• Головна
  • На Волині більшість хворих на кір – діти
17:41, 12 квітня 2018 р.

На Волині більшість хворих на кір – діти

На Волині зберігається тенденція до росту захворюваності на кір.

Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр.

Інтенсивність епідемічного процесу із середнього рівня досягла високого і становить 12,4 на 100 тисяч населення.

Проте, в деяких районах ці показники вищі в рази: Турійський район – 146 на 100 тис. населення (в понад 11 разів більший від середньообласного), м. Володимир – Волинський – 80 на 100 тис. населення (в понад 6 разів більший від середньообласного). Високий рівень спостерігається і в Луцькому районі – 20,3 на 100 тис. (на 64% більший від середньо обласного), м. Ковель – 19 на 100 тис. (на 52% більший від середньообласного).

В епідемічний процес залучено 14 адміністративних територій області (78%). Не зафіксована захворюваність лише в 4 регіонах області (Ратнівському, Шацькому, Любешівському районах та м. Нововолинськ).

З початку року зареєстровано 129 випадків кору. З них діти до 17 років становлять 76% (98 дітей).

Наймолодшій захворілій дитині 10 місяців. Найбільше хворіють школярі віком 6 — 14 років майже половина від усіх захворілих.

Серед постраждалих дорослих (31 осіб) переважає вікова категорія 21-32 роки, найстаршому хворому 48 років. Понад 66% хворих не щеплені проти кору або не мають чергового щеплення. Серед захворілих також є особи, котрі отримали імунопрофілактику понад 10 років назад. Реєструються завізні випадки інфекції із інших областей України (Тернопільська, Закарпатська, Київська, Львівська).

З початку року зареєстровано 8 спалахів кору. Два із них локалізовано та ліквідовано. У 6 інших проведення профілактичних та протиепідемічних заходів триває.

Кількість захворілих в опорному закладі НВК-ЗОШ 1-Ш ст. смт. Турійськ збільшилась на одну особу і становить 19 випадків. В інших число постраждалих залишилось незмінним: школа № 2 м. Володимир-Волинський – 9 випадків, у школі № 5 м. Володимир-Волинський 5 випадків, гімназія м. Володимир-Волинський імені Цинкаловського – 4 випадки, школа с. Луковичі Іваничівського району — 3 випадки, сімейне вогнище в с. Кадище Ківерцівського району – 3 випадки.

Станом на сьогодні в епідемічний процес залучено 27 навчально-виховних закладів області: 4 ДНЗ, 20 шкіл та 3 середніх навчальних заклади у 8 районах області, де реєструється спорадична захворюваність (по 1 – 2 випадки). В установах проводяться профілактичні та протиепідемічні заходи для локалізації та ліквідації цих вогнищ.

Зафіксовано 12 сімейних вогнищ кору із двома випадками захворювання.

За результатами аналізу щепленості проти кору дитячого населення області встановлено, що нижчі від середньообласних показники охоплення щепленнями у Ківерцівському, Шацькому, Любешівському, Локачинському, Маневицькому, Луцькому районах та містах Володимир — Волинський та Луцьк.

Нині на Волині наявна достатня кількість вакцини проти кору (Пріорикс Бельгія) понад 5 тисяч доз, основною причиною нещепленості дітей є відмови батьків.

Нагадаємо, ми повідомляли, що кількість хворих на Волині з початку року зросла до 123. Єдиним шляхом профілактики кору та запобігання ускладнень від нього лишається проведення дітям профілактичних щеплень. Також МОЗ разом з Центром громадського здоров’я працює над дозволом використання державної вакцини для дорослих.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кір #Волинь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...