• Головна
  • Скільки заробленого українці витрачають у Польщі
17:10, 24 квітня 2018 р.

Скільки заробленого українці витрачають у Польщі

Скільки заробленого українці витрачають у Польщі

Польща пропонує більшість вакансій за робочими спеціальностями. Також популярні сезонні роботи в сільському господарстві. УПольщі українці витрачають третину зароблених коштів, інше передають додому.

Вони починаються з березня із збирання урожаю в теплицях і закінчуються збором яблук восени, - пише "Економічна правда".

Українці працюють по 10-12 годин. За словами Булгакової, такий ритм роботи не витримує близько 5% українців, які приїжджають до Польщі. Це переважно молодь.

"Стартова робота завжди некваліфікована. Наші працівники сприймають її як курси польської, за які не треба платити. Далі люди або відкривають свої фірми, або йдуть на роботу за фахом. Мій знайомий викладач англійської відпрацював два роки на складі, а тепер відкрив мовну школу через бізнес-інкубатор", — розповідає Олександр Івахнюк, журналіст, котрий працює в Польщі.

За даними соціологічного дослідження групи "Рейтинг", проведеного в Україні на замовлення польської компанії Personnel Service, 39% великих компаній у Польщі наймають працівників з України і 29% мають намір зробити це протягом року.

Економіст ЦЕС Юлія Руда зазначила, що у Польщі українці витрачають третину зароблених коштів, інше передають додому.

Українці, які перебувають у Польщі на короткострокових роботах, витрачають по 200-500 злотих, а решту заощаджують.

Польські роботодавці пропонують українцям пільги: безкоштовне проживання, транспортні послуги, а іноді і їжу. Ці пільги знижують витрати на життя в Польщі.

За даними Нацбанку Польщі, у 2016 році суми переказів в Україну становили майже 2 млрд дол, у 2017 році — вже 3,1 млрд дол. Однак майже всі гроші передаються не через платіжні системи, тому справжні обсяги переказів оцінити важко.

Зараз перед польським урядом гостро стоїть проблема легалізації трудових мігрантів, у тому числі українців. Частина українців вважає, що свої доходи краще приховати, щоб уникнути сплати податків та підписання контрактів.

"Логіка проста: українці думають, що зможуть привезти додому більше грошей, працюючи нелегально, але насправді вони в небезпеці. Ніхто не буде дбати про них після нещасного випадку, вони не зможуть піти на лікарняний і можуть лишитися без грошей, якщо роботодавець буде несправедливим", — вважає президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Проте мова йде не лише про тимчасові заробітки.

Дані "Рейтингу" свідчать, що 11% українських працівників у Польщі думають про можливість постійного проживання в цій державі. За даними Головного управління статистики Польщі, у 2016 році українці купили майже 64 тис. кв. м. нерухомості — найбільше серед іноземців.

Половина робітників з України приїжджає до Польщі на один-три місяці, тож для більшості з них перебування там — це короткочасна можливість заробити.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#працевлаштування #заробітки #витрати #робота #кордон #нелегальна #праця #українці #Польща
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...