• Головна
  • 90 тисяч волинян вже два місяці не мають газу у домівках
12:14, 23 квітня 2018 р.

90 тисяч волинян вже два місяці не мають газу у домівках

90 тисяч волинян вже два місяці не мають газу у домівках

Майже 90 тисяч волинян, які мешкають у селах, вже два місяці без скрапленого газу через те, що не відбувся аукціон. Зріджений газ люди використовують для комунально-побутових потреб, зокрема, приготування їжі. Через цю проблему, ситуація в районах Волині, де нема газифікації природним газом, ускладнюється.

Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Волиньгазу".

Протягом лютого, березня та квітня 2018 року, з невідомих і незрозумілих причин, спеціалізований аукціон із продажу скрапленого газу для потреб населення не відбувся,  обсяги продукції, не закуплені. Ресурсу для реалізації скрапленого газу населенню у ПАТ “Волиньгаз” не залишилось.

Аукціони відбуваються щомісяця згідно із затвердженим аукціонним комітетом графіком.

“Через те, що аукціон не відбувся, “Волиньгаз” не має змоги придбати та організувати реалізацію  скрапленого газу для населення. Це призведе до того, що деякі громадяни  будуть змушені самостійно вирішувати проблему забезпечення скрапленим газом своїх господарств. Люди шукатимуть різні варіанти, як придбати скраплений газ на автомобільних газозаправних станціях, що категорично заборонено чинними нормативними документами. Такі порушення можуть призвести до нещасних випадків, фактично є загрозою для життя та здоров’я громадян”, - аналізує начальник  Волинського регіонального управління скрапленого газу ДП «Івано-Франківськ-пропан» Ігор Козачок.

Посадовець  зазначає, що на початку березня ПАТ “Волиньгаз” проблему виклало у відповідному листі до  Волинської обласної держадміністрації. У свою чергу виконавчий орган влади на Волині про складну ситуацію повідомив Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

Рівень стартової ціни на скраплений газ, який  реалізується на спеціалізованих аукціонах, визначається відповідно до рівня цін на природний газ для потреб населення. Зважаючи на невизначеність питання встановлення ціни природного газу для потреб населення аукціонний комітет позбавлений можливості розраховувати економічно - обґрунтовану стартову ціну на спеціалізовані аукціони, починаючи з березня 2018 року.

Відсутність затвердженої аукціонним комітетом стартової ціни на спеціалізований аукціон позбавляє можливості забезпечити організацію його проведення, відповідно до вимог Порядку.

Для відновлення можливості організації проведення спеціалізованих аукціонів у 2018 році Міненерговугілля розробило та надало до Мінекономрозвитку відповідні зміни до Порядку в частині удосконалення механізму ціноутворення на спеціалізованих аукціонах.

Вищезазначений проект нормативно-правового акта щодо вдосконалення механізму ціноутворення на спеціалізованих аукціонах буде розглянуто Урядом після проходження ним процедур, визначених Регламентом Кабінету Міністрів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 950.

Довідка: На Волині діють 4 об’єкти реалізації скрапленого газу: у м. Луцьку,  який обслуговує Луцький, Ківерцівський, Рожищенський та Маневицький райони, у м. Ковель, який обслуговує Ковельський, Турійський, Камінь-Каширський, Ратнівський, Старовижівський та Любешівський райони, у м. Любомль, який обслуговує Любомльський та Шацький райони, у м. Горохів, який обслуговує Горохівський, Іваничівський, Володимир-Волинський, Локачинський райони. Середнє споживання населенням скрапленого газу в області – близько 120 т., фактично протягом березня 2018 року реалізовано 22,98 т., при потребі на березень – 140 тонн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#скраплений #газ #аукціони #ціна #комітет #уряд #Волинь #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...