• Головна
  • Заробітчанські гроші в Україні тримають курс гривні, - економіст
15:12, 1 травня 2018 р.
Надійне джерело

Заробітчанські гроші в Україні тримають курс гривні, - економіст

Заробітчанські гроші в Україні тримають курс гривні, - економіст

В Україні валютний баланс на користь курсу гривні забезпечують наші заробітчани.

Про це повідомив економіст Андрій Новак у коментарі УНН.

“На сьогодні валютний баланс накористь курсу гривні нам забезпечують наші заробітчани. Оскільки цей грошовий потік зроку врік приблизно однаковий, він коливається умежах близько 7,5 млрд доларів і 10 млрд доларів на рік. Цей потік більш-менш прогнозований, тому лише базуючись на цьому можна не лише забезпечувати стабільний курс гривні, анавіть її зміцнення”,— сказав експерт.

Як пояснив Новак, курс будь-якої грошової одинці формується лише від одного — валютний баланс, баланс відтоку і притоку валюти. Цей валютний баланс формується переважно двома потоками: перше— це співвідношення експорту та імпорту товарів, оскільки експорт приводить валюту вкраїну, а імпорт— виводить; друге— це безпосередні фінансові потоки валюти з країни і в країну.

Зокрема, коли, країна отримує різні валютні транші від різних джерел (МВФ, ЄС, Світовий банк, ЄБРР) — це прямий фінансовий притік в країну. Коли ж наші бізнесмени виводять капітал через офшори— це прямий відтік валюти з країни.

За словами економіста, також є ще одне велике джерело притоку валюти в країну— це гроші заробітчан.

“На сьогодні у нас фактично завдяки грошам заробітчан тримається курс гривні. Наприклад, за підсумками минулого року, від українських заробітчан лише офіційними каналами до країни надійшло 9,3 млрд доларів. Крім того, гроші також передають в конвертах автобусами та поїздами. Для порівняння прямих іноземних інвестицій минулого року в Україну надійшло 2 млрд доларів, із яких 1,5 млрд— це гроші з офшорів наших бізнесменів, які частину виведеного капіталу повертають для забезпечення роботи своїх підприємств в Україні. Тобто реальних іноземних прямих інвестицій від неукраїнських компаній в Україну надійшло лише 500 млн доларів”,— звернув увагу спеціаліст.

Водночас, як додав Новак, на жаль, в Україні є одна проблема з формування курсу гривні і це не проблема валютного балансу, адже його підтримують заробітчани.

“Девальвація гривні відбувається тому, що саме таку політику обрало керівництво країни. Саме тому і в бюджеті запланована її подальша девальвація — накінець року вказано курс 30,1 грн за долар. Це означає, що вони і далі планують штучно девальвувати гривню”,— пояснив економіст.

Він зауважив, що влада аргументує це тим, що девальвація гривні потрібна українським експортерам. Це їх підтримає, і вони витягнуть нашу економіку.

“Такий під хід є абсолютно неправильним. В підсумку, бачимо, що ця політика недопомагає ні експортерам, ні економіці. Але, нажаль, керівництво держави надалі сповідує такий підхід. Тому нам слід чекати, що через цей штучний план девальвації, який вони відверто вказали у головному фінансовому документі країни — Державному бюджеті, як мінімум, при діючому уряді, керівництві НБУ і Президентові, і надалі відбуватиметься повзуча девальвація гривні”,— резюмував Новак.

Нагадаємо, Україна повернулася в топ-15 країн за абсолютними обсягами грошових переказів від трудових мігрантів за оцінками Світового банку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#заробітчани #гроші #курс #долара
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...