• Головна
  • У Луцьку випустили унікальні монети для сліпих
16:07, 15 жовтня 2012 р.

У Луцьку випустили унікальні монети для сліпих

У Луцьку випустили сувенірно-колекційні монети з рельєфно-крапковим шрифтомЛуї Брайля для незрячих – на монетах викарбуване слово «зір»

Монети презентували 13 жовтня під час інформаційно-благодійного заходу «Право на зір» у луцькому Центрі хірургії ока професора Загурського. Захід був приурочений до Всесвітнього дня зору, який цьогоріч відзначали 11 жовтня. 

Як розповів голова асоціації колекціонерів «Паритет» Анатолій Сєрков, монети випустила торгова марка «Монетний двір туриста» за підтримки Центру хірургії ока професора Загурського. 

«Тираж – 50 штук. На них немає номіналу, бо випустив монети не Національний банк України», - повідомив Сєрков. 

«Цю подію вже навіть зафіксували представники Книги рекордів України. Це дійсно вперше в Україні випущений монетовидний знак зі шрифтом для незрячих», – зауважив Анатолій Сєрков.

Він також додав, що таким чином в Луцьку вирішили відзначити 160-річчя від дня смерті відомого французького тифлопедагога Луї Брайля. 

За словами Сєркова, у світі є всього десять країн, у яких використовують монети зі шрифтом Брайля: Польща, Таїланд, Італія, США, Палау, Індія, Словенія, Еквадор, Коста-Ріка, Індонезія. 

Окрім цього, під час заходу присутнім розповідали про новітні методи діагностики та хірургічного лікування в офтальмології, демонстрували новітнє обладнання для слабозорих та незрячих. 

Як розповіла головний лікар клініки Тетяна Єремеєва, яка власне і є ініціатором проведення заходу, її мета – привернути увагу українців до проблем незрячих людей. 

«Людина 80% інформації отримує за допомогою зору. Аж 40 мільйонів людей у світі – в’язні вічної темряви, 285 мільйонів людей мають слабкий зір. Виготовленням такої монети ми хочемо акцентувати увагу людей до проблеми сліпоти і незворотної втрати зору», – зазначила Тетяна Єремеєва.

У Луцьку випустили унікальні монети для сліпих, фото-1

 18

 17

 15

 14

 13

 12

 11

 10

 9

 8

 7

 6

 5

 4

 3

 2

 1

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...