовій, 3», де засновниками є Володимир і Світлана Головко та Тетяна Легких і Віктор Легких. У документах будинок значиться лише як приміщення громадської організації.

5. Дніпропетровщина. Друг Ложкіна

Валентин Резніченко

Дніпропетровська ОДА

П’ятірку українських губернаторів-багатіїв замикає голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко, який багато років поспіль посідав керівні посади у медіа-холдингу попереднього голови адміністрації президента Порошенка Бориса Ложкіна.

Нині Резніченко має грошових активів у еквіваленті 21,2 млн грн, з яких 20,3 млн зберігає готівкою, а ще 0,9 млн – на банківських рахунках. Окрім гривні, чиновник також полюбляє долари та євро. За рік, якщо вірити його деклараціям, статки Резніченка зменшились на 2 млн грн.

У 2017 очільник Дніпропетровщини заробив геть зовсім небагато – 170 тис. грн, хоча у 2016 році дохід чиновника складав 4,6 млн.

Також глава Дніпропетровської ОДА вказав у декларації квартиру та два машиномісця у Києві, житлові будинки у Київській та Дніпропетровській областях, земельні ділянки спільною площею 2,9 гектарів у Київській області, годинники, чотири мисливських карабіни, телевізор, два автомобілі Land Rover, дев’ять свідоцтв на знак для товарів і послуг.

6. Хмельниччина. «Лендлорд»

Олександр Корнійчук

Хмельницька ОДА

Колишній нардеп-«ударівець» та екс-член комітету Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Корнійчук обійняв посаду керівника Хмельниччини у 2016 році після того, як вступив до лав «БПП».

За даними хмельницьких ЗМІ, свого часу Корнійчук мав статус фізичної особи-підприємця у Старокостянтинові. Нині він не є кінцевим бенефеціаром жодної фірми та не має корпоративних прав. Натомість його дружина володіє виробничо-комерційною фірмою «Заріччя». У 2015 році Корнійчук «прославився» тим, що задекларував 57,5 тис. грн допомоги з безробіття, попри свої мільйонні статки.

Нині за грошовими активами (16,6 млн) губернатор посідає лише шосте місце у рейтингу, та чиновник випереджає інших за кількістю землі, якою володіє, – близько 117 га.

Заробив за минулий рік керівник області близько 342 тис. грн – сюди входить заробітна плата та дохід від продажу рухомого майна. Дружина-бізнесмен отримала помітно більше – 1,3 млн грн.

Лідером серед українських губернаторів голова Хмельниччини є також і за площею нерухомості – Корнійчуки володіють 22,2 тис. квадратними метрами квартир, будинків та нежитлових приміщень.

7. Волинь. Новачок із міліцейським минулим

Олександр Савченко

Волинська ОДА

Глава Київщини Олександр Горган у 2017 році втрапив у корупційний скандал разом з екс-регіоналом, нардепом Ярославом Москаленком. За заявами голів Володарської і Яготинської райдержадміністрацій, Горган і Москаленко взялися за кадрові чистки в районах, щоб покрити можливі корупційні схеми і розсадити у крісла своїх протеже.

Нині Горган декларує грошових коштів на 8,6 млн грн: 8,1 млн – готівкою, 0,5 млн – тримає в банках.

Поточні доходи у очільника Київщини доволі скромні – за рік він заробив лише 160 тис. грн, а його дружина задекларувала 60 тис.

Як писав раніше «Главком», Олександр Горган також проводить тренінги, проте дохід від них у декларації не вказує. Горган також задекларував недобудований гараж, фотокамеру та об'єктив, годинники, карабін, 4 автомобілі (Volkswagen, Mitsubishi, Subaru, Toyota), два спортивних та туристичний велосипеди, експедиційний каяк та байдарку. Показав у декларації Горган і 100% у ТОВ «Юридична фірма «Юстініан», 24 торгові марки та винахід.

Також Горган вказав житлові будинки та земельні ділянки у Івано-Франківській, Черкаській, Київській областях, а також квартиру у Києві. Усього – 744 квадратних метри нерухомості та 0,7 га землі.

8. Київщина. Губернатор-тренер.

Олександр Горган
Київська ОДА

Глава Київщини Олександр Горган у 2017 році втрапив у корупційний скандал разом з екс-регіоналом, нардепом Ярославом Москаленком. За заявами голів Володарської і Яготинської райдержадміністрацій, Горган і Москаленко взялися за кадрові чистки в районах, щоб покрити можливі корупційні схеми і розсадити у крісла своїх протеже.

