• Головна
  • Монета з Кримом: 25 квітня НБУ випустить нову монету (ФОТО)
18:36, 17 квітня 2018 р.

Монета з Кримом: 25 квітня НБУ випустить нову монету (ФОТО)

25 квітня Нацбанк запустить в грошовий обіг України пам’ятну монету номіналом 5 гривень під назвою «Автономна республіка Крим».

Йдеться в телеграмі НБУ, - пише finance.ua.

Нова п’ятірка буде виготовлена за технологією біметалевих монет: зовнішнє коло — мідно-нікелевий сплав, внутрішнє — нордік. Маса кожної складе 9,4 г, а діаметр — 28 мм.

Загальний тираж монети складе 45 тис. штук. У документі НБУ підкреслюється, що вона продовжить серію, присвячену областям та територіальному устрою нашої країни.

«У 2014 році Автономна республіка Крим була підступно окупована Російською Федерацією. Насильницька анексія Криму не визнається українською державою та міжнародною спільнотою, які вважають півострів тимчасово окупованою територією», — наголошується в телеграмі Нацбанку.

Фото самої монети до документа не додається. Але є опис: на реверсі монети зображена стилізована карта України на тлі орнаменту, по колу розміщено написи — Автономна республіка Крим (вгорі) і УКРАЇНА (унизу). Монета є засобом платежу і повинна прийматися банками і торгово-сервісними мережами України.

До речі, в РФ почали чеканити нові монети і друкувати банкноти з кримськими пейзажами і архітектурою раніше нашої країни. Загарбники намагалися частіше відображати дану тематику на своїх грошах відразу ж після початку агресії. Ще в 2014 р. Росія запустила у свій грошовий обіг «кримські» монети номіналом 10 рублів, в 2015 році — сотенні банкноти, а в жовтні 2017-го — нові купюри номіналом 200 рублів.

Українська влада не відразу на це відреагувала, і лише восени минулого року схаменулася і ввела заборону для українських банків та «Укрпошти» на приймання всіх грошей РФ із зображенням захоплених територій.

Нацбанк України востаннє повертався до кримської теми у минулому році, коли в листопаді карбував монети, присвячені 100-річчю Курултаю кримськотатарського народу, до цього (12 травня 2016 року) він запускав в обіг монету пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Нагадаємо, що Національний банк України вводить в обіг монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень. Ці монети з часом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу.

Досвід свідчить, що таке заміщення відбувається поступово, тож споживачі не відчувають незручностей. Загалом у зв’язку з фізичним зношенням банкнот гривні Національний банк щороку вилучає близько 800 млн штук банкнот усіх номіналів, майже половину з яких (понад 40%) становлять саме банкноти низьких номіналів від 1 до 10 гривень.

Українці матимуть змогу розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу – доки монети поступово не замінять в обігу банкноти. Тобто паперові гроші номіналами 1 і 2 гривні перебуватимуть в обігу паралельно з металевими до останньої паперової гривні.

Вилучати з обігу банкноти номіналом 1 та 2 гривні Національний банк не буде, але припинить їх друкувати та поповнювати ними грошовий обіг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#монета #банкнота #купюра #заміна #Крим #НБУ #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...