"Це за 15 років вперше голова ОДА побував на полях видобутку торфу", - керівник "Волиньторфу" про візит Савченка

Голова Волинської обласної державної адміністрації Олександр Савченко побував на сировинній базі ДП «Волиньторфу».

Робочий візит у Маневицький район відбувся 24 квітня, - пише "ВолиньPost".

Першим етапом став огляд сировинної бази – власне площ, де видобувають торф. Савченко прибув на робочий полігон поблизу села Довжиця. Польовий стан має площу 160 га, однак, за словами директора Маневицького торфозаводу Володимира Щербачука , 120 га вже відпрацьовані. Тому реально підприємство наразі має критично малі площі для видобування копалини. Мовляв, кожного року треба додатково вводити 10-20 га нових площ, однак вже 6 років «Волиньторф» не отримує нових земель.

Аби завод нормально працював, треба видобувати принаймні 60 тис тонн торфу, адже на 1 тонну торфобрикету треба 2 тонни сировини.

Для таких об’ємів треба принаймні 100 га, тож існуючі нині площі використовують фактично вдвічі інтенсивніше від передбаченого. Таким чином, земля швидше виснажується.

«Волиньторф» просить виділити ділянку, прилеглу до існуючого полігону. Однак нині, за словами Щербачука, видачу земель блокують. Процедура їх отримання складна, більшість торф’яників лежать під лісом. Окрім того, глибина залягання торфу - понад 2 м, а згідно із законодавством, це особливо цінні землі. Тому Савченка просили посприяти розгляду документів на 190 га земель, які мають розглянути у Кабміні. Мовляв, аби завод далі працював, треба нові площі.

Директор ДП «Волиньторф» Іван Киричик зауважив, що Савченко – перший губернатор, який прибув на підприємство, яке бореться за землі вже не перший рік.

«Це питання не сьогоднішнє, а питання із 2012 року – виділення землі для видобутку торфу. В нас щороку спрацьовуються торф’яники і кожного року треба вводити 60 га площ для видобутку торфу. З 2012 року це питання зависло в повітрі», - додав посадовець. За його словами, нині стан із площами критичний. Також очільник підприємства розповів, що минулоріч на 2 заводах виробили 100 тис тонн брикетів, 80% з яких реалізовують у Волинській області, ще 10 - експортують.

Савченко зауважив, що не бачить великих проблем аби підтримати пропозицію щодо розвитку підприємства, однак мусить бачити ефективність його роботи та якість продукції.

«Тут мене цікавить, аби всі суб’єкти господарювання, яких ви забезпечуєте, були задоволені якістю», - зауважив посадовець. Мовляв, йому довелося чути не зовсім позитивну інформацію, тому треба все обговорити та перевірити й далі працювати над пошуком шляхів виходу із ситуації.

«Мені важливо, щоб не замерзав школяр і дитинка в дитячому садку, щоб туди йшов якісний продукт. В основі всього стоїть маленька людина, а потім вже все інше», - наголосив очільник ОДА. Видобуток, за його словами, має бути прозорим і чесним. Опісля Савченко оглянув поля видобування торфу, власне торфобрикетний завод у Маневичах, а тоді на зустрівся із колективом підприємства.

Очільник ОДА зауважив, що робота заводу, без сумніву, корисна і потрібна. Проте раніше не вдалося знаходити порозуміння у кабінетах. Тому він приїхав, аби змінити ситуацію.

«Вона не така проста, як здається, бо десь вона заходить в глухі кути і в законодавчому полі. Але ніхто нічого не робив для того, аби виправити становище, було, як було», - зауважив посадовець. Він додав, що нині на зустрічі присутня нардеп Ірина Констанкевич , яка може ініціювати певні зміни на законодавчому рівні.

Працівників підприємства чи не найбільше цікавило питання, чи будуть нові площі, яких так не вистачає для добування торфу. Мовляв, є землі і за межами населених пунктів, які може відвести ОДА. Савченко ж розповів, що розпочнуть із чіткого визначення завдань, бо спочатку треба розуміти ефективність роботи підприємства. Тому він із керівниками зберуться та обговорять ці питання, адже не може бути руху лише з одного боку.

«За межами може бути Держгеокадастр, який не підпорядковується губернатору, а лише Києву… Розуміння в нас одне - ми повинні відпустити цей процес, ви повинні мати роботу», - додав губернатор. Також він анонсував створення робочої групи, яка, зокрема, вивчить законодавчі колізії та питання призупиненя договорів оренди тощо. До її складу також включать представників підприємства.

Депутат Ірина Констанкевич подякувала Савченку, що той приїхав і почув проблеми людей. Адже саме обговорення дають бачення шляхів виходу із ситуації.

«Це вже, я вважаю, на 80% справа зроблена, бо почуті з перших вуст. У нас з вами зараз є можливість діалогу», - додала нардеп. Зі свого боку вона зауважила, що законодавчі зміни теж важливі, тому вона напрацьовуватиме відповідні пропозиції.

Опісля губернатор відповів ще на низку питань. Зокрема, він розповів, що не вважає державні підприємства збитковими - все залежить від керівника. Працівники заводу чи не найбільше хвилюються, аби підприємства не закрили, адже це їхній хліб.

Люди запевнили, що перепони їх згуртували, тож те, що залежить від них, зроблять. Відтак, Савченку надали кредит довіри. Залишився задоволеним результатами зустрічі і Киричик – мовляв, почув те, що хотів почути.