Нині Горган декларує грошових коштів на 8,6 млн грн: 8,1 млн – готівкою, 0,5 млн – тримає в банках.

Поточні доходи у очільника Київщини доволі скромні – за рік він заробив лише 160 тис. грн, а його дружина задекларувала 60 тис.

Олександр Горган також проводить тренінги, проте дохід від них у декларації не вказує. Горган також задекларував недобудований гараж, фотокамеру та об'єктив, годинники, карабін, 4 автомобілі (Volkswagen, Mitsubishi, Subaru, Toyota), два спортивних та туристичний велосипеди, експедиційний каяк та байдарку. Показав у декларації Горган і 100% у ТОВ «Юридична фірма «Юстініан», 24 торгові марки та винахід.

Також Горган вказав житлові будинки та земельні ділянки у Івано-Франківській, Черкаській, Київській областях, а також квартиру у Києві. Усього – 744 квадратних метри нерухомості та 0,7 га землі.

9.Сумщина. «Скромний» керівник з попередніми заощадженнями

Микола Клочко

Сумська ОДА

Статки голови Сумської ОДА за рік майже не змінилися. Якщо у 2016 році керманич області володів 7,9 млн грн, то у 2017 році задекларував близько 8,1 млн.

Практичні всі нажиті кошти чиновник зберігає готівкою, на банківських рахунках – «копійки» (50 тис.).

За рік голова області заробив 266 тис. грн (заробітна плата, гонорари та інші виплати). 390 тис. грн заробила дружина чиновника, працюючи у міській лікарні та займаючись бізнесом.

У декларації також зазначена земельна ділянка площею 0,1 га. Її очільник області декларував і минулого року.

Микола Клочко разом із дружиною задекларував три квартири та орендовану кімнату загальною площею 216 квадратних метрів.

У родини Клочка два автомобілі, вони записані на дружину: Toyota RAV4 2011 та 2013 року випуску.

10. Запоріжжя. Скандальний екс-СБУшник

Костянтин Бриль

Запорізька ОДА

Очільник Запорізької області «прославився» на всю країну після того, як відмовився оприлюднювати декларацію. Мовляв, так йому наказала Служба безпеки України, чинним офіцером якої він був. Згодом Бриль заявив, що подав у відставку і йде зі спецслужби за власним бажанням, а 23 травня минулого року НАЗК оприлюднило його декларацію за 2016 рік.

Пізніше, як писав «Главком», НАБУ підозрювало Бриля у приховуванні низки нерухомого й рухомого майна, яке відсутнє у його електронній декларації. Детективи НАБУ після аналізу е-декларації чиновника за 2016 рік дійшли висновків, що Бриль не вказав права управління та розпорядження майном, яке записане на його тестя і батька, а також майно в окупованому Криму, записане на дружину чиновника Майю.

Нині офіційно Бриль володіє грошовими активами у розмірі 7,9 млн грн, з яких 7,8 млн тримає готівкою.

У минулому році очільник області заробив 5,1 млн грн. Доходи чиновника включають зарплату на основній роботі та в СБУ, пенсію, а також дохід від продажу нерухомого майна доньки Крістіни.

Ще 0,8 млн грн протягом року заробили члени сім’ї губернатора – дружина Майя та донька Крістіна. Згідно з декларацією Бриля, його дружина отримала заробітну плату, а також кошти від надання майна в оренду, а донька – коштовні подарунки вартістю у кількасот тисяч гривень.

Керманич області також задекларував 1590 квадратних метрів нерухомості – квартири та будинки у Києві, Київській області та Запоріжжі, землі – 0,5 га.

Крім того, Бриль вказав електронні пристрої, годинники, зброю, автомобілі (Volkswagen, Toyota, Mersedes Benz, Land Rover), причіпи та водний засіб.

