• Головна
  • 13% волинських суддів відсторонені від справ
11:20, 19 квітня 2018 р.

13% волинських суддів відсторонені від справ

13% волинських суддів відсторонені від справ

На початок березня у волинських судах працює лише 118 суддів, що становить 74% від необхідної кількості передбаченої штатними розписами. 13% працюючих суддів не розглядають справи і не здійснюють правосуддя, бо у них з різних причин закінчився термін суддівських повноважень.

Про це повідомляє «Громадське.Волинь».

16 служителів Феміди не здійснюють правосуддя і не розглядають справи, бо у них з різних причин призупинені суддівські повноваження. Зазвичай це сталося через те, що закінчився п’ятирічний термін призначення на посаду судді і тепер уповноважені органи мали б повторно розглянути питання відповідності цих осіб своїм посадам та призначити їх повторно або ж звільнити.

Серед таких: судді Господарського суду Волині Андрій Вороняк та Ігор Гарбар, у яких повноваження закінчилися ще рік тому, суддя Ратнівського райсуду Оксана Свистун, яка не проводить засідань уже понад два роки та інші. Найбільше таких суддів без повноважень у згаданому Господарському суді, Ковельському міськрайонному суді та Турійському райсуді (скрізь по 2 судді без повноважень).

Є й такі судді, які не здійснюють повноважень через відкриті кримінальні провадження. Наприклад, суддя Ківерцівського райсуду Світлана Поліщук не проводить засідань уже більше шести років.

Призначили жінку суддею у 2007 році. Кримінальну справу відкрили у 2011 році. Тоді суддя нібито просила 5,5 тисяч доларів США від родичів двох обвинувачених у зґвалтуванні і грабежі молодиків та обіцяла, що ті не сядуть до в’язниці. В цьому їй мав допомогти тодішній прокурор Ківерцівського району Володимир Мойсеєць.

У 2012 Вища кваліфікаційна комісія суддів відсторонила суддю Світлану Поліщук від посади. З 2012 року ця справа розглядається у судах. У 2016-му Рівненський міський суд після чотирьох років розгляду таки ухвалив вирок: Мойсейця засудили до 5 років позбавлення волі, а Поліщук виправдали. Того ж року в апеляції вирок скасували і відправили на новий судовий розгляд в суді першої інстанції, який триває і досі.

Начальниця Територіального управління Державної судової адміністрації у Волинській області Наталія Коцирій наголошує, що судді, які наразі не здійснюють суддівських повноважень і не розглядають справи, також мають чимало складної роботи. Переважно паперової.

Вони виконують всю чорну роботу, бо робота судді складається не лише з одного відправлення правосуддя. Судді пишуть різноманітні узагальнення. І для того, щоб зробити, наприклад, узагальнення щодо злочинів неповнолітніх за якоюсь статтею за певний період треба підняти всі справи, які розглядалися судом по цій категорії справ. Прочитати, проаналізувати, систематизувати і видати аналіз.

"І в них багато іншої роботи, яку коли вони відправляють правосуддя, не можуть повноцінно виконувати, навіть пройти повноцінне навчання, підвищення кваліфікації. В нас сьогодні складається така проблема, що в судах, в яких є склад суду і де є можливість розглядати колегіально справи, судді навіть вчасно не можуть поїхати ні у відрядження, ні на підвищення кваліфікації. Бо справи сьогодні розписуються вже на друге півріччя 2018 року, а окремі вже й на осінь. Бо розпочинається період відпусток і судді також планують своє життя, бо жити в надриві можна певний проміжок часу, а не постійно", - розповіла начальниця

Станом на початок березня у волинських судах відкрита 41 вакантна посада судді. Найбільше суддівських вакансій в Апеляційному суді Волині – 11. Ще 4 – у Ковельському міськрайонному суді. У решті судів по 1-3 вакансії. І лише Шацький районний суд повністю укомплектований. Там немає служителів Феміди, які втратили повноваження.

«В нас багато судів, де по одному судді працює. І їх кількість буде збільшуватися. Наприклад, Любомльський суд – трискладовий. Він розглядає 99% всіх митних справ, тому що найближче до кордону. Сьогодні суд має трьох суддів, в червні закінчуються повноваження двох суддів, які призначені на 5 років по старому закону. А за два місяці до закінчення строку повноважень, відповідно до вимог законодавства і роботи автоматизованої системи документообігу, цим суддям припиняється розписувати справи. Тому що залишається два місяці, щоб вони розглянули залишок тих справ, які є. Це означає, що з кінця червня в Любомльському суді буде також один суддя. А цей суд сьогодні розглядає 9 колегіальних справ», – додає пані Коцирій.

Питання перепризначення або звільнення суддів, які працюють, але вже втратили повноваження через закінчення терміну, також лежить на ВККС та Вищій раді правосуддя.

Вища кваліфкомісія суддів і Вища рада правосуддя мають прийняти рішення про призначення їх на посаду безстроково.

"Це гальмується, бо «пропускна здатність» цих органів не є безмежною і в одному органі 16 членів, в іншому – 21 і всіма декількома тисячами суддів мають займатися вони. Пропонується вже декілька разів з громадянського суспільства, щоб були створені декілька комісій, які б одночасно цим займалися, це можна було б зробити, якби було на те бажання", – каже член Громадської ради доброчесності при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України Михайло Жернаков.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суди #кадри #робота #постанови #робота #кваліфікація #Волинь
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...