• Головна
  • Вселенський патріархат питання автокефалії для УПЦ обговорить із «сестринськими православними церквами»
15:17, 23 квітня 2018 р.

Вселенський патріархат питання автокефалії для УПЦ обговорить із «сестринськими православними церквами»

22 квітня Вселенський патріархат оприлюднив рішення Святого і Священного Синоду, засідання якого відбулося впродовж 19-20 квітня під головуванням Вселенського патріарха Варфоломія, щодо церковної ситуації в Україні.

Про це пише "Радіо Свобода".

«Відповідно до Божественних і священних канонів, а також багатосотлітнього церковного порядку і священної традиції, Вселенський патріархат турбується про збереження всеправославної єдності і опікується православними церквами в усьому світі – особливо ж українським православним народом, який прийняв спасенну християнську віру і святе хрещення від Константинополя. Таким чином, як його правдива церква-мати, (Вселенський патріархат) вивчив питання, що стосуються церковної ситуації в Україні, як робив це і на попередніх засіданнях Синоду, і, отримавши від церковних і цивільних органів, які представляють мільйони українських православних християн, звернення з проханням надати автокефалію, вирішив детально обговорити і скоординувати це питання з сестринськими православними церквами», – мовиться у рішенні.

Президент України Петро Порошенко заявив 22 квітня, що Вселенський патріархат розпочинає процедури, необхідні для надання автокефалії українській православній церкві.

Але про це в оприлюдненому рішенні Святого і Священного Синоду Вселенського патріархату мова не йде.

Представники України в момент передачі Вселенському патріарху Варфоломію І звернення від УПЦ КП та УАПЦ про надання українській церкві автокефалії

Представники України в момент передачі Вселенському патріарху Варфоломію І звернення від УПЦ КП та УАПЦ про надання українській церкві автокефалії

Перед цим 9 квітня президент України у Стамбулі мав зустріч із Вселенським патріархом Варфоломієм у його офіційній резиденції.

Президент України Петро Порошенко і вселенський патріарх Варфоломій І під час зустрічі в Константинополі/Стамбулі (Туреччина), 9 квітня 2018 року

Президент України Петро Порошенко і вселенський патріарх Варфоломій І під час зустрічі в Константинополі/Стамбулі (Туреччина), 9 квітня 2018 року

Українська православна церква (Київського патріархату) заявила, що «підтримує всі зусилля, спрямовані для подолання існуючого церковного розділення». За інформацією представників церкви, «зараз, як ніколи раніше, є всі підстави очікувати позитивне рішення» Вселенського патріарха Варфоломія.

Українська православна церква (Московського патріархату) заявила, що ініціатива президента України і звернення до Вселенського патріарха про автокефалію української церкви є «перевищенням влади», а також вважає «неприйнятним, щоб автокефалія розглядалася під геополітичним кутом зору».

Раніше в Українській православній церкві (Московського патріархату) заявляли, що немає підстав для визнання Вселенським патріархом Варфоломієм «іншої української церкви».

Після українського звернення до патріарха Варфоломія І патріарх Кирило заговорив про «цькування канонічної церкви в Україні» – хоча, зауважимо, ніхто навіть і не намагається ставити під сумнів права УПЦ (Московського патріархату) у разі появи нової помісної церкви.

Відповідно до Конституції, церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#автокефалія #УПЦ #обговорення #патріарх #Президент #синод #України
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...