"Це за 15 років перший раз, що голова ОДА відвідав підприємство, і не тільки у вигляді кабінету директора, а й побував на полях видобутку торфу, познайомився із виробничим процесом. Тому будемо сподіватися, що швидко матимемо позитивний результат», - сказав очільник «Волиньторфу».

Губернатор зрештою підсумував, що на підприємстві все не просто, але треба вирішувати питання. Тому найближчим часом створять робочу групу, до якої включать і юристів, які допоможуть зробити все відповідно до закону. Савченко зі свого боку пояснить необхідність забезпечення людей роботою, яке залежить від виділення площ.

Нагадаємо, днями голова Волинської ОДА Олександр Савченко зустрівся із мешканцями села Стобихівка Камінь-Каширського району, де вже не перший рік мріють про нову школу. Савченко запевнив, що готовий боротися разом із селянами, аби вже найближчим часом розпочати будівництво школи.

Савченко Луцьк Волинь Волиньторф
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Новини компаній
Особливості бескаркасного автокрісла SafeBelt Сучасним батькам доводиться пересуватися з дитиною на машині, щоб відвезти в садок, школу або на додаткові заняття. Однак до безпеки маленького пасажира варто підійти більш грунтовно. Для цього недостатньо буде звичайного ременя безпеки, адже координація дитини ще не повністю розвинена і він не зможе втриматися при зіткненні або різкому гальмуванні. З введенням більш жорстких правил з перевезення дітей, багато...
Новини компаній
Математика – складний для розуміння та самостійного осягнення предмет. Часто дитина поверхнево засвоює теми, однак це не її вина. Шкільні уроки відзначаються рядом недоліків. Учитель не в змозі детально роз’яснити складні моменти, навести потрібні приклади. Значна кількість учнів у класі обмежує можливість донести матеріал, вибудувати індивідуальний підхід до кожного. Прості відповіді на питання дитини, відслідковування помилок допоможуть не лише успішно в...
Реклама
У 2020 учні залишилися без випускних, фотосесій і відповідно без шкільних альбомів. Щоб у дітей та їх батьків залишилися приємні спогади про школу, Mofy.life запускає соціальну ініціативу. В рамках проекту, компанія буде надавати шкільні фотокниги за собівартістю. Ми ж відповімо на основні питання. Автори соціального проекту візьмуть на себе: витрати на підготовку макетів і дизайнів фотокниг; витрати на оплату працівникам компанії; організацію всього проце...
Реклама
З екзотичних подорожей ми хочемо привезти, перш за все, приємні спогади, оригінальні сувеніри та галереї унікальних фотографій. На жаль, в цей список іноді входить іноземна валюта, наявність якої після повернення на батьківщину стає проблемою. Що з нею зробити, щоб вона не лежала у вашому гаманці мертвим капіталом? Відвідавши сайт Обмінки, ви зможете отримати інформацію про курс валют у Миколаїві, а також зможете дізнатися адресу найближчої до вас Обмінки...
Реклама
У пошуках обмінника, в якому можна вигідно зробити обмін валют вінниця, як правило, ми звертаємо увагу на курс валют обмінка вінниця. У зв'язку з цим, ми шукаємо таку пропозицію, яка при покупці валюти дозволить нам витратити якомога менше, і при продажу валюти дозволить отримати якомога більше. Звичайно, пункти обміну валют "думають" зовсім інакше, ніж їх клієнти, так як вони орієнтовані на прибуток, а отримати її вони можуть в тому випадку, коли вони буд...
Новини компаній
Є періоди для прогулянок містом, а є час, котрий правильніше було б провести вдома. І хоча ми спостерігаємо повільне полегшення карантинних умов у Луцьку, проте про загальні та особисті заходи безпеки слід пам’ятати весь час. Здоров’я є однією із найважливіших цінностей, тому ми не пропонуємо вам відмовитися від здійснення покупок, але надаємо вам можливість робити це безпечно. Інтернет-магазин АРС об’єднав у своєму каталозі товари різних категорій для ваш...
Реклама
Міжкімнатні ламіновані двері - це полотна, на які нанесена тонка декоративна плівка, яка називається ламінатіном або ламінатом. Цей штучний матеріал наноситься на каркас конструкції за допомогою методу пресування під впливом високих температур. При цьому товщина покриття становить від 0,4 до 0,8 мм.Чаще всього, малюнок імітує різні породи дерев, ціна таких виробів набагато дешевше, за рахунок більш доступного і простого способу нанесення. Двері ламіновані...
Новини компаній
Up-brella – це унікальна парасолька зворотнього складання. Вона дивує своєю елегантністю і зручністю. Тішить своєю надійністю і численними перевагами. Це парасолька, яку захоче кожен! Переваг досить багато. Основні з них: ·Це зворотня парасолька. Вона складається мокрою зовнішньою стороною усередину. Ніколи не намочить Ваш одяг, підлогу, меблі, документи. ·Зручна ручка дозволяє зовсім не тримати парасольку. Вона триматиметься сама. В цей час Ви можете в од...
Партнерський матеріал
У час пандемії та введення в Україні надзвичайної ситуації як ніколи є очевидною необхідність забезпечення ОТГ сучасними системами сповіщення. Про те, що це таке і чим вони важливі, спілкуємось з Олегом Ниткою, керівником ТОВ «Українське інформаційне агентство «Вуличне радіо», яке розробило фактично першу в Україні систему сповіщення населення. – У чому суть вашої розробки і яка її доцільність? – Давайте поясню. В Україні десятки років не вдосконалювали си...