губернатор області деларації майно заощадження Україна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Суспільство
Дівчина каже, що мистецтво дозволяє  бути собою. Як некомфортно підлаштовуватись під інших, вона вже знає зі школи, - йдеться у сюжеті 12 каналу. Конфлікт у школі загострився настільки, що батьки перевели Уляну в інший навчальний заклад. Відновитися морально дівчині допомогло мистецтво. Розуміти дітей, допомогти їм розслаблятися і бути відвертими - ці завдання, в першу чергу, ставить перед собою керівниця студії Ольга Грицюк. Наставниця каже, що діти часто...
Суспільство
Шляхом таємного голосування обирали ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Цього разу висунулися аж семеро кандидатів. А волевиявитися мали право 1219 виборців, - йдеться у сюжеті 12 каналу. Голосування тривало з 9-ї ранку до 15-ї. Працювали 27 членів виборчої комісії. Явка була високою - лише сотня не використала свій шанс волевиявитися. І студенти, і викладачі сподіваються на зміни. Голосував і багаторічний очільник в...
Суспільство
Нова технологія опалення енергоощадними панелями допоможе не лише добре зігрітися взимку, а й заощаджувати сотні гривень щомісяця. Розробник запевняє, що таємниця ефективності його винаходу - в керамічній плиті, - йдеться у сюжеті 12 каналу. Працюють панелі від звичайної розетки. У Василя Бортника в відпочинковому будиночку площею 36 квадратів таких панелей - чотири. Господар вмикає їх наповну лише тоді, коли живе тут із сім’єю. В інший час конвектори підт...
Суспільство
Цього разу в гості прийшли школярі з четвертої гімназії. Шестикласники пройшли квест усіма етапами телевиробництва. Від редакції - де журналісти пишуть сюжети до гримерки та студії - де ведучі готуються та записують випуски новин. Саме в гримерній діти якраз застали ведучу "Артвітальні" Тетяну Ярошик, - йдеться у сюжеті 12 каналу. Побачили діти і підготовку студії. Побачили, як працівники 12 каналу готуються до ефіру. Сміливці навіть спробували приміряти р...
Суспільство
Видання - Московського патріархату, 1982 року. Це - богослужбова книга, яка містить тексти за фіксованими датами календарного року. Відкриваємо 25 грудня, - йдеться у сюжеті 12 каналу. Далі владика показує таку ж книгу, але Київського патріархату. Шукаємо дату святкування Різдва Христового. Причина розбіжностей святкування Різдва Христового 7 січня і 25 грудня - в календарях, - каже історик Микола Кучерепа. Із середини 16-го століття більшість християн сві...
Суспільство
Староста округу каже, щодо цього навіть зверталися в "інститут "волиньводпроект". Фахівці відповіли, що причиною всьому - посухи. Один із варіантів: зробити свердловину, завглибшки 90 метрів, - йдеться у сюжеті 12 каналу. Лунали рекомендації і щодо чотирьох нових свердловин. Однак і тут чимало нюансів. Тоді ж постане необхідність робити централізований водогін. Втім, усе це задоволення не з дешевих. Наразі, кажуть, варто зробити ґрунтовне дослідження водой...
Новини компаній
Перевірка тверезості водія дозволяє уникнути багатьох неприємностей. На питання, який алкотестер купити для особистого користування, слід було б відповісти, що точно такий же, як використовують поліцейські. Проблема, полягає в тому, що поліцейські алкотестери коштують дуже дорого, а така висока ціна значно перевищує фінансові можливості середньостатистичного водія. На щастя, на сайті novinki.top/alco-test/ua представлені моделі персональних алкотестерів, я...
Суспільство
Напередодні вже другого осіннього балу для людей з інвалідністю учасники зібрались на генеральну репетицію, - йдеться у сюжеті 12 каналу. Вперше такий бал відбувся у Луцьку минулоріч. Тоді на нього приїхав відомий танцівник Влад Яма. Учасники були в захваті і тому цьогоріч сказали: хочуть організувати бал вдруге. Цьогоріч на танцювальний майданчик вийдуть 137 людей з інвалідністю. Серед них і вісімнадцятирічний Валентин. Задля репетиції хлопцю довелося нав...
Суспільство
Всього в місті близько чотирьох з половиною тисяч дерев. Майже всі - уражені, - йдеться у сюжеті 12 каналу. Через цю хворобу у каштанів і виникає повторне цвітіння в уже холодні місяці року - жовтні чи листопаді. Одного разу дерева уже обробляли польським препаратом, що бореться з міллю. Проте зараз його ввозити в Україну не можна. Тому луцькі екологи шукатимуть українські аналоги і проводитимуть ін'єкції. Розпочнуть обробляти дерева наступного року, в бер...